Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #31

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от JaDaWiN
    Скъпо. Абсолютният максимум с поставянето е 2000лв.
    И все пак никой не ми каза нищо за посочените от мен модели.
    А относно поставянето над леглата - дали ако стрията е насочена вертикално и е в режим Sleep ще духа над леглото (т.е. 2 метра пред климатика)?
    Пробай да "смъкнеш" този абсолютен максимум с програмата REECL -за двата климатика ще имаш отбив 400лв.

    Иначе на твоя въпрос съм за дайкина-по-надежден, по-тихо вътрешно и външно тяло, има умно око-енергоспестяващ сензор следящ хората в стаята и когато няма хора при включен сензор преминава в енергоспестяващ режим.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #32

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Това е абсолютният максимум С тази програма.
    А относно Дайкина, както казах, ме притеснява високата минимална мощност. Основателно ли е?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от JaDaWiN
    Това е абсолютният максимум С тази програма.
    А относно Дайкина, както казах, ме притеснява високата минимална мощност. Основателно ли е?
    По-добре е да е с ниска мощност, но между двата климатика дайкина-нищо, че е с висок минимум-1.7кв.

    И аз обичам високи температури зимата, но напоследък получавам направо изумителни въпроси и във форум и от познати- който си сложи дайкин FTX50GV в стая 26-32квадрата му харесва много, че бил тих и веднага решава, че може да го "пъхне" и в стая с 13-15 квадрата.Е тва вече си е налудничаво, дори да отваряш вратата да топли коридора или другата стая...

    Ако можеш го сложи в по-малката стая срещу леглата да духа направо през портала към спалнята.
    Аз лично в такъв случай при липса на друга възможност бих направил всичко възможно да купя мицубишитата, а в краен случай 2 ей такива 9-ка и 12-ка .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #34

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Такова е разположението, че ако се сложи в кухнята, както си показал, външното тяло трябва да е след терасата и пътят става дълъг.
    Приложих ново разположение. Явно ще е нужно малко разместване...
    Пак припомням, че общо мястото е 30 квадрата и за зимата температури над 22 градуса НЕ са ми нужни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #35

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    С какво е остъклена терасата ПВЦ ? Ако да и има опция да се свали стъклопакета може да се сложи външното, както на стената до балкона, така и да се закачи на самия балкон и да не се надвишат 3-те м безплатен монтаж Иначе по темата, можеш да сложиш климатика, ако не ти е комфортно другата зима да сложиш още един.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #36

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    С какво е остъклена терасата ПВЦ ? Ако да и има опция да се свали стъклопакета може да се сложи външното, както на стената до балкона, така и да се закачи на самия балкон и да не се надвишат 3-те м безплатен монтаж Иначе по темата, можеш да сложиш климатика, ако не ти е комфортно другата зима да сложиш още един.
    Не е въпросът в трите метра безплатен монтаж. Останал съм с впечатление, че колкото е по-дълъг пътят, толкова по-малка е ефективността. А плюс това дали, ако е сложен в кухнята климатика няма да духа на леглата които са в голямата стая срещу прехода?


    Наистина недоумявам как така се получава, че печка за 60 лв., която е за 60 кубика може да стопли това цялото помещение до 20 градуса, а климатик за 2 бона да не може.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318713180[/time]_________________________________________________


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от JaDaWiN
    Не е въпросът в трите метра безплатен монтаж. Останал съм с впечатление, че колкото е по-дълъг пътят, толкова по-малка е ефективността. А плюс това дали, ако е сложен в кухнята климатика няма да духа на леглата които са в голямата стая срещу прехода?


    Наистина недоумявам как така се получява, че печка за 60 лв., която е за 60 кубика може да стопли това цялото помещение да 20 градуса, а климатик за 2 бона да не може.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318713180[/time]_________________________________________________
    Печката няма термореле което да я изключва.Бичи до откат, тосет докато изгорят дървата/въглищата.Тя не пести и топли: 1.чрез конвекция 2.чрез излъчване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #38

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Печката няма термореле което да я изключва.Бичи до откат, тосет докато изгорят дървата/въглищата.Тя не пести и топли: 1.чрез конвекция 2.чрез излъчване.
    Печката е конвекторна и има термореле.
    http://technika.bg/product/5179/konv...hi-hs-20f.html - нещо такова е, ама по-евтино.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #39

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Не ти казвам, че няма да се справи, а че просто ако не си доволен от комфорта и евентуалните температурни разлики, можеш да сложиш после още един климатик, но ако все пак решиш послушай какво са ти казали за 2 климатика, нората които са ти го казали ползват от доста време климатици и са доста наясно. В крайна сметка всеки сам си харчи парите и сам решава за какво Освен това 50-ката си е шумна, колкото и да е тиха, все пак трябва да обръща доста въздух и няма как да не създава чувствителни течения.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от JaDaWiN
    Печката е конвекторна и има термореле.
    http://technika.bg/product/5179/konv...hi-hs-20f.html - нещо такова е, ама по-евтино.
    Вече съм съгласен с квото кажеш...
    ...щом от това си доволен...

    Слагай дайкина 50-ка GV там където посочих в моята схема, няма да му се намали ефективността.За над три метра някъде срещах диаграма, че се намалява с 0.3% или 0.5% на метър след 3-те метра.Така че направи каквото ти е написал EDDY -махни стъклопакета и монтирай на външната част на парапета на терасата или до него на стената(по добре) ако има възможност.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #41

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Човекът си е наумил нещо. Не знам защо решихте, че ще можете да го предпазите...
    Нека експериментира, парите са си негови в края на краищата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #42

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    който ти каже,че 50-ката е шумна-не му вярвай.в момента мърка на 2м. от мен.наистина няма аналог цена-качество.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #43

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от JaDaWiN
    Виждам, че Дайкина е доста хвален, но поради факта, че целя максимална икономия ме притеснява минималната мощност на климатика: 1.70kW - т.е. ще харчи 0.47kW. За сравнение 14LE ще харчи 0.23kW. Не целя в нас да е баня - повече от 21-22 градуса не ми трябват.
    Това ми е основното притеснение. Шума не ме тревожи.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #44

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    Ама ти сравняваш 14-ка с 18-ка. Как искаш да харчат еднакво? FTX50GV в най-студеният месец да ти харчи 60-70 лева. Имаш 30 квадрата, недей се заблуждава по писанията на някои хора, че климатиците им харчели по 20-30 лева. Те да не топлят по 30 квадрата? FTX50GV харчи по 0,4 на минимум на отопление, на охлаждане е 0.47.

    Слагай една подова 35-ца на Дайкин в това помещение и няма да има нужда да местиш нищо. Аз миналата година топлих 25 квадрата (коридор и 2 малки стаи) с него, при настроени 24 правеше 26 в стаята която е срещу него и 22 в дъното на другата. Снощи тук беше около 7 градуса, влизам в стаите и гледам 10 градуса. При теб направо ще пее. Сложи го в ъгъла между прозореца и остъклената тераса.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #45

    Re:Daikin FTX 50GV или General ASHA 14 LGC

    JaDaWiN, може да вземеш два GREE GWH12KF, с компресор на Дайкин са и работят тихо. Освен това както ти казха вече с два климатика ще имаш много по-добро разпределение на температурата. Също така цената им напълно се вписва в бюджета ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General Fujitsu ASHA-09LGC - странен проблем в режим AUTO
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-11, 14:42
  2. DAIKIN или GENERAL ?
    От HackJack във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 20-11-10, 15:24
  3. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  4. Daikin vs. Fujitsu General
    От sferk във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-08, 08:39
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе