Резултати от 1 до 13 от общо 13

Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #1

    Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Искам да помоля ,ако има някой с дайкин от китайската серия FTXN,нека да сподели някакви мнения ,наблюдения или измервания,ако са правени. Ще ми е интересно как се държат сега в зимата,имат ли проблем с дефроста,дали не е по време само ,дали "издишат" при ниски температури и каквото и да е друго като информация. Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #2

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Привет колега пиша в отговор на твоя пост. Аз имам монтиран Daikin FTXN50K. Климатика е монтиран преди около 4 месеца. Помещението е 27 м2 / хол / първи етаж има голям прозорец и вратопрозорец. Апартамента се намира в гр.Бургас. Все още нямам съседи така че няма кой да ме топли отникъде. Отначало правих сметки за климатик 12-ка, но майстора който дойде на оглед препоръча по-голям климатик. Проверих това мнение и по фирмите които се занимават с продажба и монтаж на климатици. Решихме 18-ка. И така ... монтираха ми климатика , след около 2 часа работа климатика спря да работи. Само зелената лампа на панела на климатика мигаше. Пробвах рестарт , различни опции на дистанционното и общо взето всичко към което ме насочи майстора е не стана. След оглед се разбра че се е повредила "платката" после разбрах че това е блока за управление на климатика. Била изгоряла. Смениха проблемната част климатика, и се оправи и тръгна. Климатика е със сравнително тихо външно тяло, при ниски температури се чува едно жужене от него ,предполагам че е нормално. Вътрешното тяло е тихо в режим авто на вентилатора, чува се много леко пукане на пластмасите ,но то е само при режим дефрост,тогава се чува и движението на фреона. Общо взето може да се спи в тази стая без проблем. До сега не е замръзвал, няма проблем с размразяването. Разход на енергия : при + температури нагласени на дистанционно 18 градуса в стаята става 17 -харчи 350/400 вата на час при нагласени 23 си поддържа 22 тогава тръгва от 1200 - 1000 - 800 до 650 вата на час ,при достигане на температурата си държи 650 / 800 вата на час. При - температури при нагласени 18 поддържа отново 17 но разхода е между 1000/1200 вата на час при нагласени 23 поддържа 21 градуса а тук вече разхода е между 1800/2200 вата на час.
    Меря разхода на ток с електронен уред поставен между контакта и щепсела на климатика. Уреда е измерен , изпробван и работи точно.
    Колеги , моля споделете мнения. Ако има още собственици на този модел климатик , моля да опишат и тяхните впечатления. Цялата информация която съм предоставил е от личните ми впечатления на климатик.
    Забравих да допълня, че жилището е с външна топлоизолация и Пвц дограма.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #3

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Здравейте,
    Имам FTXS42G , отоплям 40кв.м. Сега при минус 20 на вън при зададени 23 достига 21 градуса. Дефрост прави през 40 минути. Нямам уред да замеря разхода, но мисля че след 10-то число ако темата е актуална ще мога точно да ви кажа разхода, понеже консумацията ми на останалите ел. уреди е постоянна целогодишно. Нямам изолация и 2 от стените са външни, но все пак съм с PVC дограма.Много мислих какъв климатик преди 2 години да си купя и избрах дайкина (не питах за мнение никого), не знам дали съм уцелил. За сега съм доволен но все си мисля че Nocria би била по-сполучливия вариант. Ако някой има мнение да сподели.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Най-удачния вариант е да си сложиш изолация. Тогава, ще разтовариш машината много. За Nocria е късно да мислиш, нали си взел машина вече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #5

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Цитат Първоначално публикувано от qazxsw
    Здравейте,
    Имам FTXS42G , отоплям 40кв.м. Сега при минус 20 на вън при зададени 23 достига 21 градуса. Дефрост прави през 40 минути. Нямам уред да замеря разхода, но мисля че след 10-то число ако темата е актуална ще мога точно да ви кажа разхода, понеже консумацията ми на останалите ел. уреди е постоянна целогодишно. Нямам изолация и 2 от стените са външни, но все пак съм с PVC дограма.Много мислих какъв климатик преди 2 години да си купя и избрах дайкина (не питах за мнение никого), не знам дали съм уцелил. За сега съм доволен но все си мисля че Nocria би била по-сполучливия вариант. Ако някой има мнение да сподели.


    И аз мислих за Нокриата , но цената там е друга за съжаление.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #6

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Е защо да е друга цената AWHZ14LB - Nocria - 2300 лева. Моя дайкин струваше 2500 с монтажа преди 2 години

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Преди две години Нокрията беше много повече пари.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Ковачев,имаш ли някакви наблюдения как се дефроства климатика? В по-топло време как е било и сега в студовете ? Пак ли е като 71цата на всеки 40-45 мин или е на различно време?

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #9

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Явно работят добре и топлят, автора на снимката казва, че човекът с Дайкина отсреща се разхожда по къс ръкав.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #10

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Ковачев,имаш ли някакви наблюдения как се дефроства климатика? В по-топло време как е било и сега в студовете ? Пак ли е като 71цата на всеки 40-45 мин или е на различно време?
    При + температура няма дефрост или поне аз не сам го чувал. При - температура не мога да кажа на колко време става това. Но досега няма проблем с дефроста.

    А какво ли ще стане ако преместя тоя климатик в спалнята която е 15 кв. ? Вземам да се замислям за една Нокрия. Освен да харчи малко климатика не виждам какво може да стане, но ако сте запознати моля изразете мнение.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328198959[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от qazxsw
    Е защо да е друга цената AWHZ14LB - Nocria - 2300 лева. Моя дайкин струваше 2500 с монтажа преди 2 години
    Дайкина в момента струва 1570 лв с монтаж.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #11

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kovachev
    Дайкина в момента струва 1570 лв с монтаж.
    Човека говори за FTXS42 дето e 2270 лева с монтажа и стаята му е 40м2.
    Не мисля че FTXN50K ще се справи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #12

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Къде си видял да го препоръчвам? Аз споделям мнение от личен опит с климатика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #13

    Re:Има ли ползватели на китайската серия FTXN ?

    Здравейте пак,

    както бях обещал в горния си пост давам информация, с FTXS42G отоплям 40кв.м с постоянни 21 градуса, платих за Януари сметка 60 лева само за климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение
    От valen79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 82
    Последно: 22-12-13, 11:28
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 19:13
  3. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 14:52
  4. Четирипътен вентил на Gree - качеството на китайската индустрия
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 25-12-09, 23:14
  5. Отговори: 5
    Последно: 23-10-05, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе