Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83
Like Tree14Одобрявам

зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #1

    зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Здравейте момчета. Искам да попитам дали има някой презимувал миналата зима с този климатик и какви са му наблюденията. Монтираха ми климатика това лято и не знам зимата дали ще се стопля с него. Живея в къща в квартал на Бургас на последния етаж, с външна изолация и алуминиева дограма с термомост, две външни стени. Отдолу никой не ме топли. Стаята е 22 кв.м площ. Ще топли ли този климатик според вас, като се има предвид, че къщите се затоплят по трудно. Моля да споделят и хора които имат същия модел климатик и са зимували вече с него.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    За 22 квадрата "ще топли" каквото и да се има предвид.
    За тези пари които сте платили да бяхте взели нещо по-малко, по-икономично и "по-люто" в студовете ...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #3

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    За 22 квадрата "ще топли" каквото и да се има предвид.
    За тези пари които сте платили да бяхте взели нещо по-малко, по-икономично и "по-люто" в студовете ...
    Като например...?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    1. Sharp AY/AE-XP12GHR Климатик Sharp AY/AE-XP12GHR

    2. TOSHIBA Ras-B 10 SKVP-E Super Daiseikai3 Климатик TOSHIBA Ras-B 10 SKVP-E Super Daiseikai3

    Имаше на намаление на тошиба дайсекай 3 за 1900лв с монтажа преди няколко месеца.Сега в зимния сезон-промоции/намаления на климатици почти няма или са с много нисък отбив на цената.

    Най-"лютите" са К2У за/от японския пазар, но тъй като не съм голям привърженик на К2У(най-вече поради българските търгаши) не соча такъв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Човека си има климатик, не му трябва друг. Пита дали ще стопли, а отговора е - Ще разберете.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #6

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Благодаря, а има ли някой който да го има този климатик и да знае нещо повече по въпроса?
    Този климатик на 22 - 23 градуса духа някак хладно, на 24 - 26 малко по - топло, от 27 -30 топло, но все пак струята не е много топла. Климатика не изключва въобще. При вашите Дайкини 50-ки така ли стоят нещата?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    40
    #7

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Доколкото съм запазнат това е модел от миналата година, и не знам някой да се е оплакал, ката се има в предвит какви температури бяха Януари и Февруари

  10. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Въпросът е да ти поддържа зададената от теб температура, а не колко топло духа. Вземи си термометър с изнесен датчик и замери температурата на изходящия въздух от климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #9

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Благодаря, до някъде ме успокоихте! Щом няма оплакали се от климатика като се има предвид каква зима беше миналата.
    Някой друг да знае нещо за този климатик?

    - - - Обновено - - -

    Някой друг да знае нещо?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #10

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Здравейте,монтираха ми DAIKIN FTX50 GV това лято.Четох доста и така прецених.Помещението ми около 35-38 кв.м и около 70-75 куб.м.Първи етаж от къща,но топла мога да кажа,изложение ю/и изолация на външни стени и тавани с вата и гипсокартон,PVC немска дограма ,,ТИСЕН,,около 3 кв.м.Помещението е разделено на две със свод/2.3м х1.25м/.Бих казал с минимални топлозагуби.Имам няколко въпроса;
    1.Настройвам го на 23 гр-там където си е тялото прави 25-26 градуса,а в по-отдалеченото помещение/трапезария/си прави 23 гр.Вкл,изкл,-това нормално ли е?Мислех си,че в стаята,където е вътрешното тяло ще си прави примерно 23 гр,а в трапезарията ще е примерно 21 гр.
    2.Правилно ли е вечер като си няма никой в стаята да го оставям цяла нощ на режим/няма никой в къщи/.Това ли е най-икономичния вариант?
    3.каква е разликата между модела на колегата,,VALEN,, DAIKIN FTXN 50 K и моя FTX50 GV?
    благодаря предварително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #11

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Колега, твоя е по-добрия вариант! Моя е китайския аналог на твоя и струва 1500 лв., а не 2000 лв. Показателите леко се различават. Вчера и моя като го оставих на 22 градуса след час в стаята стана 24 гр......много странно.Може би защото беше топло навън.

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    И от мен имате подкрепа по отношение на FTXN 50K. Миналата година този модел презимува добре без никакви проблеми.
    По отношение на рзликата в градусите при по топло и по хладно време - при всички е така.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    за икономия пусни сензора - смъква 2 градуса като няма никой в помещението 20мин май бяха. освен това пусни и клапите. и перка на макс кога няма никой, ще прави по-равномерна темп.
    хоме леийва-а просто е като профил с определени настройки които ти си му задал - може да са и по високи градуси.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #14

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Как се пуска тоя сензор?От дистанционното ли?Той отчита движението в помещението нали?И когато няма движение автоматично на 20 -тата минута пада с два градуса температурата в помещението от зададената.Но.....как се пуска и мога ли така да го оставя продължително време?благодаря предварително.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Ако това Климатик Daikin FTXN50L / RXN50L | Стенни климатици | Daikin, Дайкин, Климатици Daikin, термопомпи Daikin, конвектори Daikin, Чилъри Daikin, Daikin VRV системи предлагани в България от Софклима БГ ООД е вашият климатик, той няма сензорно око за следене на присъствието на хора в помещението- това ОКО ако искате да го имате струива +500 лева и се предлага с модела FTX50GV / RX50G поне доколкото аз съм осведомен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46
  4. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 22:27
  5. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе