Я засечете, кой, кога ги е купувал? Да не се окаже, че по-ранните версии са куците, а по-новите са с оправен дефрост. Тогава е логично и това, че бяха обещали да сменят платката.
Я засечете, кой, кога ги е купувал? Да не се окаже, че по-ранните версии са куците, а по-новите са с оправен дефрост. Тогава е логично и това, че бяха обещали да сменят платката.
Moят е купуван Октомври 2010г. ftx35jv.-defrost на -2. НЕ ДОВОЛЕН
Пишете кой, кога е купуван и отзад дали е доволен или недоволен за да можем след това да систематизираме данните.Първоначално публикувано от TODORIN777
Daikin FTX35JV - купуван Ноември '2010 - дефрост под -0,5 'C на време. Февруари'2011 - заменен .
п.п. Между другото в сервизното никъде не се споменава за тези -2 градуса. Не знам на Тодорин...откъде му показаха тази информация
Инфо от Даикин изпратено на Атаро Клима от там ми го показаха.Затова климатика няма проблем такъв е.Може винаги да се обадите на Атаро и да проверите дали е така.Ако някои иска да го купува да го купи от там като му гарантират че този проблем е отстранен в новите серий.
Моя е купен декември 2010. Навън катобеше -10 а в помещението 15 градуса без проблем си достига зададената температура. Прави дефрости, но не на 22 минути. Трябва да уточня, че винаги го държа на максимална степен на вентилатора. Фудйито ако трябва да потдържа по ниска температура практически топли само себе си. Вентилатора се върти с обороти под минималните. Освен това няма значени дали вентилатора е на ауто или на макс. Просто стеените на вентилатора на Фуджи са абсолютно безсмислени. Ако пък в стаята е по студено и се опитваш да я стоплиш климатика няма да работи на максимална мощност, а ще се опита да духа топло с ниска скорост и вкрайна сметка се получава, че нетопли. Като се слага Даикин FTX35 трябва да се има предвид, че той е горе долу като девятка. Климатика трябва да се оразмерява по ниминална мощност, а точно този даикин е със 3.5KW номинал. Малко е и можеби от там идват проблемите. При температури под -10 е нормално мощността да не му достига, че и при по високи температури. В този форум се пишеше, че и 9LGC не топли. Да ама не. Ако е правилно оразмерен ще топли.
Това до голяма степен зависи от настройката на клапите.Първоначално публикувано от Julian
Това пък е абсолютно невярно!Първоначално публикувано от Julian
Може би пък новите модели да ги имат тия проблеми! При мен няма такива и климатика си бачка екстра.
Купен през 2001г., но гледам че има разлика със сегашните ФТХ-ове.
Heating capacity (1) - 1.40-4.10-5.10
Cooling capacity (1) - 1.40-3.43-3.80
Тегло външно тяло -35кг
R22
Моят "комфортен" Дайкин FTX 35 JV е закупен август 2010 г.
Дефрост на 28 минути при температура около 0 градуса и надолу. Няма значение дали е -20 или 0 гр., дали вентилатора е на макс или не е. Винаги дефроства на 28 минути. Общо взето изобщо не става за топлене зимата по нашите географски ширини. КРАЙНО НЕДОВОЛЕН.
Колеги, не зная до колко сте запознати с дефроста на клим."не искам да обидя никого",но това е съвкупност от много показатели-ток на компр.,данни от датчите,време на работа при еди какви си обороти и мн.други показатели,за които сега не се сещам.Това е цял алгоритъм зададен в EEPROM-ма.Така,че кога прави деф. си е негова работа,а дали ни върши работа или не,зависи пак от много фактори-изолация на стаята,кубатура,изложение,прозорци,вид на клим.,COP и др.Говоря за "расовите"клим.Fujitsu,Daikin,Sanyo и мн.други.
Къщата ми е накичена с Фуджита. На теб ли да вярвам или на очите сиПървоначално публикувано от Julian
Как клапта при фуджика в кое положение е най добре?Първоначално публикувано от Jackas
От моя ДАЙКИН също съм доволен.Модела е FTX35J2V1B закупен на 19.01.2012 година.Много точно поддържа зададената температура.
Въздушната струя по подразбиране е отвесно надолу. Ако бъде оставена така, рискувате да имате проблемите, за които колегата Julian говори.Първоначално публикувано от VeleV.Klima
При малка температурна разлика - зададена/реална t. вътрешния вентилатор намалява оборотите си. Започва да се получава топла зона около вътрешното тяло, което от една страна води до допълнително намаляване мощността, а от друга до неподдържане на зададената t. А ако вън t. е по-висока, примерно: 15гр. и климатика е настроен на 22 се получава т.н. "заспиване". Тогава и да сменяте режима на вътрешния вент. нищо не се случва.
От 5 годишния си опит съм стигнал до заключението, че най добрия вариант е да се измести клапата с 2 позиции напред. Това дори е задължително, когато има някаква мебел под вътрешното тяло. Така климатизатора поддържа най-добре зададената си температура.