Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71

FTX 25 J или FTX 35 J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Благодаря за съвета.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Jackas и аз така карам моето ЛД, понеже ми трябва дължина на струята, топли и втора стая.Никога не е имал проблеми с турбината и отдаването.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #33

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    От моя ДАЙКИН също съм доволен.Модела е FTX35J2V1B закупен на 19.01.2012 година.Много точно поддържа зададената температура.
    alier, прякора ти означава лъжец на английски - a lier

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #34

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas

    От 5 годишния си опит съм стигнал до заключението, че най добрия вариант е да се измести клапата с 2 позиции напред. Това дори е задължително, когато има някаква мебел под вътрешното тяло. Така климатизатора поддържа най-добре зададената си температура.
    Ако приемем отвесното положение за 1-ва позиция, то ти държиш клапата на 3-та така ли?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #35

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    alier, прякора ти означава лъжец на английски - a lier
    Цитат Първоначално публикувано от biro
    alier, прякора ти означава лъжец на английски - a lier
    Неразбирам защо не ми вярваш.Прегледах дори цялото сервизно без да ме интересува.Наистина нямам проблем с климатика.Ето една табличка от там за температурните разлики ,които са неизбежни и за тяхното компенсиране.Това е от сервизното на FTX35J,но важи за всички собственици на тази техника


    "Честото"обезскрежаване за някой,мога да кажа,че не пречи на климатика да поддържа зададената му температура.Погледнах и него в сервизното.Условията за дефрост са същите както при малките модели на профешънала.Много точно и коректно е описан целия алгоритъм подкрепен с перфектна диаграмка кога какво се включва и за колко време(визирам четирипътния винтил,компресора и вентилатора.
    Всяка една бройка излезнала от заводите им в Чехия и Белгия се подлага на много строг контрол.Ако имаше нещо нередно то нямаше да стигне до потребителите въобще.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #36

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Неразбирам защо не ми вярваш.Прегледах дори цялото сервизно без да ме интересува.Наистина нямам проблем с климатика.Ето една табличка от там за температурните разлики ,които са неизбежни и за тяхното компенсиране.Това е от сервизното на FTX35J,но важи за всички собственици на тази техника


    "Честото"обезскрежаване за някой,мога да кажа,че не пречи на климатика да поддържа зададената му температура.Погледнах и него в сервизното.Условията за дефрост са същите както при малките модели на профешънала.Много точно и коректно е описан целия алгоритъм подкрепен с перфектна диаграмка кога какво се включва и за колко време(визирам четирипътния винтил,компресора и вентилатора.
    Всяка една бройка излезнала от заводите им в Чехия и Белгия се подлага на много строг контрол.Ако имаше нещо нередно то нямаше да стигне до потребителите въобще.
    Тоест какво излиза според твоето абстрактно твърдение FTX=FTXS два еднакви модела.Ами само да кажа че двата модела са коренно различни и като механика и като софтуер.Нито вътрешно нито външно тяло нито като екстри нито като компресори.Те нямат нищо общо само логото Daikin.Много ме съмнява дали изобщо работиш в Атаро Клима и ако работиш там не си повече от монтажник или снабдител.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #37

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Обикновено тук пишат хора,които търсят съвет и имат въпроси.Ако ти имаш такъв,просто го задай!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #38

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Обикновено тук пишат хора,които търсят съвет и имат въпроси.Ако ти имаш такъв,просто го задай!
    То се отнася и за теб...това .А за съветите вече съм ги получил и не от такива като тебе фенове на Дайкин а със времето.Сега точно за тези климатици 2-та съветите ги давам без да се надценявам или подценявам.И вече писах който иска да си ги купува.Явно не четеш по-темата а се изказваш пак не подготвен.От такива фенове на марката хората им се плаче. На тая криза да си купиш климатик и да се окаже хем скъп хем и да не ти служи за това което си платил.Ето за това пиша да се знае кое какво е.А не да пишем бутафории.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #39

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Неразбирам защо не ми вярваш.Прегледах дори цялото сервизно без да ме интересува.Наистина нямам проблем с климатика.Ето една табличка от там за температурните разлики ,които са неизбежни и за тяхното компенсиране.Това е от сервизното на FTX35J,но важи за всички собственици на тази техника


    Много точно и коректно е описан целия алгоритъм подкрепен с перфектна диаграмка кога какво се включва и за колко време(визирам четирипътния винтил,компресора и вентилатора...

    Я сподели кое му е точното на алгоритъма ! Навярно аз съм много тъп и не мога да прочета къде е написано , че точно под нулата трябва да почва да се дефроства на време - 28 мин. А над нулата времевия дефрост спира.
    НЯМА ТАКЪВ РЕД в сервизното. Има само едно изречение, в което се казва , че се следят датчика на питата и външната температура. Под алгоритъм разбирам да има изброени някакви условия по които да се прави някакъв извод. НО НЯМА . И кое тогава е точното?
    Не те схванах , alier, не можах...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329581756[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от alier
    Неразбирам защо не ми вярваш.
    ...
    "Честото"обезскрежаване за някой,мога да кажа,че не пречи на климатика да поддържа зададената му температура.
    Сигурно и на джоба не пречи , а ?
    Грубо 50 дефроста на денонощие . Сложи ги по 8 мин , излиза че 400 мин или над 6 часа климатика е спрял и лекичко вкарва студ , макар и без пуснат вентилатор. Всъщност не е спрял , а топли атмосферата, топли на вятъра...А видя ли какви обороти вдига при дефрост от перфектната диаграмка , а ? Бичи на макс при дефрост...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #40

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    То и КОП-а отива на кино с тези дефрости...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #41

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    В климатичните теми е много интересно, като се омешат мнения на обикновени ползватели, надъхани със сервизни фенове на клими - лаици, меркантилни търговци и техници.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #42

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    То и КОП-а отива на кино с тези дефрости...
    Той копа при температури под 0 винаги отива на кино без пуканки.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Да, ама различните модели гледат различни филми в киното. Някои модели при -15 имат COP към 3, какво повече искаме?

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #44

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Моите са такива. Сметките ми за ноември, декември, януари са почти еднакви.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #45

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Къщата ми е накичена с Фуджита. На теб ли да вярвам или на очите си
    Аз имам три Фуджита. На теб ли да вярвам или на очите си????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе