Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 71

FTX 25 J или FTX 35 J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Къщата ми е накичена с Фуджита. На теб ли да вярвам или на очите си
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз имам три Фуджита. На теб ли да вярвам или на очите си????


    И двамата сте ми много симпатични и ми е весело, но все пак се доверявам на Jackas. Не е вярно че, фуджитата си духат само пред тях и не топлят в сравнение с дайкините-при мен е на 20 градуса цяла нощ и автоматичен вентилатор духа като на Low, но сутрин като се събудя си е топло.Дайкините духат по-студен и хладен въздух в сравнение с фуджитата и е по-некомфортно.





  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #47

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    dimon,извинявай ако не съм бил ясен.Никъде не видях да пише че този модел прави дефрости на време и под нулата.Незнам кой го измисли това,но всички го повтарят.След като не е написано неможе да имаш претенций за това.
    Каза нещо за джоба и сметките за ток.Не искам да влизам в спор,но нека и това да изясним.При дефроста на този модел от 8 минути както си написал,през две от тях приблизително компресора не работи.(според графиката)Самия компресор е 700 W,вентилатора на вътрешното и външното тяло не работят.преди да се развърти работи на някакви средни обороти.Кажи ми моля те колко ток ще изхарчи климатика за две или три минути при 700 W дори и на половин час да са дефростите.Много е просто и всеки сам може да го изчисли.

    Тези обезкрежавания не ги мислим аз и ти а хора,които работят за много по сложни и интелигентни системи касаещи комфорта на много хора едновремено.Говоря за VRV ......


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #48

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от justify


    И двамата сте ми много симпатични и ми е весело, но все пак се доверявам на Jackas. Не е вярно че, фуджитата си духат само пред тях и не топлят в сравнение с дайкините-при мен е на 20 градуса цяла нощ и автоматичен вентилатор духа като на Low, но сутрин като се събудя си е топло.Дайкините духат по-студен и хладен въздух в сравнение с фуджитата и е по-некомфортно.




    Задай 16 градуса и ще видиш за какво говоря.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #49

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Той копа при температури под 0 винаги отива на кино без пуканки.
    +1

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, ама различните модели гледат различни филми в киното. Някои модели при -15 имат COP към 3, какво повече искаме?
    +1


    Тия неща с COP 5 и 6 са пълна глупост и рекламен трик да клъвнат клиентите просто... COP 5 и 6 от +7 до +5 обаче... Взема се оптимално постигнатата стойност COP на +7 външна като се контролират оборотите на компресора и така се промотира машината на пазара... Това е някаква си моментно постигната стойност която няма нищо общо с реалните условия на работа. Вероятно една машина софтуерно може да се направи да има и COP 8, обаче реално машината да не те топли... А целта е предимно да ни е топло не да ни е висок КОПА. Като нагласиш 24 градуса на климатика той гледа да ги вдигне за да те стопли, а не мисли "с колко оборота да го пусна да работи тоя компресор са' за да се постигне по-висок КОП?". Не че не може, според мен може да се направи, ама не е това целта.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Спад с 50% на COP 6 = 3, спад с 50% на COP 3 = 1,5. Не на мен тия.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #51

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Спад с 50% на COP 6 = 3, спад с 50% на COP 3 = 1,5. Не на мен тия.
    На -15 сигурно е така, прав си. До около -10 при една добре направена машина КОП може да си е 3 и над 3 дори и ако по номинал КОП на машината е около 3.60. Пример са GA-VB сериите на ME - на -10 си имат КОП 3. Друг пример е Панасоник CU-A123KE който също има COP 3.60 - по сервизно на -4 има КОП 3.13 - по-надолу данни няма обаче. Но машината е на 10-12 години все пак.

    На конвенционалните Тошиби (пак с COP 3.60) графиката в сервизното е до -15 и КОП на -15 го дават около 2.5 дори и при големите модели, което никак не е зле - е не е като 3 Ама и 2.5 не е зле Говоря за RAS-SKHP-ES2 сериите.

    На Тошиба 5-та серия например КОП е 5 и 6 от +7 до +5, погредни графиката в сервизното. Ето го и в таблицата по-долу - вижда се че под +5 КОП вече е 4. По тази логика излиза че на -15 при спад 50% COP ще стане 2, защото на +5 е COP e 4...



    Ето и на Дайсейкай 6 графиката (от +7 до +5 рязко пада отдаваната номинална мощност):


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J


    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Моя е купен декември 2010. Навън катобеше -10 а в помещението 15 градуса без проблем си достига зададената температура. Прави дефрости, но не на 22 минути. Трябва да уточня, че винаги го държа на максимална степен на вентилатора. Фудйито ако трябва да потдържа по ниска температура практически топли само себе си. Вентилатора се върти с обороти под минималните. Освен това няма значени дали вентилатора е на ауто или на макс. Просто стеените на вентилатора на Фуджи са абсолютно безсмислени. Ако пък в стаята е по студено и се опитваш да я стоплиш климатика няма да работи на максимална мощност, а ще се опита да духа топло с ниска скорост и вкрайна сметка се получава, че нетопли. Като се слага Даикин FTX35 трябва да се има предвид, че той е горе долу като девятка. Климатика трябва да се оразмерява по ниминална мощност, а точно този даикин е със 3.5KW номинал. Малко е и можеби от там идват проблемите. При температури под -10 е нормално мощността да не му достига, че и при по високи температури. В този форум се пишеше, че и 9LGC не топли. Да ама не. Ако е правилно оразмерен ще топли
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Задай 16 градуса и ще видиш за какво говоря.
    1.Вие сте единственият с този форум на който при зададени +16 градуса в помещението му е топло с daikin FTX__JV и на същата зададена темшература му е студено с фуджито...

    Изобщо сте единственият на който му е топло при зададени +16 градуса...

    2.Фуджито в офиса ми всеки ден от 17.30 часа до 8.30 часа на другия ден от понеделник до петък и от 17.00 часа в петък до 8.30 часа понеделник работи на 16 градуса и температурата е доста прилична при положение, че в коридора на сградата в партера където е офиса ми термометъра показваше за последните 30-на дена от +3 до +5 градуса...

    Все пак в офиса ми си стоя на 22-23 градуса от 8.30 до 17'00часа всеки делничен ден и ми е приятно на автоматичен вентилатор, което не би могло да е възможно с дайкин FTX25/35 JV, което на практика се потвърждава от моите съседи по офис които в 18кв метра са освен с дайкина и + една духалка 2 кв и плащат за последните 2 месеца сметки от +100лева.Ако дайкина ги топлеше нямаше да пускат духалка...
    Както и да е вчера като бях видях, че докато външното тяло на фуджито ми жужи, дайкина на съседите се е разтракал на година и 2-3 месеца.Явно студовете са започнали да му ядат животеца...

    Относно размеряването-се вижда от подписа ми как съм оразмерил, сега единствено съжалявам, че не сложих една нокрия 14-ка в хола или че тогава не продаваха дайсекай 6 за да шибна една 13-ка в хола.Плазмата е незаменима зимата, когато не е възможно да се проветрява по продължително време поради студовете, така че да се смени целият въздух -например 30=40 минути да се проветрява...

    Пък все още съм едно от топлолюбивите животни в този форум, което доскоро живееше в Шатрата на Кадафи зимата ...


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #53

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    А така,,,,сега след като обсъдихте всичко бихте ли ми казали какъв климатик да избера???
    Fujitsu General, ASHG12LE
    ASHA12LKC
    MSZ GE25 VA
    Приемам предложения и за друг модел.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #54

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    ...бихте ли ми казали какъв климатик да избера???

    Приемам предложения и за друг модел.
    Panasonic CS/CU-E9HKE

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #55

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Моделът е супер , а е и на тънка цена - в сравнение с нашите модели...

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #56

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    тази цена е доста ниска наистина за такъв клас климатик - нищо, че е Н-модел и след него ама много букви от азбуката J,L,M

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #57

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Цитат Първоначално публикувано от babati

    Ето и на Дайсейкай 6 графиката (от +7 до +5 рязко пада отдаваната номинална мощност):
    Баба ти,мисля че няма рязък пад на отдаваната мощност.Това,което виждаш на графиката е мощноста,коригирана след отчитането на дефроста и заскрежаването на топлообменника.Ето ти извадка от сервизното на GE25VA,където са дадени и двете графики една върху друга.
    [img width=800 height=600]http://snimki.be//store/1/431329810366.JPG[/img]

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #58

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Само да вмъкна,че въпросната стая се отопляваше с CSPE12DKE

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #59

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Здрасти, Bivola.

    Доколко може да се вярва на сервизни всички знаем:P Така че всеки вярва в различни неща За мен лично това е рекламен трик.

    На таблиците които си показал долната е Heating Input, a горната е Heating Capacity. По-надолу в сервизното на Ge-Va има данни за отдаваните мощности и консумирана ел енергия при различни температури - данните в общи линии съвпадат с данните от таблиците които си пуснал по-горе и то не с тези щрихованите, a другите по-долу с плътната линия. При Дайсейкай 6 също има такава таблица и съм я пуснал в предния си пост - тя също си отговаря на графиката.

    COP е нещо моментно и се мени нон-стоп, после се усреднява. Няма как да го измерим - особено пък при инверторите. COP 5 и 6 може да се "изцеди" от една машина но това става при доста условия и се случва много рядко. Според мен си е чист маркетинг. Поне за мен този фактор не е от значение вече. Ако ми трябва да купувам климатик гледам да е здрав и да не се чупи. Та това исках да кажа че според мен това е "напомпана" работа и сумарно сигурно само няколко часа в месеца машините ви работят с COP 5 или 6. А дори и да не е така, ще дам един пример с моето MHI което има COP около 3 на +7 външна, но този COP до -5 спада само с около 0.3 - тоест на -5 COP е около 2.7. КОП 2.7 но отдава около 3 kW, друга машина на -5 може да има COP 4, но да отдава 2.5 kW - с 500 вата по-малко. COP не е толкова важен, това искам да каже, в смисъл че КОПА не ви топли... А ако другата машина с COP 4 на -5 се "развърти" и при нея COP ще спадне.

    По мое мнение по-реалното е една машина да има COP около 4 който после плавно спада до 3 и вече под -15 около 2.5.

    В сервизното на Sharp zp40kr виждам графиката да пада доста по-плавно - машината е обявена с COP 4.21. Ако се ограничи компресора сигурно и COP 6 може да се извади. Но машината е обявена с COP 4.21...

  18. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #60

    Re:FTX 25 J или FTX 35 J

    Нещо не можем да се разберем с тебе.В предишния си пост съм пуснал и двете графики само ,за да можеш да видиш най-отдолу под втората графика(която няма връзка към изказването ми) какво е написано,а именно: "Горепоказаните прекъснати линии се отнасят за работа на отопление,без отчитане на заскрежаването на топлообменника(външен) и времето(работата) за размразяване". За изясняване го пускам пак увеличено:



    Тоест и Тошиба ако искат могат да го дадат такава плавна графика като на тоя Шарп ZP40KR.Както виждаш на графиката на GE25VAH,мощността пада плавно само ако не се отчита заскрежаването и размразяването.
    Единствената цел на предишния ми пост беше да се уточни ,че няма някаква измама около мощността и КОП-а при тошибите,както си го написал - рязък спад на мощността под 7 градуса,заради КОП-а.Просто не е верно!

    ПП
    ...друг е въпроса кой изобщо ще тръгне да го купува тоя ZP40KR с плавния пад на мощността,при положение че има климатици като Нокрия или 13ка Дайсейкай 2,па нищо че не са "специално произведени за Норвегия"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе