Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Съвет за Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #1

    Съвет за Daikin

    Здравейте,

    искам да помоля за съвет при избор за климатик.Досега съм се отоплявал на парно,но след последната сметка от 300 лв. ,за апартамент от 52м2,ще го отрежа.Само да мине отоплителният период и го спирам.Та на въпроса-искам да отоплявам тухлен апартамент от 52м2,с южно изложение,с пвц,изолация ще правя май месец(за другата зима ще имам),София.Разположението е следното:
    1.Хол с кухненски бокс и коридор(към коридора е портал)-21м2.
    2.Спалня 1(преходна от хола)-9м2.(южно изложение)
    3.Спалня 2(преходна от хола)-9м2.(северно изложение)
    Блока е тухлен и топлофициран,среден ап. съм,съседите ми ме топлят и от долу,и от страни.На последен етаж съм ,но над мен има таванско.
    В момента имам един климатик-самсунг,12000btu,конвенционален,който ползвах само лятото,за охлаждане на хола и южната спалня(общо 30м2),и горе долу ставаше.Пробвах го януари дали ще успее да затопли двете стаи,е не успя.Сега мисля да го прехвърля в северната спалня-все си мисля,че 9м2 ще успее да стопли.За хола и спалнята ми е въпросът-възможно ли е да се отопляват с един климатик(общо са 30 м2.)?След като попрочетох доста от написаното в форума се двоумя между китайският Daikin-FTXN50K,заради по-ниската цена и между чешкият Daikin-FTX50GV.От форума научих,че е по-добре да взема по-мощен,та тези ми се сториха добри като данни за 30м2.Проблема е,че не разбирам струва ли си 500лв. повече за чешкият.Всъщност отворен съм за всякакви предложения.И относно марката,и относно мощността на климатика.Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Съвет за Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от sorren
    Всъщност отворен съм за всякакви предложения.И относно марката,и относно мощността на климатика.Благодаря!
    Като си толкова отворен, погледни японките втора-употреба. И сред тях има хубави Дайчовци /ако са ти толкова на сърце/.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #3

    Re:Съвет за Daikin

    Втора употреба с гаранция Франция нещо не ми се нрави.Иначе сигурно има и добри.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Съвет за Daikin

    A FTXS50 не ти ли харесва?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #5

    Re:Съвет за Daikin

    Аа,харесва ми,обаче ми е точно 500лв. над бюджета,за съжаление.Пък и знам ли,ако при тези които гледам се окажат калпави,май по-бих гледал nocria,за фуджитцуто никъде не четох лоши отзиви.Но и в това ми беше въпроса-ако китайският дайкин е лош,щото е китайски,то другият как е?А и всеки съвет за климатик от друга марка,в цена около 1800-1900лв. е добре дошъл.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Re:Съвет за Daikin

    Всички марки си имат добри и лоши страни. Аз съм научил, че хубаво и евтино няма, останалото е въпрос на компромис. Касапа е много прав - виж японките!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #7

    Re:Съвет за Daikin

    Дайте някакъв линк.И имат ли те някаква гаранция?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #8

    Re:Съвет за Daikin

    Имаше двама колеги които искаха да си продават климатиците точно FTX-50,може и да направите някакъв пазарлък.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #9

    Re:Съвет за Daikin

    И още един въпрос-този модел Fujitsu ASYG-14LE добър ли е? Четох,че страна производител е Япония.Мен нещо малко ме съмнява,но пък знам ли.А иначе като цена ми е ок.Има и още един модел General ASHA-14LGC,който ми се струва,че е със същите данни,на почти същата цена(разликата е 50лв.).Каква е разликата между двете фирми,и кой бихте препоръчали?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Съвет за Daikin

    Нещо пукали топлообменници тия FTX-ове, аз бих се замислил за друг вариант.
    Ти на практика ще си спреш парното и ще се топлиш от комшиите, 300 лв за този студ зимата не мисля, че е нещо страшно. Сметката ми за ток за 24 януари - 24 февруари е 270 лв, а у вас със сигурност е топло абсолютно навсякъде.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #11

    Re:Съвет за Daikin

    Ако беше по-голям апартамента,300лв. нямаше да са много.Но при мен работят два радиатора,третият го махнах преди много време.Та аз плащам 300лв. за 2 радиатора,които преко сили докарват 18“.Освен всичко,ТЕЦ-София си преценяват кога да намалят и увеличават парното -през деня темп. пада до 16,5"(а на мен често ми се случва до обяд да съм вкъщи).А се задава увеличение на пр.газ около 20% за следващият отоплителен период.Та с две думи,плащам тази година 300лв. и стоя на студено,догодина ще плащам 360лв. и пак ще стоя на студено.Ето затова си търся климатик.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Съвет за Daikin

    Не бях останал с впечатлението, че стоиш на студено, а че е отоплен добре блокът и дори те топлят съседите. В такъв случай, действай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #13

    Re:Съвет за Daikin

    E та до никъде май не стигнахме с избора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #14

    Re:Съвет за Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от sorren
    E та до никъде май не стигнахме с избора.
    Здравей ,колега добре е за тебе да прочетеш много добре форума за тези два климатика.Те са от най-ниският клас на марката Дайкин и ще си имаш много неприятности със тях когато дойде зимата.Има толкова големи професионалисти тук който не знам защо не ти казват това.Явно идеята е да има повече членове купувайки тези климатици.Съвет ориентирай се към друга марка и модел за да не те боли главата от мерцедеса на климите.Хубаво беше се насочил към Нокриата 14 някои ти каза хубаво евтино- няма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #15

    Re:Съвет за Daikin

    Благодаря за съвета.Аз точно четях коментарите за дайкините,и така или иначе се убедих,че ако някога си купя дайкин то ще е от серията уруру сарара.Явно само те са си истински дайкини.Та наистина явно ще увелича бюджета и ще се ориентирам към нокриа 14LB.И да попитам,в различните сайтове срещам различни нокрии-едни са на дженеръл,други на фуджитцу-дали имат разлика?Щото имат разлика в общото тегло,а и в цената има 60,70лв в полза на фудж..И ако може да споделите някакви впечатления за него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.
    От bebendur във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 09-01-16, 21:17
  2. Моля за съвет при избор на два климатика Daikin
    От garvanski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 19-06-13, 17:02
  3. съвет за климатици DAIKIN
    От danio132167 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 28-03-13, 22:50
  4. Съвет за Daikin FTX35j и FTXN35L
    От potrebitel1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 18-11-12, 22:48
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе