Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Съвет за Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Съвет за Daikin

    Круша, като круша. За 60лв. /на тая сума/ не се цигани. Гледай да избереш свестна фирма.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #17

    Re:Съвет за Daikin

    Не,не питам за цената.При всички положения 60,70лв не са определящи.Ето защо питам-

    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...lb-nocria.html

    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...lb-nocria.html

    Има ли разлика между двата? Привлече ме това ,че мога да го взема с енерг.ефективност.И ще ми излезе малко по-надолу.Ако имате някакви предложения за други фирми които работят с енергийна ефективност,и които препоръчвате,ще бъда благодарен.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #18

    Re:Съвет за Daikin

    Това са два еднакви климатизатора. Fujitsu или General все тая Както казва Касапа, гледай да избереш читава фирма. В случая това е много по-важно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Re:Съвет за Daikin

    ftx 50 е много добър климатик(естествено и той си има минуси),та приказки от сорта-боклук и т,н, са глупости.ако го оразмериш правилно няма да мръзнеш,но определено НОКРИЯТА Е ПО-ХУБАВА.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #20

    Re:Съвет за Daikin

    Благодаря на всички,за съветите.Понеже разположението на стаята е нестандартно,и както прочетох е важно не само какъв е климатика,а и къде е разположен,ще извикам специалист да ми направи предложения.И после пак ще пиша,но вече с конкретните предложения,пак за съвет.Така ми се струва най-разумно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #21

    Re:Съвет за Daikin

    Здравейте отново.След огледа от специалисти и техните оферти стесних кръга на климатиците до 4 модела.Първо да опиша пак какво е жилището-две преходни помещения,с обща квадратура 30м2,или кубатура около 70м3(защото има мебели,гардероб и др.)Изложение южно,пвц дограма,смятаме ,че има изолация(ще я правя като се постопли)-5см неопор.Понеже не успях да кача схема на апартамента,ще дам линк към снимка от колегата edi1(искрено се надявам той да няма нищо против)-https://forum.setcombg.com/index.php...8445.3066.html.Моите хол и спалня са точно като при него.И точно където е монтирал edi1 климатика,така ще го монтирам и аз.Това за жилището.Изискванията са ми-да създава комфортна и уютна топлина(около 23-24 градуса).Да работи тихо вътр.тяло(включително и зимата при ниски температури .Ако заспя под него(понеже ще се намира над дивана където седим вечер),като се събудя да не съм схванат целият(за последното да благодаря на колегата justify,че с постовете си ми показа какво да искам ,и не на последно място да е максимално за данните си енергоспестяващ.Та ето офертите:

    1.Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA.Спечели ме с това,че е тих.Препоръчан от специалистите които извиках за консултация.Притеснява ме не особено добрата му репутация в форума(имам в предвид високият минимум)
    2.FUJITSU AWYZ 14LB NOCRIA.Първоначалното ми решение,и също препоръчан от консултантите(и доколкото четох,май и от повечето му ползватели),разбира се с подробност,че е имам доста мощност в резерв.Притеснения-много ли е по-шумно вътр. тяло от другите предложения.И бях чел някъде в форума,че има много силна възд.струя.Което е далече от комфортно отопление.
    3.Toshiba Ras 13 SKVP2-E Super Daiseikai6.Много хвален климатик от целият форум.Единственото ми притеснение е,че е сглобен в Тайланд.Вие ще кажете дали това е основателен страх.
    4.Toshiba Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai5.Спрях се и на него,защото четох ,че е сглобен в Япония.
    С оскъдните познания,които събрах от едномесечното си четене в този форум,и всякакви таблици, които успях да изровя,направих окончателният си подбор до тези четири машини-стремял съм се да са изпитани модели,с добра репутация сред ползвателите им,с подобни характеристики(като мощност и COP),и разбира се на подобна цена(всичките са на идентични цени,плюс минус 100лв).Имам нужда от помоща Ви,защото не съм ползвал(не познавам и такъв, който да ги ползва) нито една от тези машини,и не мога да направя разумен избор.Ще бъда благодарен за всеки съвет

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #22

    Re:Съвет за Daikin

    На твое място бих избирал м/у 2 и 3. Mitsubish-то може да е тихо, но е 4кв., което по моите разбирания е прекалено "хилаво" за въпросните 302

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Re:Съвет за Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    На твое място бих избирал м/у 2 и 3. Mitsubish-то може да е тихо, но е 4кв., което по моите разбирания е прекалено "хилаво" за въпросните 302
    +1 Само не разбрах, ако те притеснява къде е произведен Дайсейкай 6, това означава Nocria-та изобщо да не я погледнеш.


    1. Тошиба Daiseikai 6 13-ка - цена с монтаж: 2349 лв. с ДДС

    2. Fujitsu-General Nocria 14-ка - цена с монтаж 2399 лв. с ДДС

    и двете ще се справят идеално в твоите условия. И двете, когато са в режим са тихи, като екстри са почти равнопоставени. Само не знам Нокрията дали няма да ти духа ако си под нея, защото там клапите са малко странни като настройка.

    И двата модела се представиха много достойно тази зима.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #24

    Re:Съвет за Daikin

    Честно да кажа и на мен тези двата са ми фаворити .MSZ-FD35VA го включих заради офертата на фирмата която идва.А дайсекай 5,заради японското му изпълнение.Но като че ли нокрията и шестицата са ми най-на сърце.А от тях двата кой би правил по-уютна топлина? И е по-безшумен? Пък и ако може кафенце да вари

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Re:Съвет за Daikin

    Предполагам си чел темите, но ето ако си пропуснал да видиш дискусиите:


    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,51743.0.html

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,52734.0.html

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #26

    Re:Съвет за Daikin

    Нокрията кафенце няма да ти вари, но пък сама си чисти филтрите Много ме блазнят 9-те кв. пикова мощност
    Наистина труден избор

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    19
    #27

    Re:Съвет за Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Нокрията кафенце няма да ти вари, но пък сама си чисти филтрите Много ме блазнят 9-те кв. пикова мощност
    Наистина труден избор
    И мен ме блазнят тези 9 кв.,пък и номиналните са му 6кв,а на дайсекайчето са 4,2.Но както каза mega в горният пост ме притеснява възд.струя,да не ми духа в главата постоянно.Четох,че като по-мощна машина превърта по-голям обем въздух,и така създава по-голямо течение(хич не знам дали е така де).Начина на използване на климатика ще бъде-октомври залагам 24 градуса отопление,май месец обръщам на 25 градуса охлаждане.Няма да променям темп. през деня.Имам десетина дни,за да реша-надявам се и на други колеги да споделят мнение.Няма да ми е излишно.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #28

    Re:Съвет за Daikin

    И тая 12-ка не е лоша. 850W компресор SANYO, машината е до -20 по сервизно. Има Quiet режим - 21dB - доста е тихичка Само екстри няма много

    http://speedy.sh/pTt78/DTR-AS054E-02-AS-G09-12LTCA.pdf

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    5
    #29

    Re:Съвет за Daikin

    +1 Нокрията . При еднакви цени по - добре е да има запас от мощност. Ако са ти необходими 5kw отоплителна мощност за комфорт през зимата , търсиш машина с номинална мощност 5kw или повече. Машина с по - малка мощност ще работи по шумно за да компенсира разликата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.
    От bebendur във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 09-01-16, 22:17
  2. Моля за съвет при избор на два климатика Daikin
    От garvanski във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 19-06-13, 18:02
  3. съвет за климатици DAIKIN
    От danio132167 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 28-03-13, 23:50
  4. Съвет за Daikin FTX35j и FTXN35L
    От potrebitel1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 18-11-12, 23:48
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе