Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Помощ за избор на 2 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #16

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Привет отново. Има ли разлика между тези 2 климатика - AWHZ18LBC Nocria и AWHZ18LB Nocria? Изборът ми се ограничи до този модел (ако са един и същи разбира се) и препоръчаната 14-ка - AWHZ14LB, която по различните сайтове също е със или без C накрая. За спалнята се колебая доста между:
    Fujitsu General ASHB09LD Plasma
    Fujitsu General ASHА12LEC
    Fujitsu General ASHА09LEC
    Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 - този е почти двойно по-скъп и не мога да преценя дали си заслужава.
    Първоначално идеята ми беше климите да са основно за охлаждане и подпомагащи при отопление, в случай че реша да тегля една майна на газовия доставчик, ако реша че ме навежда както Топлофикация. Вие обаче се оказахте много коварни и почти ме убедихте да се насоча към обратното, т.е. климите да са и основен източник на отопление.
    Темата май не е вече за Daikin разделът, но я постнах тук с първоначално убеждение, че са класи над останалите, ама надали.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    За хола вероятно става въпрос за един и същ климатик, но докато не дадеш линк към конкретна оферта на която да има снимка или обозначение няма какво да кажем.

    За спалнята ако имаш излишни пари взимай тошиба дайсекай, ако нямаш купувай фуджицу 9LD, a с останалите пари до цената на дайсекая скътай за външни ролетни щори-вършат отлична работа и зиме(задържат 2 до 4 градуса по висока вътрешната температура в сравнение без щори) и лете(държат разлика 4-7 градуса по ниска вътрешната температура в сравнение с без щори).

    Моделът ЛЕК и той ще топли, но купувай с плазма филтър-зимата си струва или поне както е Нокрията с УВ лампа.


  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    скътай за външни ролетни щори-вършат отлична работа и зиме(задържат 2 до 4 градуса по висока вътрешната температура в сравнение без щори) и лете(държат разлика 4-7 градуса по ниска вътрешната температура в сравнение с без щори).
    И седиш на тъмно като къртица мой съсед отдолу имаше и след няколко години ги махна а у тях беше все тъмно и не уютно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #19

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Линковете са към климатиците. Реално фирма за монтаж не съм избрал, защото разбирам, че това е половината от работата, а досега не съм имал време да я свърша. Ще търся референции за препоръчаните от тук:

    http://www.tobiclima.com/index.php?p...mid=53&lang=bg
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=108

    Външните ролетни щори са извън бюджета за климите. Предвидени са само за спалните - за да е топло както препоръчва justify, а за да не е неуютно в дневната няма да се слагат, както отбеляза VeleV.Klima.

    2-те помещения са със съответни размери:

    помещение 1
    32.28кв..м /83.44куб.м. - прозорци PVC с троен стъклопакет - 1 = 3.61кв.м. южен, 2 = 2.92 кв.м. западен, 3 = 1.81 кв.м. западен, 4 = 0.80 кв.м. западен

    помещение 2
    11.59кв..м /29.90куб.м. - прозорци PVC с троен стъклопакет и с външни ролетни щори - 1 = 2.84кв.м. западен, 2 = 0.60 кв.м. северен

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Помощ за избор на 2 климатика

    Ами слагай климатиците.Но може вместо 18-ка спокойно да сложиш 14-ка Нокрия.

    За спалнята 9LD ще е повече от предостатъчно.Ако искаш "по-спокойно" външно тяло=дайсекая е твоят климатик и зиме и лете в студ и пек когато гущерът се е свил премръзнал на геврек или се мята в горещината все едно е пуснат в нажежен чушкопек...



    Публикувана от: VeleV.Klima Вчера в 22:05

    И седиш на тъмно като къртица мой съсед отдолу имаше и след няколко години ги махна а у тях беше все тъмно и не уютно.
    Велев от време на време не се стърпяваш да"изпляскаш някой мозък на асфалта"...

    Започваме както едно време(преди няколко години когато се бях регистрирал) за температурата, комфорта, оразмеряването и шатрата на Кадафи- сега да обясняваме за щорите
    :

    1.Усещането за светлина, степен на осветеност и на кой как му е комфортно е индивидуално.

    2. Зависи от изложението на отделните помещения в жилището кое помещение какво изложение има.Не си представям да съм без щори при положение, че при първите лъчи съм буден, а лятото с моята спалня източно изложение слънчевите лъчи влизат 5'00-5'30 часа и аз ща не ща доброзорлен "скачам " от леглото заедно с петлите дори събота и неделя и не мога да се наспя като хората цяло лято...
    Изтраях 7 месеца ранно ставане заедно с пенсионерите и накрая ... си сложих външни ролетни щори...

    Хола ми е западен и лятото след 16'00 часа докато залезе слънцето се "здрависва" с очите ми докато се скрие зад сградите около 21'00-21'15 часа и ми пречи да гледам телевизор.Отделно, че прозорците ми нямат навес, козирка на тераса над тях или каквото и да е друго и лятото е слънчева светлина и...горещина без щори дори дайкина да работи слънцето дразни кожата ако си леко изгорял след плажа да кажем...

    3. Зимата слънцето залязва през по голямата част между 16.30 часа и 17'15 часа и изгрява около 8'00-8'30 часа сутринта...За каква естествена светлина говорим на която щорите да пречат за времето от 17'00 часа до 8'00 часа на другата сутрин.
    Да не би да не палите лампите в този период и да се "осветявате" от "естествената улична" светлина-на такава ли светлина вечеряте???

    Кой пречи да си вдигате щорите в светлата част на зимното денонощие???


    4. На мен сутрин между 3.30 часа до 7,00 часа сънят ми е най-сладък ...

    П.П. В заключение мога да кажа след покупката на този апартамент: бъдещите ми покупки/строежи на жилище/а ще са само с южно и/или югоизточно изложение, за да има пряка слънчева светлина само когато ми е необходима-от 7-8часа сутринта до 17-18'00 часа вечерта и със сигурност ще имам отново външни ролетни щори, за да избирам дали да ден или нощ в жилището, да ме пазят от крадци и топло/студозагуби...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 3 климатика
    От hidalgo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 06-12-14, 01:39
  2. Помощ при избор на 2 климатика за хол и спалня
    От apxeonTepukc във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 30-09-14, 15:22
  3. помощ за избор м/у 2 климатика
    От bilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-13, 10:30
  4. Помощ за избор на 2 климатика
    От smqnab във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-12, 17:26
  5. Спешна помощ за избор между два климатика
    От el.nino във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 04-09-12, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе