Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

daikin ftxg35ev1bs

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #16

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Цитат Първоначално публикувано от Ina Koleva Виж публикацията
    Е как да отида? Ще кажат, че аз съм го избирала, а бъкел не разбирам от това. Дори го нямаше наличен да го видим, избирахме по параметри и техните уверения, че ще се стоплим.
    Ами, така ще отидеш и ще им кажеш! Като са те подвели, ще им вдигнеш един скандал. Има и КЗП. Стига им да им направят една проверка по жалба за подвеждаща реклама с неточна информация, пък да видим!
    Обаче, ако ти си настоявала за този климатик изрично, тогава ще стоиш на студено или слагаш втора машина.
    Този пост е редактиран от pilot; 13-12-12 в 16:53.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Цитат Първоначално публикувано от Ina Koleva Виж публикацията
    Ама аз не искам да поддържам 27, беше настроен на 27, изх. му темп. беше 46, а в стаята 19, поне 22 да става.

    Почти цялата е в прозорци
    Така се случва когато се избира в магазина! За това се ходи на оглед на място и беседа с клиента. Но е в пъти по-лесно да седиш в магазина и да хвърляш боб, само и само да вземеш парите на клиента!

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #18

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    gnf, аз говорех за нормална температура - 22 градуса.
    Според мен жената го е сложила това 27 с надеждата белким вдигне повече от 19, а не че иска на толкова да стои.
    ОК, така е било.
    Цитат Първоначално публикувано от Ina Koleva Виж публикацията
    Ама аз не искам да поддържам 27...

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Уважаема г-жо Колева в България е така: отиваш в магазина за климатици и питаш какъв климатик ти е необходим за 39 квадратни метра, те те питат за каква сума, излъгват те за да ти вземат парите, похарчваш си парите, студуваш и най-накрая си виновен ...


    Разбира се има климатици и за вашият случай:

    1. MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 63 ZK-S Климатик MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 63 ZK-S

    2. Sharp AY/AE-XP24GR Климатик Sharp AY/AE-XP24GR

    Другите климатици са които могат да се справят са на цена над 3600 лева без монтаж и са за японския пазар, като например фуджицу AS-Z40V2 Nocria Fujitsu Климатици от Япония .
    Този пост е редактиран от justify; 14-12-12 в 10:15.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Виновен си я, защото изисквания ти големи, а възможностите малки.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #21

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Ina Koleva ,Климатика как го ползвате?Изключвате ли го,ако го спирате няма да стане работата,също за такова голямо помещение не трябва да го държите на Авто вентилатор а на по-силна скорост(дори на МАХ) иначе няма сгряване.До 0градуса 23-24 би трябвало да може да подържа във вашето помещение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Както и да го ползва тази машина е много малка за такова помещение. А предполагам, че отгоре на всичко има и доста топлозагуби!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #23

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Както и да го ползва тази машина е много малка за такова помещение. А предполагам, че отгоре на всичко има и доста топлозагуби!
    Добре съгласява ме се,че е малък климатика.Ама щом изкарва 46гр.а не стопля има 2 причини или го държат на ниска скорост или Авто или спират и пускат климатика.При вече добре темперирано помещение,топлозагубите не са от такова значение.До тези изводи стигам от ситуацията при мен,с климатик със същите параметри топля 30м2+10км2 и до -5гр.в спалнята 10м2 почти не се включва климатика там.Това ми се получава само когато вентилатора е на 3 ,4 или 5 скорост иначе не може.Нека да пробва жената да не го спира 2 дена и да е на 4-та ,скорост и пак да каже има ли промяна.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #24

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    ... При 19 в стаята колко да изкарва? 27 градуса делта Т. Не е върха, но това не е Daiseikai да изкарва 65 градуса на изход. Може да има проблем и с климатика, но това не можем да кажем от тук.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #25

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    И да отиде в магазина нищо няма да направи според мен. Ще се стигне до един спор в който всеки ще отстоява неговото, после КЗП, помирителна комисия и накрая трябва освен чрез съда да си решат казуса, а там всички знаем колко бързо се случват нещата.
    Според мен, чрез закон трябва да въведат задължителен протокол при монтажа, че клиента си е избрал еди кой си модел и е бил поставен.И , че е бил предупреден предварително, че не е подходящ за помещението. Оттам нататък, продавача носи последствията ако няма такъв съставен.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    За жената споровете тук не са от голяма полза. Тази машина категорично не става за отопление на 39м2 и е съвсем излишно да се обсъждат входящи, пък изхдящи и всякакви други температури и скорости на вентилатори! Поведението на фирмата явно е подвеждащо, но случилото се се е случило и сега трябва да се намери решение на проблема. Тя търси такова решение и аз го виждам така, в два възможни варианта:

    1. Разговор с фирмата и ако са съгласни да подменят машината с FTXS50 или FTX60. Това е свързано с доплащане, а не знам какви са финансовите й възможности. Този вариант е по евтиния, но една машина ще по шумна и най вероятно по неикономична от две по малки.

    2. Взима си още една машина като тази която вече има и тогава вече няма да има никакъв проблем с отоплението. Този вариант е обаче по скъп, но машините ще са по тихи и най вероятно по икономични. А и в по топлите дни с положителни температури може да работи само едната машина, както и през лятото. Другото предимство е, че при евентуална авария на едната машина, другата все пак ще отоплява някак си докато оправят развалената.

    Друга възможност според мен просто няма, а всички останали обсъждания на купената вече машина са излишни.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Не било писано да се отопляват с климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе