Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

daikin ftxg35ev1bs

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #1

    daikin ftxg35ev1bs

    Здравейте! Лятото си купихме климатик daikin ftxg35ev1bs за 1950 лв. От магазина ни убедиха, че ще се топлим с него - пишеше, че е от 35 до 45 кв.м. Охлаждането е супер. Но отоплението въобще го няма. Помещението е 39 кв.м, височина 2,30. Изходяща температура 46 градуса при зададени 27 за отопление. В стаята е 19. Навън е 0. Е не можем да се стоплим.

  2.  
     
  3. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #2

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    излъгали са ви за това помещение ви трябват 2 климатика

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re: daikin ftxg35ev1bs

    Излъгали са Ви, но вината най-вероятно е Ваша. Хайде да е 50/50, Вие сте правили дребни сметки или сте демонстрирали липса на пари, а те видели това са Ви предложили уред за толкова пари, колкото сте били готови да дадете. Което не е оправдава лъжата.

    Може пък в магазина да не сте казали, че искате да се отоплявате с него. Те от къде да знаят, да не четат мисли.
    Този пост е редактиран от valen1; 13-12-12 в 14:16.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Че и цената височка за тази машина, а работа няма да ви свърши никаква за отопление в студа.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Въобще не ставаше и дума за пари. Те бяха налични. И изрично говорехме за отопление, то е по-важното за нас, а не охлаждането. И сега какво? Да дам още толкова пари и да си имам два климатика в стаята, така ли? Не мисля.
    А какъв е трябвало да бъде /за дайкин говоря/?

    Не мога да намеря информация точно за този модел, с тези буквички "ev1bs"
    Този пост е редактиран от Ina Koleva; 13-12-12 в 14:29.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Дизайнът май е надделял в избора Ви?! Ако ли не, жестоко са Ви метнали на черешата, че този климатик ще стопли стаята.
    За тази стая ето този Дайкин, има и една Нокрия, но струва повечко кинти.
    Идете при тия мошеници и кажете да Ви сменят климатика за някой от двата посочени. При условие, че искате да поддържате 27о през цялата зима ще Ви трябва по-мощен климатик от тези!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Препоръчайте какъв климатик е подходящ за това помещение, и да е тих

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Буквичките ги остави.За това помещение ти трябва машина с номинал над 6- 7 кв, което навежда на извода, че ти трябват две отделни машини.Голямо е помещението и ако разчиташ на една машина, въздушния поток ще те издуха.Та, вземи си още една машина с номинал 4 кв и ще се стоплите.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Е как да отида? Ще кажат, че аз съм го избирала, а бъкел не разбирам от това. Дори го нямаше наличен да го видим, избирахме по параметри и техните уверения, че ще се стоплим.

    Благодаря ви за отговорите!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #10

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Това ли е климатика (за климатика става въпрос не за фирмата):
    Климатици DAIKIN /Дайкин/; FTXG35E/RXG35E UX1 серия Prestige inox; Инвертори

    Че е малък, малък е, но да не може да те стопли (да държи 19 градуса) при 0 градуса външна не е нормално.
    Този климатик отдава на номинал 3.63кВ при 0 градуса.
    Е не е нормално 3.63кВ да не могат да стоплят 39м2 при височина 2.30, равняващо се на 34.5м2 при стандартна височина 2.60 при 0 градуса външна температура.
    Аз общо взето смятах моите клими грубо по 1кВ да имат на 10м2 при -10 градуса, а при теб този 1кВ не стига за 10м2 при 0 градуса.

    Или нещо този климатик не е наред, или имаш страшни топлозагуби.
    Ако е второто 50-ка няма да те оправи.
    Ще ти трябва нещо дето да вади 4.5-5кВ при -10 градуса.
    Като гледам така отиваш на Норкията предложена ти от gnf или на някой професионален Дайкин 60-ка.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #11

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    На външен вид е същия. Модела го преписах от вътрешното тяло.
    Стаята е външна на трите стени. На двете имам 10 см изолация. На третата /южната/ имам два големи прозореца, под тях радиатори. Отгоре бетонна плоча. Климатика е м/у двата прозореца /това е на дългата страна/.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Като гледам така отиваш на Норкията предложена ти от gnf или на някой професионален Дайкин 60-ка.
    Ако Ina Koleva мисли да поддържа 27о вътре, при -15о външна температура и те няма да и помогнат, а ще трябва един Зубадан 50-ка.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #13

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    gnf, аз говорех за нормална температура - 22 градуса.
    Според мен жената го е сложила това 27 с надеждата белким вдигне повече от 19, а не че иска на толкова да стои.
    Ама щом 35-цата при 0 градуса не може да вдигне повече от 19 вътре, това ще да е голям ветрилник. Аз имам една стая дето само на отворена врата държи 21 градуса при 0 навънка.

    Ina Koleva, третата стена цялата ли е в прозорци, че няма изолация? Това малко странно - 2 стени с яка излация, третата не.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Ама аз не искам да поддържам 27, беше настроен на 27, изх. му темп. беше 46, а в стаята 19, поне 22 да става.

    Почти цялата е в прозорци

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: daikin ftxg35ev1bs

    Колева, втора машина само ще ти реши проблема.С една машина, независимо каква е, това чудо няма отопляне, като гледам.Машината при тази температурна разлика вход/изход направо надминава себе си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе