Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 120 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #106

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Здравейте! Извинете, че разбутвам тази тема, но ми се стори по-добре, отколкото да създавам нова.
    Климатика е Daikin FVXS25FV1B на 9 години. До сега не са сменяни лагери, на мотора, не е имало притесняващи шумове. Реално климатикът не е разглобяван основно.
    Вчера в работен режим, при поредното развъртане на турбината започна доста силно тракане. Не виене, тракане, като от удари. Разглобих леко и издърпах няколко сантиметра питата, за да достигна с ръка до перката и да сък сигурен, че не се удря в пластмасата зад питата. Пуснах го така и отново се чува това тракане. Не посмях да изместя цялата пита, защото в дясната страна не ми е много ясно как се освобождава и не съм свалял перката и мотора. Може ли този ефект да се получава от тотално разбит мотор - ей така изведнъж без симптоми?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #107

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    От ляво или от дясно го чуваш звука? Може да запишеш клипче.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #108

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Като, че ли отляво се чува. Исках и да проверя дали гайката на турбината не се е разхлабила. Имаше още четвърт оборот за затягане, без да прилагам усилие. След притягането двигателя не поиска да развърти турбината и светодиода за диагностика мигаше /не преброих колко пъти/. Това също ми се стори странно, защото не съм притягал със сила. Ще се опитам да кача и клип довечера. наистина ли моторетката на вътрешното тяло е с цени над 400 лв.?

    - - - - - - - - - -

    https://youtu.be/ml7GS4g_1-E
    Ето видеото. Разхлабих гайката на турбината, но пак не поиска да потегли сама, а след помощ с ръка. Когато я въртя на ръка няма никакъв шум.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #109

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Извикай си майстор/техник, че да не си пре*беш хубавата машина.
    Докато дойде му спри захранването.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #110

    Re: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    И при мен се чува подобен звук от едното Хитачи, но от външното тяло перката с моторчето,не опира никъде. Него прави всеки път и е само при тръгване за 3 4 секунди, после си работи съвсем добре и тихо, от какво може да е

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #111

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Ле-ле, каква е тази щтракалка?
    Май проблемът е в мотора, щом не ще да завърти.
    Към нов мотор клонят нещата...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #112

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ле-ле, каква е тази щтракалка?
    Май проблемът е в мотора, щом не ще да завърти.
    Към нов мотор клонят нещата...
    Когато се случи, въртеше доста силно и тракаше и тресеше тялото. Три дни не беше пускан и днес-така. Странно, че никакви, ама никакви симптоми за това какво ще се случи.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Извикай си майстор/техник, че да не си пре*беш хубавата машина.
    Докато дойде му спри захранването.

    Да, аз нямам смелостта да се опитам го оправям сам. Но в малкия град,... днес на две фирми звънях и само по обяснения по телефона ми отговарят: "Най-вероятно са лагери, но те не се сменят, сменя се мотора. Мотора е 400 лв., а климатика е на 9 години." Разбирай - купувай нов. Утре имам още 4 или 5 фирми да чуя и свършват Дано някой се навие да го разглобим, да види. и 400 да са, не са 2800, колкото нов.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #113

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Едва ли са лагери. Лагерите просто бучат, или вият, а при теб нещо щрака страшно, и моторът не завърта. Май е за смяна с нов.
    Като извадите стария, може да го отворите, и да го прегледате какво му е, евентуално ако може да се оправи...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #114

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Едва ли са лагери. Лагерите просто бучат, или вият, а при теб нещо щрака страшно, и моторът не завърта. Май е за смяна с нов.
    Като извадите стария, може да го отворите, и да го прегледате какво му е, евентуално ако може да се оправи...
    здр колега извинявай че ти пиша тук, исках на лично но ми изписва че ти е пулна входящата кутия, ако можеш драсни ми на лично да те питам нещо

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    1
    #115

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Здравейте,група!
    Имам проблем, който реферира към проблем с лагерите на климатика ми, който е FVXS50FV18 на около 8-9 години.
    Честно казано, не се наемам да опитам да го отремонтирам сам. Бихте ли ми препоръчали човек или фирма в Пловдив, който да може да ми помогне?

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #116

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Отиваш в дъното на тази улица , после надясно и питаш за ремонт на електродвигатели....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #117

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Или Alexandars, или necata2 от форума.
    bobovo и bobivg харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #118

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Здравейте съфорумци. Повдигам темата, заради проблем с моторчето на турбината на ftx50gv. За жалост аз съм в чужбина и ще представя случая така, както ми го описа съпругата ми, като се надявам на съвет от ваша страна.
    Машината е била в режим охлаждане, работеща, просто нещо изтракало и климатика спрял.
    Затваря клапите и започва да мига зеланата лампичка на вътрешното.
    Съпругата ми е извикала човек занимаващ се с клими, като след оглед се оказва въпросния мотор, който при свалена вече турбина доста трудно е въртял, но все пак въртял. Турбината и моторчето, са свалени. Съвета на техника е да търсим нов мотор. И ето въпроса ми, какво ще ме посъветвате вие?
    Ново моторче, но откъде и на каква цена са, представа си нямам. Ако пък е варинт да се сменят лагери, да действам в тази насока?
    Климатика е поставен 2010г., безпроблемен досега.
    Благодаря в аванс, за съветите ви, ако има как, ще опитам да прикача снимка на моторчето.

    https://prnt.sc/1cl3brh
    https://prnt.sc/1cl2mhg
    https://prnt.sc/1cl1446
    Този пост е редактиран от zbignew; 18-07-21 в 12:25.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    1
    #119

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Hello! Sorry to push this topic, but I thought it was better than creating a new one.
    The air conditioner is a 9-year-old Daikin FVXS25FV1B. So far, the bearings on the bike have not been changed, there have been no disturbing noises. In reality, the air conditioner is not completely disassembled.
    Yesterday in working mode, during the next rotation of the turbine, a rather loud rattling started. Not howling, rattling, as from blows. I disassembled it slightly and pulled a few inches of the pie to reach the propeller with my hand and make sure it didn't hit the plastic behind the pie. I let it go and I hear that rattle again. I did not dare to move the whole pie, omeglebecause on the right side it is not very clear to me how it is released and I have not removed the propeller and the motor. Can this effect be obtained from a totally broken motor cps test - suddenly without symptoms?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #120

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Да се делне тоя спамер
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 12:25
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 07:46
  3. Продавам подов климатик Дайкин FVXS 35
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-11, 16:53
  4. Отговори: 25
    Последно: 12-04-10, 10:43
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 17:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе