Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 120

Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #76

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Слушай ''Старило а не патило'' така май излиза работата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #77

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    На моя мотор има липсващи парчета пластмаса и не опира по цялата окръжност на жлеба.
    На тази перка как точно ще и се изгуби баланса? Няма счупени части.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #78

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Като фабрично няма такъв .. то от клипа ти се вижда че има аксиално биене .. това просто унищожава лагерите те за това изкарват по 1 сезон .

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #79

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    На моя мотор има липсващи парчета пластмаса и не опира по цялата окръжност на жлеба.
    На тази перка как точно ще и се изгуби баланса? Няма счупени части.
    Не е задължително да липсват парчета, за да се дебалансира перката. Достатъчно е да се понатисне и поизкриви дори съвсем малко перката. Давам пример. имам аспиратор с два мотора. перките са подобни на тази. Преди време го разглобих нацяло за пълно почистване. При опитът ми да махна перката на единия мотор от вала, явно съм я поизкривил, защото е пластмасова и сега на високата скорост този мотор има страшни вибрации и шум, без да опира или стърже някъде. Ще го потрая още малко и ще сменям аспиратора, защото само перка не се продава, а комплект перка и мотор, които струват повече от половин аспиратор. Възможно е и при теб при предишните смени на лагери да е станало нещо подобно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #80

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    На всички подови им мятат така турбините и на Тошибите също даже малко повече.Мотора си убива лагерите без време,такъв си е,и на високостенните пак е така с Панасонишкия мотор който е същия но с по-къса ос.Може 10г.да не мръднат но може и на 3-та да си заминат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #81

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Самия мотор "играе" в скобата си. Металната капачка не ляга перпендикулярно на корпуса, а хлопа в различни посоки. Като се погледне странично мотора, се виждат отвори от липсващи парчета пластмаса на различни места по окръжността. При натискане на капака към процепа ,където липсва парче пластмаса, той се накланя и от противоположната страна на натиска капачата "щръква".
    Все едно да вземеш бутилка със счупено дъно и да я поставиш да стои изправена.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #82

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Biro, дошло е време, да смениш мотора.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #83

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    На всички подови им мятат така турбините и на Тошибите също даже малко повече.Мотора си убива лагерите без време,такъв си е,и на високостенните пак е така с Панасонишкия мотор който е същия но с по-къса ос.Може 10г.да не мръднат но може и на 3-та да си заминат.
    Не на всички, подовите машини на Fujitsu модел - AGYG -LVCA/ AOYG -LVCA Са с два отделни мотора и две турбини тип стенен климатик. Разположени са в долния и горния край на машината,на това чудо, освен че максималната мощност на деветката е 5.5 кв. в режим отопление, от към мотор и лагери няма да мръдне! Другия тип решение, тип Дайкин явно се оказва слабо звено в подовите им машини, всички са на опашката за смяна на лагери. Лично аз съм търчал и един път за мотор на една 18-ка.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от microclim@; 08-02-18 в 16:26.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #84

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Хубава самоделна скоба .. някой знае ли къде се продават такива готови скоби ,подходящи за малки лагери като на климатика ?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #85

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Хубава самоделна скоба .. някой знае ли къде се продават такива готови скоби ,подходящи за малки лагери като на климатика ?

    Ташев-Галвинг да речем, имат над 30 вида скоби. Но на място, в нет-а не се виждат добре габаритите на скобите.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #86

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Хубава самоделна скоба .. някой знае ли къде се продават такива готови скоби ,подходящи за малки лагери като на климатика ?
    При стругаря... Така и не намерих нещо оригинално ,което да върши работа като тази.
    Този пост е редактиран от microclim@; 08-02-18 в 15:44.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    6
    #87

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Други са размерите,но това няма значение.Говорим за качество.
    Ще питам снабдяването и ще ти пратя инфо на лично.
    Здравей necata 2 !!

    Моя Дайкин fvxs35fv1b вътрешното тяло от известно време започна да издава специфичен шум,наподобяващ този от клиповете на колегите..
    Виждам, че имаш качествени лагери,защото аз се съмнявам точно в тях.
    Аз съм от Асеновград.
    Каква е цената и ако е възможно да ми изпратиш 2 броя.
    Дали ще мога да ги сменя сам..?!
    Какви са размерите за моя модел?Тези, които показваш, не ги намерих никъде .
    Този пост е редактиран от avenger; 28-03-18 в 22:36.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #88

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Оригиналните са 608z ,с много разновидности, според сепаратор и хлабина.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #89

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Купувай някакви маркови и слагай ,то ще излязат на двойна цена да ти ги прати.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-03-18 в 22:36.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    6
    #90

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Здравейте !!
    аз не съм професионалист ...но смяната на лагерите ми се получи на моя дайкин FVXS35FV1B-подов. Работи перфектно..много тих.....обаче след процедурата забелязах че долната клапа работи точно обратното т.е. като го вкл. тя се затваря ..а като изкл. климатика се отваря.... ???!!! разглобих наново ваната да видя да не съм объркал нещо ..но уви всичко е наред..то няма как и да объркам нещо ...и пак същата работа. някой ако има опит-мнение по този проблем ще бъда много благодарен ако ми помогне... .

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от deko70; 30-03-18 в 17:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 13:25
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 08:46
  3. Продавам подов климатик Дайкин FVXS 35
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-11, 17:53
  4. Отговори: 25
    Последно: 12-04-10, 11:43
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе