Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54
Like Tree38Одобрявам

Новите цени на Daikin или ритуално харакири

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #31

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Къде ги дават тези FD за "нещо не си в час с цените .. FD25 e 1770 лв с монтажа ,9LT e 1800 лв с монтажа .. 12ките да са най много с 200 лв отгоре не съм им гледал цените скоро " да купя няколко? untitled.jpg

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #32

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Гледайте официалните ценни на вносителите. Не тези на който някой е извил ръцете на дадена фирма. За тези неща доста фирми се простиха с продажбата на Mitsubishi Electric. Хората имат политика по цените и когато някой я нарушава в големи граници си отива от пазара.


    Daikin FTXS35К - по официални цени на Атаро е 1810 лв. с ДДС без монтажа или 2060 лв. с ДДС монтирано.

    Mitsubishi Electric FH35VE
    - по официални цени на Климаком е 2499 лв. с ДДС без монтажа.

    Разбира се тези цени може да се намерят със 100-150 лв. надолу, но в разумни граници. Ако са много надолу нещо не е наред.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #33

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    за FH не говорим ,той е по скъп .. тия цени дето съм ги цитирал горе са цени в шуменски фирми .. едната е представител на Климаком , там се предлага МЕ .. аз съм писал и за колко вземах FH .. фирмата явно ползва доста голямо намаление от обявените цени и част от него го дава като отстъпка за клиента .. който има 2500 за даване да ги дава

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #34

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    И все пак не разбрах как от 1949лв./без монтаж/ за FD25 става 1770 /с монтаж/. Много ми се иска някой да ми обясни, моля!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #35

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    ами обади се и питай ! фирмата е Юлимекс ,климатика е наличен ! препочетох обаче да дам малко повече за FH .. обявената цена е по висока ,но след известни преговори ми направиха отстъпка от 7% .. цените са ,за да се коментират нали така .. не им правя реклама но това са цените .. дори има налични разни стари и залежали но хубави машини на неприлично ниски цени .. FA25 чисто новичък в кашон е около 1600 лв ,имат LD ,LGC .. имат над 100 мостри по техни думи ..

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #36

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    колкото и да спорите,при тези цени който малко разбира или чете форума не би си купил дайкин(европейски).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #37

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Не знам за какъв отлив говорите, но за 2012 година Дайкин са продали над 31000 сплита в България, като имат значително покачване спрямо 2011. Освен това България е номер 1 по продадени сплит системи Дайкин в цяла централна и източна Европа. Всички помним покачването на цените и през пролетта на 2012, но явно това не е попречило на добрите резултати.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #38

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    щото българина е като овца .. пусна се приказката че Дайкин са номер едно и това е ..
    smqnab одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Когато излезе класация за пазара в Норвегия, Швеция и Финландия, тогава ще можем да кажем, коя машина е по-добра.Аз и сега мога да дам мнение по този въпрос въз основа на мненията на потребители от тези страни, но не виждам практически смисъл от спора.ДАЙКИН за поредна година си остават на опашката за европейските си модели, ако сравняваме между големите.
    smqnab одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #40

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Когато излезе класация за пазара в Норвегия, Швеция и Финландия, тогава ще можем да кажем, коя машина е по-добра.Аз и сега мога да дам мнение по този въпрос въз основа на мненията на потребители от тези страни, но не виждам практически смисъл от спора.ДАЙКИН за поредна година си остават на опашката за европейските си модели, ако сравняваме между големите.
    Ако говорим за сплит системи, от бегли погледи по скандинавските форуми за климатици, оставам с впечатление, че се обсъждат основно две марки и по скоро модификациите им: Zubadan и ND. Или греша?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Да, за домашни сплит.В общи линии МЕ,ТОШИБА, МХ, малко по-малко модификациите на ФУД.... и ПАНАСОНИК, след това ШАРП /IVT/.Другите марки са само пълнеж на пазара и за поддържане на климата в гаражите.Поне аз така виждам нещата там.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #42

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Аз не говоря коя марка е по-добра, а коя е най-продаваната през последните 2 години. Не виждам каква е връзката с това какви машини се продават в Скандинавия. Фактите показват, че дори и с покачване на цените Дайкин успяват да увеличават продажбите си в България. Ако бяха толкова зле като качество и като управление нямаше да имат такава успеваемост.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #43

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Имам познат който се самоизлъга и си закупи преди 2 години дайкин FTX35JV."Орева орталъка" горкият, че в сравнение с 9-тката му панасоник в същата стая преди да бъде инсталиран дайкина, този само "духал лат" ... Той доживот дайкин няма да си купи, а има заплата с която всеки месец може да си купува по дайкин и половина ...
    smqnab одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #44

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Без да споря коя марка е по-добра, продавана и прочие, на въпросът: Защо Скандинавските страни? Ами там са едни от най-суровите условия и реално машините показват какво могат. Няма как примерно един джип да го тестваш на магистралата и да твърдиш ,че е много стабилен, преди да го тестваш в пресечена местност. Друг е въпросът дали дадения модел джип има претенция за офроуд.
    Този пост е редактиран от pilot; 11-04-13 в 14:26.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #45

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Ясно е защо намесва Скандинавските страни, това е така, но то няма връзка с това кой има най-голям брой продажби. И аз харесвам повече Тошиба, но те не са продали и 10000 бройки за 2012 година. Факт е, че хората са постигнали перфектни резултати, а това с умряла машина, слаб маркетинг и кофти управление не става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  2. Отговори: 9
    Последно: 02-07-12, 08:52
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin
    От Aleksandars във форум Климатици Daikin
    Отговори: 190
    Последно: 14-06-11, 10:12
  5. Новите цени на БТК...
    От mitsy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 28-07-03, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе