Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54
Like Tree38Одобрявам

Новите цени на Daikin или ритуално харакири

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #46

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Съгласен съм, че мениджмънта е много важен. Не напразно по света, заемащите тези позиции са едни от най-платените.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #47

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Не знам за какъв отлив говорите, но за 2012 година Дайкин са продали над 31000 сплита в България, като имат значително покачване спрямо 2011. Освен това България е номер 1 по продадени сплит системи Дайкин в цяла централна и източна Европа. Всички помним покачването на цените и през пролетта на 2012, но явно това не е попречило на добрите резултати.
    Хайде сега изтрий една нула и ще се доближиш до реалните продажби... освен ако нямаш предвид тоталните продажби на бр. кашони(отделно външно и въттрешно) включително Multi, VRV, AWHP, SCACи т.н.
    сега нека малко по - реални цифри:
    Тотални продажби по сетове за 2012:
    75-80к комплекта
    От тях:

    30% ON/OFF като от всички ON/OFF машини 80% са китайски брандове.
    От останалите ~50к сетове - Panasonic са No.1 с около 12-15к, LG ~ 8-10k, SS са с около 3-4к, останалото разпределение мога само да го предполагам но според мен има поне окло 10-15к китайски инвертори ( Хайер, Грее, Мидеа, Аукс, Беко, нео и т.н) Така че за Дайкин, Тошиба, МЕ, МХИ, Фуджи/фуджитсу/Генерал, остава да си разпределят общо 20-25к сета. Така направен разбора дори да не е съвсем точен поне показва че 31000 комплекта е абсурдна бройка за климатик който не пресъства в хипермаркетите които са "волюммейкарите" на нашия пазар (за съжаление).
    Всъщност има само един начин да се постигне такова количество и това е чрез реекспорт за 3ти страни което предполагам така или иначе се е случило с известни количества предимно китайски климатици. Но при този случей вече неговорим за БГ маркет.
    estqwerty и Giggio харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #48

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Информацията за продажбите ми я показа лично мениджъра продажби за България на Дайкин Михаел Хаас, така че броя не подлежи на съмнение, едва ли ще си измисля цифри на официален семинар. Става дума само за сплит системи. Това е, което Дайкин Централна Европа е пуснало към БГ дилърите. Принципно Атаро е дебела фирма и може да са направили реекспорт някъде, но доколкото знам Дайкин си имат дилъри в съседните страни. Иначе румънските дилъри бяха дали на техномаркет по едно време от китайските Дайкини, но бързо са ги отрязали.
    П.С. Интересното е, че австриецът цитира същите бройки за Панасоник и ЛГ, но бяха на второ и трето място
    Този пост е редактиран от Pr_br; 11-04-13 в 15:09.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #49

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    заглавието на темата обобщава всичко

    който е сглупил да притежава марката знае, кой не е патил ще препати и ще знае.

    лично за мен повишението не е изненада. това си е политика на фирмата да препозиционира моделите според успеха им. интересно ми е какво ново ще изкарат тази година при малките машинки? но просто инетресно - определено няма да купувам специално тази марка или ако купя ще са такива къде инженерите им могат да си правят харакири.
    DUNDURMA и smqnab харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #50

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    П.С. Интересното е, че австриецът цитира същите бройки за Панасоник и ЛГ, но бяха на второ и трето място

    Каква математика знае мениджърът на Дайкин...
    smqnab одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #51

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Giggio Виж публикацията

    Каква математика знае мениджърът на Дайкин...
    Всеки знае каквато математика му изнася. И на мен един голям вносител ми се похвали, че бил продал 20 000 машини за миналия месец, не знам защо, явно изглеждам наивен. В същото време ми се моли да продавам от неговите машини. Аз пък продавам, това от което съм доволен и от което са доволни клиентите.
    Giggio, Aleksandars, DUNDURMA и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #52

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    +1
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Аз пък продавам, това от което съм доволен и от което са доволни клиентите.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #53

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Ей това е готиното на демокрацията .... всеки може да твърди за себе си каквото си иска, Моите уважения към Мр. Хаас

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #54

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    И двата ми Дайкин К-серия вечер като едва поддържат и е тихо се чува едно като тракане леко..сякаш нещо опира. Ако беше единия - ок, ама двата . Мицубишито ми няма грешка. Но пък е доста по-скъпо. Но пък и Дайкина не е евтин. Всъщност.... без технически познания искам да си изкажа мнението, че Дайкин ме дразни, че ме дразнят силно рекламирани стоки без качества и висока цена. И какво като е произведен в Чехия, като ми трака на първия месец още )) ? Няма екстри, направи лед подсветка на дисплея на дистанционното, а бутоните не светят? Обаче на всяка 5-та тераса има Дайкин, и щом другите купуват значи е хубаво
    smqnab одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  2. Отговори: 9
    Последно: 02-07-12, 08:52
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin
    От Aleksandars във форум Климатици Daikin
    Отговори: 190
    Последно: 14-06-11, 10:12
  5. Новите цени на БТК...
    От mitsy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 28-07-03, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе