Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54
Like Tree38Одобрявам

Новите цени на Daikin или ритуално харакири

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    frescor, не съм гледал цялата гама. Не знам и дали работим с едни и същи ценови, предвид, че сме в различните кращища на България. Направи ми впечатление, че подовата 25-ца е силно нагоре. Може да са свалили непродавамемите машини като Некскурата и Емурата, защото са доста залежали. В последно време бавно и стабилно нагоре пълзят подовите машини, както и Урурото. А за FTX50G не знам на какво основание я пращат до Нокрията и какво налага цената от 1500 лв. преди три години да стане сега над 2000 лв. Корекцията е смела, защото няколко години подред беше смела, но с тренд нагоре и сега станаха непродаваеми. Принципно потребителя ще реши спора, но като гледам от колко време не сме слагали Daikin, както и натиска на Мицубиши не съм оптимист ...
    Този пост е редактиран от Mega; 10-04-13 в 16:28.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #17

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    мда на хейтърите няма угодия,карай..да е весело.Мега това беше за Алекси,а не за теб,постовете се застъпиха,че се замотах нещо...
    Този пост е редактиран от frescor; 10-04-13 в 17:52.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    мдобре кажи ми един смислен модел на дайкин който да стои добре ценово спрямо конкуренцията .. преди 3-4 години имаха много такива модели а сега нямат нито един който да е конкурентен ,купуват се само от фенщина и все по малко .. я сравни FTXS с дайсейкай или FD ,LT или ZIX ? ценичките еднакви ама .. дайкина е най зле като екстри и параметри ..
    smqnab одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #19

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Дайкин има едни съществен недостатък....поне за мен. Не може, дадена машина да струва на 2 бона, да има номинал 4.0~4.5 kW и да се развърта максимално до 5.0~5.2 kW.
    estqwerty, Giggio, diksanal и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Дайкин има едни съществен недостатък....поне за мен. Не може, дадена машина да струва на 2 бона, да има номинал 4.0~4.5 kW и да се развърта максимално до 5.0~5.2 kW.
    Или доста завишен номинал,или слаб максимум,а защо не и двете?:rolleyes:
    smqnab одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    че той FTXR28 се развърта до 5.0 кВ ,ама не е 2 бона малко повечко е .. тия от 2 бона като FTXS се развъртат до 4.5 ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Абе, колко да е малко, още един климатик...?:rolleyes: Няма ли да изкарват нов модел Уруро за Европа?
    Този пост е редактиран от pilot; 10-04-13 в 19:59.

  10. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #23

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Много са си повярвали , те Neo са по добри от тия , а може и да са такива цените заради подобрения перфектен дефрост , на всеки 3 минути под + 10 градуса

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #24

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Всяко повишение на цени води до отлив на клиенти...Маркетингът на много компании в БГ е сбъркан като цяло. Последствията си остават за тях.
    smqnab одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Едва ли това е решение на вносителите и едва ли са щастливи от това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #26

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Едва ли това е решение на вносителите и едва ли са щастливи от това.
    Тя като цяло техниката поскъпна, поради по-високите нива на долара спрямо другите валути, още от миналата година. Доста неща идват от Китай, вкл. материали и части, а там долара е на почит:rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #27

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мдобре кажи ми един смислен модел на дайкин който да стои добре ценово спрямо конкуренцията .. преди 3-4 години имаха много такива модели а сега нямат нито един който да е конкурентен ,купуват се само от фенщина и все по малко .. я сравни FTXS с дайсейкай или FD ,LT или ZIX ? ценичките еднакви ама .. дайкина е най зле като екстри и параметри ..
    Добър избор,сравняваш FTXS 35 примерно-1800лв. по прайс листи,не е мръднал от година ценово.Другите са с 200 до 500лв. по-скъпи и прекрасно го знаеш.Ти на това еднакви ценички ли му казваш,колега!.Те дори не са в един клас.Като цена-качество е неоспорим фаворит-има хиляди доволни и десетки недоволни,разбира се.Другите три модела взети заедно не са стигнали и една десета от продажбите наFTXS-а.Кви примери ми даваш,въобще!Супер тиха машина с 1200 гр.фреон,даваща приятен комфорт.Практиката и изключенията го доказват.И не съм фен-това
    ми е работата,да казвам плюсовете и минусите на разните марки и модели.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #28

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    нещо не си в час с цените .. FD25 e 1770 лв с монтажа ,9LT e 1800 лв с монтажа .. 12ките да са най много с 200 лв отгоре не съм им гледал цените скоро , MHI е по скъп да .. относно работата и комфорта - не подценявай конкуренцията .. за продажбите сигурно си прав ,щото хората някак си са си внушили че Дайкин е най добрия климатик .. преди години беше Панасоник ,докато не се издъниха с гръм и трясък на всяка тераса се мъдреше по един и във всеки магазин го препоръчваха ,Дайкин беше някаква неземна екзотика тогава по магазините за климатици не го бяха дори чували .. ще мине време и Дайкин ще залезе щото нямат един модел с плазмен филтър и някакви други глезотийки освен уруру сарара който е бутиков модел .
    smqnab одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #29

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    Давам ти цени по прайс листи,не отделни промоции когато ще сменят модела.Дали ще залезе като марка-мен пък лично силно ме съмнява.Купиха и Гудман в Щатите и заедно с Грии в Китай.... не ги виждам да са отслабнали.Лек ден!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #30

    Отговор: Новите цени на Daikin или ритуално харакири

    тия навън не ги гледай .. тоя модел FTXS ако го пуснат в Япония ще го забранят със закон
    estqwerty и smqnab харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 78
    Последно: 22-07-12, 02:40
  2. Отговори: 9
    Последно: 02-07-12, 08:52
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. FTXN50K/RXN50K и FTXN60K/RXN60K - новите попълнения на Daikin
    От Aleksandars във форум Климатици Daikin
    Отговори: 190
    Последно: 14-06-11, 10:12
  5. Новите цени на БТК...
    От mitsy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 28-07-03, 18:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе