Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Daikin FTXS35K/RXS35L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #16

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Цитат Първоначално публикувано от fena81 Виж публикацията
    смисъл какво казвате че тези модели не са добри ?
    Напротив! Това са марки и модели, които си струва да проучите и евентуално да изберете нещо измежду тях. Просто не съм съгласен, че плазмените филтри, които неминуемо покачват и цената на даден модел, са така полезни, както биват представяни

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Аз на твое място бих погледнал това: LG D09AK-NSB/S09AK-UL2 DELUXE


  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Конкретни модели са посочени по-горе. Това, което мога да посъветвам е: Противно на общоприетото мнение, че плазменият филърт е много полезно устройство, аз не смятам така, макар да имам машина с такива касети. Тези филтри убиват микрофлората, изграждаща микроклимата в помещението и създават изкуствен "комфорт", пречейки на бебето да се адаптира към заобикалящата го среда
    Това е половината истина.

    Може и да се създава донякъде "изкуствена среда" с плазма филтъра, но такава изкуствена среда се създава и с монтажа на климатика, тъй като дали на охлаждане, дали на отопление, на вентилатор или на който и да е режим климатика създава изкуствено течение в климатизираното помещение и отделно вътре в него започва да се събира и напластява фин прах и мизерия, включително и доста микроби който без климатик не биха се събирали в него.Това е особено в сила лятото когато във вътрешното тяло се "кумулира" влага/конденз.
    Точно тогава идва ред на плазма филтъра- да "трепе" наред всичко което е в него и също така издухано извън него в помещението-бактерии, вируси и всякакви болестотворни "агенти"...

    Така негативния ефект на течението създавано от климатика се неутрализира в значителна степен.Когато кашляте лятото в помещение където работи климатик, то това е защото най-често той не е почистен и патогените "играят хоро" в него и в белите ви дробове ...

    Освен това в немалка степен способства за премахване и на алергените-ако можеш махни си алергените без плазма филтър де.Изхвърли си матраците, защото те са основните в които се развиват акари...
    Аз имам перяща прахосмукачка и си пера матрака 2 пъти годишно с нея, но дори и тогава плазмата е незаменима ...



    И най-накрая плазмата винаги можеш да я изключиш и да не работи, ако считаш че създава изкуствена среда за бебето ти и го прави "кекаво" ...

    Пък изобщо не отоплявай помещението на бебето, в първобитното общество бебетата не са били на климатик...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    justify е прав. Малко тук са чистили климатик с цели колонии "супер полезен" мухъл в него и по турбината. Плазмата блокира всичко това да се случи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    justify е прав. Малко тук са чистили климатик с цели колонии "супер полезен" мухъл в него и по турбината. Плазмата блокира всичко това да се случи.
    И ти също си прав. Точно за това, преди години вложих малко средства и доста труд, време и мисъл, за да направя жилището си достатъчно комфортно през лятотои без климатици, използвайки особеностите на къщата, с изключение на 10-15 дни. Дори и тогава пускам само един и ми е напълно достатъчен за целия етаж. Живея в краен квартал, където съм почти като на село. Въздухът е достатъчно чист и не искам да заменям естествената среда с изкуствен и стерилен микроклимат, най-вече заради децата.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Това е най-добрия вариант, но рядко е приложим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това е най-добрия вариант, но рядко е приложим.
    Оооо, повярвай, не е така! От мръсня въздух не можеш да избягаш, но оттам нататък нещата опират до четене, мислене, планиране и...работа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #23

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Привет,
    За да не отварям нова тема реших да попитам тук... Предстои ми купуване на нов климатик и с един приятел се двуомим между Мицубиши MSZ - FH35VE и Дайкин FTXS35K, а двоуменето е заслужават ли си тези 500 лв. отгоре или не...По магазините всеки има негово си виждане и попадаме все на разногласия..., а би трябвало консултанта да КОНСУЛТИРА ПРАВИЛНО... Да, ама НЕ... Относно МЕ четох тук там, че били шумни вътрешните тела, а и този пречистващ въздуха филтър бръмчал постоянно.., интелигентният сензор се въртял, та и той шум вдигал...Абе много е шантаво това вътрешно тяло...
    Живея в Пловдив - мек климат... Рядко се случват аномалии в температурно отношение, а и са за кратко... Ще отоплявам(и моя френд) идентични помещения, а именно хол 18кв.м + спалня 12кв.м, която е преходна от хола и климатика духа точно срещу нейната врата, абеее, все едно е една стая... От време на време(щото жената и щерката 6г. хич не им дреме...) отварям и вратата на кухнята 12 кв.м(ама рядко я забравят отворена) , която е също е преходна по същия начин от хола - един квадрат,от който половината е хол, а другата половина са спалня и кухня и климатика им духа във вратите, ако мога така да се изразя!?!? До сега 8 години се охлаждам без проблеми и отоплявам мааалко по-трудно(дори зимата 2011 при -26° - да се не надява човек,ама буца лед и висулка 2,5м - домоуправителя спира движението за да счупя висулката..,сошоара по тялото и ГАЗ)... с Мидеа MSF1-12HR(хвалят ги много уж) 12000/15000 (охл/отоп), горяща 1 kW на час в повечето време, както и да го смяташ...(мерено чрез електромер)

    От 2004 год. до сега не съм имал чак такива проблеми, нооо си идва времето за смяна, та така...
    Чудим се - аз викам Дайкина.., той ми надува главата - Мицукошника та Мицукошника..,филтъра та филтъра... , ама и той не е сигурен де Та, кое ще е по-удачният вариант !?!?!? Изолирани сме добре,та и на по-малка сметка се надяваме....
    Тези 40-50 W по-малко(А ++ срещу А+++ уж по каталози някви..) в полза на МЕ не ни притесняват чааак толкова, ама тея 500 лв. има ли за какво да ни ги вземат е проблема... Даваме ги, ако има..

    На отзовалите се БЛАГОДАРИМ ПРЕДВАРИТЕЛНО...

    - - - - - - - - - -

    Привет,
    За да не отварям нова тема реших да попитам тук... Предстои ми купуване на нов климатик и с един приятел се двуомим между Мицубиши MSZ - FH35VE и Дайкин FTXS35K, а двоуменето е заслужават ли си тези 500 лв. отгоре или не...[FONT=Segoe UI Symbol]

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #24

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Аз ще Ви препоръчам Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Сашо ти им уби всички мечти за ефтин и хубав климатик дето да топли целия апартамент.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #26

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Ти не си ли на моето мнение, че това което предложих превъзхожда посочените по горе модели?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Абсолютно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Направо си вземи Урурото на Дайкин,че да ги отрепеш другите,иначе по питането Мицото FH е по-добро от FTXS на Дайкин,много добре е направено и с доста повече екстри.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #29

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    При положение,че съм успявал да се топля с тази съвсем обикновенна Мидея Кондиционер Midea MSF1-12HR с описанием и фото по низкой цене в нашем каталоге, купите Midea MSF1-12HR с доставкой в Минске через интернет магазин вече 11 години, мисля, че FTXS35 ще се справя доста по добре, а що се отнася до Дайсекай 8 - спор няма, но ще се налага събиране на допълнителни средства, които не зная дали си заслужават ЧАК ТОЛКОВА... Вътрешно някак си съм си решил за Дайкин(пак чета за СМЕСЕНИ ЧУСТВА - един супер..., друг не струва...), но не означава, че не мога да се разколебая...

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #30

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L

    Модела не е лош (FTXS35), обаче параметрите които предлага не заслужават парите които му искат...Голяма част от сумата ще е за името, ако ме разбираш. Защото със същите параметри има и машини които са под 1500 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC
    От Georgi Stoichev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 166
    Последно: 01-10-18, 21:38
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 09:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 21:40
  4. FTXS35K/RXS35K
    От kalin_sb във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 31-01-14, 01:36
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе