Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Питане за климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    16
    #16
    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Направил си добра изолация, а и мястото където живееш не е от най студените на планетата. Нужен ти е климатик който има нисък минимум на топлоотдаване. Да не изключва често и да поддържа зададената температура. До накъде он/оф води до по високи сметки.
    Ок но според документацията се препоръчва за 30 куб.м този климатик.Според това което съм чел за 1куб.м са необходими 50w а при моя случай ми трябват 1.3 квт отоплителна мощност следователно с малко запас 2квт средна мощност би трябвало да е добре.Ако греша нещо ме поправете.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #17

    Отговор: Питане за климатик

    Модела е добър.Щом си решил го взимай.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #18

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Nenkov Виж публикацията
    Ок но според документацията се препоръчва за 30 куб.м този климатик.Според това което съм чел за 1куб.м са необходими 50w а при моя случай ми трябват 1.3 квт отоплителна мощност следователно с малко запас 2квт средна мощност би трябвало да е добре.Ако греша нещо ме поправете.
    Смесваш необходимата/оразмерителна мощност с минимална мощност на топлоотдаване. В тази стая можеш да сложиш и машина с номинална мощност 3.2кВт, а не 2.0кВт, но с минимална 0,2-0,3кВт, и пак ще работи много по добре/комфортно/ и икономично от FTXS20. Проблема при този вид, малки и изолирани помещения, идва отттам, че 1.3кВт най вероятно ще са ти достатъчни да те отопляват и при -10С, което автоматично означава, че при всички температури над -10С машината ти ще работи on-off, демек ще си си сложил все едно "конвенционалка", само че на цена 1500лв.
    А сега си направи простата сметка: Колко дни, в отоплителния сезон, се събират , в които температурите са около и под -10С? И в тази връзка - икономичността и ефективността на една машина се проявява най много когато температурите са по височки - при най ниските всички харчат горе долу еднаква, само дето не топлят точно така. При по височките температури пък всички топлят, но някои харчат доста различно.
    Всичко това като начало за размисъл, без въобще да навлизам в съществени подробности, като дефрост и т.н.
    Този пост е редактиран от tony34al; 01-04-16 в 09:52.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    16
    #19

    Отговор: Питане за климатик

    Добре благодаря за отговорите но след като гледам техническите характеристики дори и да работи на минимална мощност разхода е 0.37квт. Според моите сметки би трябвало да изразходва около 260-270квт. месечно това е около 1лв.на ден.По принцип има и друг вариант това помещение е спалня срещу него има хол 16кв.м и коридор 4кв.м в него ако го монтираме този климатик и при отворени врати дали ще е по добре.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #20

    Отговор: Питане за климатик

    Не, няма да е по добре.
    А една 100V машина от висок клас с нисък минимум, в това помещение, ще прави среден разход от около 120-150кВт, което е около 100кВт на месец.
    Тук не споменавам за комфорта на работа, което не е за пренебрегване.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #21

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Nenkov Виж публикацията
    Добре благодаря за отговорите но след като гледам техническите характеристики дори и да работи на минимална мощност разхода е 0.37квт. Според моите сметки би трябвало да изразходва около 260-270квт. месечно това е около 1лв.на ден.По принцип има и друг вариант това помещение е спалня срещу него има хол 16кв.м и коридор 4кв.м в него ако го монтираме този климатик и при отворени врати дали ще е по добре.

    Малко грешно правиш сметките .При една нормална варненска зима с който и да е нормален климатик не би трябвало да имаш разход от повече от 2 kw на ден.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    16
    #22

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Малко грешно правиш сметките .При една нормална варненска зима с който и да е нормален климатик не би трябвало да имаш разход от повече от 2 kw на ден.
    Още по добре ако е такава дневната консумация излиза че този дайкин ще изгаря около 70-80 квт . на месец при цена от 0.15лв дневна тарифа около 10-12 лв. малко не ми се вярва . Ползвал съм климатик в друго жилище преди години и гореще 30-40 лв. А ако твойти сметки са верни слагам го без да се замисля дали ще работи on/off или не.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #23

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Малко грешно правиш сметките .При една нормална варненска зима с който и да е нормален климатик не би трябвало да имаш разход от повече от 2 kw на ден.
    Как 2 kW, вчера съм на 1,3 , а в началото на седмицата 2,6

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Nenkov Виж публикацията
    Още по добре ако е такава дневната консумация излиза че този дайкин ще изгаря около 70-80 квт . на месец при цена от 0.15лв дневна тарифа около 10-12 лв. малко не ми се вярва . Ползвал съм климатик в друго жилище преди години и гореще 30-40 лв. А ако твойти сметки са верни слагам го без да се замисля дали ще работи on/off или не.
    Прави си сметките при дневна цена: 0,221424 лв./kwh и нощна: 0,122484 лв./kwh. Тези 15 ст. не зная откъде си ги взел. Трябва да е било бая студено, за да плащаш 30-40 лв. за стая 10 m2. Вече са ти писали за японски климатик-аз ползвам такъв в 13 m2 и се държи много добре, въпреки, че е със сравнително висок минимум. Заради него си купих и втори.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    16
    #25

    Отговор: Питане за климатик

    стаята беше 24кв.м а климатика беше 12000btu haer без изолация това е преди 5-6 год в друго жилище. Добре и 22 ст. да е . пак консумацията идва около 20 лв. ако консумира по 2.квт на ден.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #26

    Отговор: Питане за климатик

    20 или 30лв ,има ли значение.Важното е да работи добре и да си доволен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: Питане за климатик

    Сам си направи сметката дали климатика ти ще може да консумира 83 W/h и то като духне ледения варненски вятър. Не вярвай на всичко, което прочетеш тук-винаги проверявай! Тук има доста "спортисти".

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    16
    #28

    Отговор: Питане за климатик

    По принцип 30лв. за отопление на стая ми е добре.Идеята ми беше с поставянето на този климатик зимата да ми е топло а лятото хладно и да си намаля сметките за ток.Въпросът ми беше дали този климатик ще ме топли без да има чести дефрости.За хола мисля за в бъдеще но това засега е проект.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #29

    Отговор: Питане за климатик

    Пламене,ако не си на зор изчакай малко както ти каза един колега.Излиза новата гама bluevolucion на Дайкин на r-32.Модела FTXM20-M ще ти е идеален,цената е като на сегашния FTXS20 но с ново WiFi приложение,с по-висок СОР, и Flash Streamer.За минимум и максимум не мисли,това са климатици които работят супер дискретно.
    http://ataro.bg/wp-content/uploads/2...016_BG_V13.pdf

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: Питане за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen Nenkov Виж публикацията
    стаята беше 24кв.м а климатика беше 12000btu haer без изолация това е преди 5-6 год в друго жилище. Добре и 22 ст. да е . пак консумацията идва около 20 лв. ако консумира по 2.квт на ден.
    2kWt на ден... - само в един друг, по добър свят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. питане
    От ivailo1975 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 04-02-12, 06:12
  2. Питане относно избор на климатик и разположението му
    От pileto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 32
    Последно: 05-01-11, 12:55
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21
  4. питане за wi-fi
    От kemo във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-10, 11:44
  5. Питане
    От DPetrov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-01, 01:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе