Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree21Одобрявам

DAIKIN FTX35J3 мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #16

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    В етикета на предния панел. При Боб-а е триъгълник, при оригинала -правоъгълен.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Платките също са различни

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #18

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    И компресорите.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #19

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    И на двете бингий, компресора е 1YC23AUXDC...
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #20

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Това е компресор в j3 модел, първата партида на ftxb ,през февруари 2014 беше с но нейм компресори само с парт номер.
    Напълно възможно е , да са едни и същи. Факт е че зимата и двата модела си бичат дефроста на всеки час[emoji1]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    4
    #21

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Благодаря ви за коментарите, но има няколко доста разнопосочни и все още не разбирам дали този климатик ще върши работа.
    Защо не успява да си достигне максималните градуси дори при сегашните, сравнително топли температури навън?
    Баба ми е на 80 години и наиситна и трябва климатик, който да работи безотказно и да затопля добре стаята дори и при много ниски температури.
    Благодаря отново!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #22

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Цитат Първоначално публикувано от buttercupgirl Виж публикацията
    Благодаря ви за коментарите, но има няколко доста разнопосочни и все още не разбирам дали този климатик ще върши работа.
    Защо не успява да си достигне максималните градуси дори при сегашните, сравнително топли температури навън?
    Баба ми е на 80 години и наиситна и трябва климатик, който да работи безотказно и да затопля добре стаята дори и при много ниски температури.
    Благодаря отново!
    Запали колата отиди при баба ти и пусни климатика на примерно 24 градуса.
    Пиите едно кафе ,вижте се и прецени дали топли и дали е ок работата.
    Ако топли значи е ок.
    Нагласи и го на жената ѝ кажи да не го спира ,а само да пипа градусите надолу-нагоре.
    С бабите е малко трудно.
    От време на време ще има нещто му стана не работи или духа студено ...... това от опит с маята баба и дядо.
    toto4ev и emil vasilev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #23

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Доста възрастния ми баща за пръв път не издържа това лято на жегата и му взех средата на август едно Грее Ломо 09 за пристройката за охлаждане. Нашият още от началото на Септември накарал дъщерята да му го пусне на топло и сложил 27гр. С големи мъки се съгласи да го сваля на 25г., но нито градус надолу. Не го спира при условие, че вечер пускам и газовия котел. Ужас е със стари зиморничави хора. То и с жената е същия ужас де... Тя на климатик само 27-29гр. признава. На локалното парно се радва и на 24гр., но аз ставам целия в пот и за това търпи на 23гр.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Доста възрастния ми баща за пръв път не издържа това лято на жегата и му взех средата на август едно Грее Ломо 09 за пристройката за охлаждане. Нашият още от началото на Септември накарал дъщерята да му го пусне на топло и сложил 27гр. С големи мъки се съгласи да го сваля на 25г., но нито градус надолу. Не го спира при условие, че вечер пускам и газовия котел. Ужас е със стари зиморничави хора. То и с жената е същия ужас де... Тя на климатик само 27-29гр. признава. На локалното парно се радва и на 24гр., но аз ставам целия в пот и за това търпи на 23гр.
    Явно не си взимаш поука от хаера и пробваш поредния шит.
    ruuni9 и Rafailiev харесват това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Цитат Първоначално публикувано от buttercupgirl Виж публикацията
    Благодаря ви за коментарите, но има няколко доста разнопосочни и все още не разбирам дали този климатик ще върши работа.
    Защо не успява да си достигне максималните градуси дори при сегашните, сравнително топли температури навън?
    Баба ми е на 80 години и наиситна и трябва климатик, който да работи безотказно и да затопля добре стаята дори и при много ниски температури.
    Благодаря отново!
    Ако е по-глуха става и фуджицу, ако не е толкова = мицубиши хеви от по-старите модели.Поне мицубишито няма да "жужи" като му "ръгне" 28-30 градуса , а с високият минимум все топло ще духа ...
    zxc0 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #26

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Явно не си взимаш поука от хаера и пробваш поредния шит.
    И 10+ годишните (тогава Панасоник се водеше "върха на сладоледа", а Хаер и Мидея все още не бяха мръсна дума) конвенционални Хаери (те са от ерата на R22 и между другото духат доста топло, ти си ремонтирал единия) и Ломото са предназначени единствено и само за охлаждане и то не повече от няколко часа на ден. Късно нощем никой от нас не понася шум и веене. Справят се прилично с тази задача. За сериозното отопление си имам локално парно на газ, което пък се справя перфектно и никога няма да предпочета друг вид отопление пред него, докато мога.
    Ломото беше взето на пожар лятото, защото баща ми винаги категорично не е искал климатик за охлаждане, но тази година е все болен (и инсулт направи) и в кулминацията на продължителната жега се предаде и трябваше да действам на пожар. Тогава и ти и сина ти отказахте да говорите с мен и с Ачо по телефона. Добре че фирмата, която на работа ни е слагала климите успя за 2 дни да ми намери наличен климатик на добра цена (въпросното Ломо) и дойде веднага да монтира. Ти ми беше основен избор (на всеки един познат съм те препоръчвал като съвестен майстор), но ме отсвири. Лошо няма, разбирам ситуацията.
    В предния ми пост, акцентът не е върху модела на климатик за възрастен човек, а на това, че много от тях са доста зиморничави и климатика като начин на действие и ефект не допада на повечето. Ти самият си писал, че много модели издъхват и се предават, защото собствениците им ги държат на по 27-28гр. Това имах предвид в поста си. Има си хора от всякакви възрасти, които са студенливи, на които краката и ръцете са им постоянно "лед" (проблеми с оросяването). Бащата и лятото е с дълги панталони и чорапи, спи с одеяло и ел.възглавницата под кръста, но и дъщерята също си пуска на моменти ел.възглавницата. Даже от време на време я гледам и лятото, че си "топли" ходилата със сешоара в моменти, в които аз съм потънал в пот. Баща ми понасяше Ломото на охлаждане най-много на 28-29гр., защото надолу му ставало студено. В къщата жените на 27гр. настройваха.
    Ако не беше финансовата страна и беднотията в държавата, доста от собствениците на климатици нямаше да ги ползват за отопление.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-10-17 в 08:44.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Никого не съм отсвирвал просто имаме списък всеки клиент има договор с ден и час за монтаж. Не е възможно да разместваме монтажите. Държа освен на работата си и на точноста. От юни работим на 100% дори сега имаме монтажи до 19ти.
    toto4ev и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #28

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Последен офф :
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лошо няма, разбирам ситуацията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #29
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ако е по-глуха става и фуджицу, ако не е толкова = мицубиши хеви от по-старите модели.Поне мицубишито няма да "жужи" като му "ръгне" 28-30 градуса , а с високият минимум все топло ще духа ...
    A бе тя ако вземе фуджака, освен че трябва да е глуха, трябва и да е кьорава,че като и дойдат сметките от енергото и ги види няма да иска много женицата.о ни моа :D:D:D:D:D:D:D

    павлов
    , ще Ви помоля да пишете грамотно!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #30

    Отговор: DAIKIN FTX35J3 мнения

    Ей колега @Павлов като тролиш във всяка тема да не би сметката ти за ток да е по-малка? След като веднъж напишеш мнението си по даден въпрос не е нужно във всяка тема да го натрапваш.
    toto4ev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избора межу Daikin FTX35J3 и Fujitsu ASYG12LMCE
    От MinkovV във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-17, 20:41
  2. Daikin F25PTES мнения?
    От Fatalism във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 01-06-14, 08:29
  3. Daikin FTX25J - мнения
    От svetlik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 08-09-10, 12:52
  4. Daikin 28КTNV - мнения
    От Redasi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-10, 10:02
  5. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе