Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 80

проблем с daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #31

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Сигурно човека очаква да се отоплява безпроблемно, все пак не става дума за 100 лева, а за 1100 лева.
    Голяма част от населението спестява с месеци, за да си купи климатик.
    Да допълня :
    Сносните девятки почват от 1500, а при Дайкин от 2к лева(за съжаление)
    Явно не си го допрочел....
    И аз исках да карам Бентли за 15 000 лв щот толкова “спестих” ама не намерих и взех друго...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #32

    Отговор: проблем с daikin

    Благодаря ви за отговорите и съветите. Както казах звъннах на фирмата монтажник, казаха че ще дойдат да го погледнат. Няма да оставя така нещата, изобщо нямаше и да забележа това с разликите в годините на производство на външните тела ако единия климатик не се държеше различно. Не ме интересува какво ще сменят платки ли, целия климатик ли, но не може единия цял ден да си работи нормално без един дефрост, другия да го прави на 30мин. За мен това не е нормално. Топлил съм се и преди с климатици такова нещо не съм виждал. Толкова пари съм имал, толкова съм дал, спрях се на тази марка, защото не съм срещал лоши отзиви за нея до сега, но както с всичко има нисък, среден и висок клас явно, което е нормално ама боклуците да си ги пробутват на някой друг. Ще тръгна с добро и разбиране, но ако трябва и до КЗП ще стигна. Това не е духалка за 20лв, а машина за 1000.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #33

    Отговор: проблем с daikin

    спрях се на тази марка, защото не съм срещал лоши отзиви за нея до сега
    Марката нищо и няма, просто хубавите (нормални) модели са скъпи.
    Но точно за този модел тук(този форум) е писано многократно за 30минутния дефрост.
    Това, че на новия (2019г) може би са го оправили го разбираме сега, все пак зимата на 2019 току що почва.
    Успех!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от newuser94 Виж публикацията
    Ще тръгна с добро и разбиране, но ако трябва и до КЗП ще стигна. Това не е духалка за 20лв, а машина за 1000.
    Дефроста е нормална част от работния цикъл на климатика. Никъде в спецификациите не се споменава колко често трябва да се случва. В този смисъл, ако машината изобщо работи на отопление, тя отговаря на обещанието на търговеца и не виждам на каква база ще сезирате КЗП. Но успех в начинанието!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #35

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Марката нищо и няма, просто хубавите (нормални) модели са скъпи.
    Но точно за този модел тук(този форум) е писано многократно за 30минутния дефрост.
    Това, че на новия (2019г) може би са го оправили го разбираме сега, все пак зимата на 2019 току що почва.
    Успех!
    Значи така са конструирани да работят така да го разбирам . Не е ли натоварващо да обръща режими постоянно

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #36

    Отговор: проблем с daikin

    Натоварващо е за нервите на собственика и сметката му за ток.
    На климатика му е все тая.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #37

    Отговор: проблем с daikin

    Може ли линк към някоя такава тема да прочета малко повече по въпроса

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #39

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    благодаря

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #40

    Отговор: проблем с daikin

    Някой беше писал за "бобчетата", че ако се държи на 25С няма чести дефрости.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #41

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Дефроста е нормална част от работния цикъл на климатика. Никъде в спецификациите не се споменава колко често трябва да се случва. В този смисъл, ако машината изобщо работи на отопление, тя отговаря на обещанието на търговеца и не виждам на каква база ще сезирате КЗП. Но успех в начинанието!
    С дефрости на 30 минути климатикът не може да стопли - ще има да ти тракат зъбите от студ цяла зима. Така че изобщо не е нормално.
    ------
    Newuser94, най-добре настоявай да ти върнат парите, да си вземат неработещата коректно щайга и я смени с Хитачи или Фуджицу за да си доволен. Ако трябва пускай оплаквания до КЗП.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 04-12-19 в 10:41.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #42

    Отговор: проблем с daikin

    Това за смяната и аз мислех да му го пиша.
    Доколко е възможно обаче....?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #43

    Отговор: проблем с daikin

    Чести дефрости, най често означава че машината не може да развие дадените параметри когато работи на режим отопление (Само при положение че настина не трупа лед)....

    Може да има много причини за това, но най честите са некачествен монтаж, или майстора е "продухал" малко тръбите с фреон, или няма правилно количество на хладилният агент вътре!!!!

    Възможно е и някакви по сериозни дефекти.. Ако на отопление достига температура 50 --55 градуса на дюзата, може и да е дефектен анти обледеняващ сензор (ако климата има такъв) при всички случай ако по питата няма лед, климатика не би трябвало да има дефрости..

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #44

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Vectron Виж публикацията
    при всички случай ако по питата няма лед, климатика не би трябвало да има дефрости..
    Честно ли?

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #45

    Отговор: проблем с daikin

    Дефрост се случва само ако се изпълнят определен брой условия, външната температура да е под -5, температирата на дюзата да не надвишава 20 градуса, в продължение на 30-тина минути, и температурата в стаята да не се повдига или да пада при работещ климатик, и само когато се изпълнят тези логически условия A&B&C = TRUE само тогава влиза в режим на раззеленяване... Моят влиза като отворя да проветрявам, вижда че температурата пада, побърква се горкият.. Иначе от три седмици не съм го чувал да прави дефрост..


    А това че разни майстори твърдят че трябвало постоянно да прави, въобще ни ми се обсъжда...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Daikin F22BTRS
    От Milenski79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-19, 08:54
  2. проблем с Daikin FTXB-35
    От moni във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 14-12-18, 13:23
  3. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-02-13, 00:45
  4. Проблем с Daikin F2 BTES-W7
    От celicata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-12, 11:51
  5. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе