Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 80 от общо 80
Like Tree66Одобрявам

проблем с daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,298
    #76

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На сервизни много не вярвам , повече залагам на отзиви от потребители.
    Така е ама не баш.
    Има хора с различна поносимост към расличната честота на шума. Едни понасят по добре нискочестотни шумове а други високочестотни. Ако силата на шума е една и съща 20дб. но честотата е различна, пак ще се възприемат по различен начин от различните индивиди. Може това дето го написах да са пълни глупости Пак да отбележа, че и по шумовете не съм специалист.
    За това най добре е "око да види, ръка да пипне" и пак има фактори които могат да прецакат всичко. Като например това върхо какво е монтирано тялото.
    За това Хитачи слагат гумена подложка в комплекта.
    П.С. Хубавото е, че рано или късно със всичко се свиква. Както ме убеждаваше Оня специалист

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #77

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Бихте ли споделили как работи машината с новите тела от 2019година , как прави дефрости около 0 градуса и по- надолу ,как тръгва след дефтост и он / оф , какви минимуми поддържа и с каква температура на изходящия въздух поддържа темпреатурата в помешението . Тук марката е недолюбвана и всяка актуална и обективна имформация от първа ръка е добре дошла.
    Здравейте, след доста време отговарям, за което се извинявам. Проблемите си продължиха и просто се примирих. Странното е, че това с дефроста го прави на 0, -1; -2 до към -4,5 градуса, но ако температурите са паднали повече не е толкова на често. Също забелязах че с вентилатор на втра степен също не е толкова на често, ако изобщо има някаква връзка. Съжалявам за избора си, трябваше да искам да си го взимат и да ми върнат парите или да го смеят целия, не знам. Искането ми беше само за смяна на външно тяло, защото мислех, че проблема е от него. Сложиха чисто ново, отвориха го пред мен. Не знам дали може от вътрешното тяло да е проблема но вече и не ме интересува. Обаче е факт, че с машината в другата стая, която е абсолютно същата това го няма изобщо. За цяла зима я размрази 3 пъти я не, но здраве да е!
    bobivg и gerhar харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #78

    Отговор: проблем с daikin

    Един добър специалист по климатична техника ми беше препоръчал лесен метод за оправяне на размразяващите Дайкини , но така и не пробвах. Според него има недоразумение в софта около нула градуса , а метода е следния :
    датчикът за външна температура ( този , който стърчи зад климатика) да се премести вътре след топлообменника , но така , че да не го удари вентилатора. След като въздуха е минал през питата се е охладил с няколко градуса и така разликата между външния датчик и дефрост датчика ще е по-малка . Има някакъв резон , понеже се следи именно тази разлика .
    Трябва да се пробва!


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dimon; 25-03-21 в 09:05.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #79

    Отговор: проблем с daikin

    това може да доведе и до обратния ефект ,трябва да се знае точния дефрост алгоритъм но дайкин май не го публикуват

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #80

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от newuser94 Виж публикацията
    Здравейте, след доста време отговарям, за което се извинявам. Проблемите си продължиха и просто се примирих. Странното е, че това с дефроста го прави на 0, -1; -2 до към -4,5 градуса, но ако температурите са паднали повече не е толкова на често. Също забелязах че с вентилатор на втра степен също не е толкова на често, ако изобщо има някаква връзка. Съжалявам за избора си, трябваше да искам да си го взимат и да ми върнат парите или да го смеят целия, не знам. Искането ми беше само за смяна на външно тяло, защото мислех, че проблема е от него. Сложиха чисто ново, отвориха го пред мен. Не знам дали може от вътрешното тяло да е проблема но вече и не ме интересува. Обаче е факт, че с машината в другата стая, която е абсолютно същата това го няма изобщо. За цяла зима я размрази 3 пъти я не, но здраве да е!
    Явно през 2019 са променили нещо и има различни серии , защото тия от 2020 на R32 работят като този който не прави дефрост .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Проблем с Daikin F22BTRS
    От Milenski79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-19, 07:54
  2. проблем с Daikin FTXB-35
    От moni във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 14-12-18, 12:23
  3. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  4. Проблем с Daikin F2 BTES-W7
    От celicata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-12, 10:51
  5. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе