Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 80
Like Tree66Одобрявам

проблем с daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #1

    проблем с daikin

    Здравейте, имам проблем с един от двата си климатик Дайкин. Става дума за нещо , за което четох тук като проблем, но така и не намерих решение, а именно – чести дефрости. Въпросният модел е поръчан от тук - прикачвам скрийшот, защото линка не работи, не знам защо




    Монтираха ги септември, направи ми впечатление, че външните тела са различни, а уж поръчах 2 броя еднакъв модел. Казах си „то си пише в описанието” -ftxb25c/rxb25c съответно и на външните тела има и прилежащия им модел. Едното е FTX, другото RXB. Това са имали, това са доставили. Разлика има обаче в работата на FTX-а – гадните дефрости през 30мин придружени с шумове като от кипяща вода във вътрешното тяло. При другия няма такова нещо. (вътрешните тела поне са еднакви). Естествено ще се обърна към сервиз, но пиша и тук за да попитам дали модела си е такъв да знам да си го бия в главата сега или да търся някакво решение ако изобщо има такова. Четох такива неща за FTX серията, но в по-стари теми и не знам след като този модел е от 2017 дали и за него се отнася или проблема е в някакав датчик, фреон и т.н. Пробвах с включване и изключване, промяна в степента на вентилатора, режим Econo, нощен режим, но без резултат. Само датчика за външна температура не съм пипал, да го издърпам по-настрани от външното тяло, но не ми се иска да го барам. Четох и по чужди форуми, че имало някакъв датчик и във вътрешното тяло, който играе роля при дефроста и той може да дава дефект.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от newuser94; 03-12-19 в 01:13.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Отговор: проблем с daikin

    FTXB25C вътрешно и RXB25C са комплект. За останалите неща е трябвало да повярвате на това което е изписано във форума. Така че, както сте казали:
    Цитат Първоначално публикувано от newuser94 Виж публикацията
    модела си е такъв да знам да си го бия в главата
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-12-19 в 07:28.
    bobovo, Mega, tanatos и 3 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Отговор: проблем с daikin

    Все хубави машини. B-) Вчера бях в офиса на Атаро клима в София. Каква изенада само, че се топлят с касетъчна машина Samsung, чисто нова. Добра реклама.
    Alexi, Aleksandars, ivan74 и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    FTXB25C вътрешно и RXB25C са комплект. За останалите неща е трябвало да повярвате на това което е изписано във форума. Така че, както сте казали:

    Извинявам се за объркването, наистина е така. еднакъв модел са външните тела. объркал съм се нещо защото ми е странно, че изглеждат по различен начин. Едното е с квадратна решетка, а другото с класическата кръгла за Дайкин. Много съм разочарован, спрях се на тази марка, именно за да няма такива простотии, а то какво?! Все пак ще звънна на фирмата, защото пак казвам, този който е в другата стая не прави така, снощи на едни и същи условия си работеше без дефрости на 30 мин, за разлика от другия който на 30 мин без скреж размразява и той не знае какво и свисти като тенджера под налягане вътрешното тяло което е мого дискомфортно за спалня. възможно е да е нещо от монтажа според мен или поне се надявам

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Отговор: проблем с daikin

    Виж къде са произведени двете тела. Може да се изненадаш, въпреки еднаквите им означения.
    Не пречи да си потърсиш правата.
    Само не знам фирмата-инсталтор с какво може да ти помогне, ако са им доставили машините така окомплектовани. В случай, че те са правили "врътки", има някаква вероятност да направят нещо. Следващият етап е да говориш с вносителя на марката и последен - КЗП.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Виж къде са произведени двете тела. Може да се изненадаш, въпреки еднаквите им означения.
    Не пречи да си потърсиш правата.
    Само не знам фирмата-инсталтор с какво може да ти помогне, ако са им доставили машините така окомплектовани. В случай, че те са правили "врътки", има някаква вероятност да направят нещо. Следващият етап е да говориш с вносителя на марката и последен - КЗП.
    В Турция са и двете външни, в Чехия - вътрешните тела.

    - - - - - - - - - -

    Звъннах на фирмата, естествено както си и мислех още по телефона ме отрязаха и казаха че най-вероятно нямало проблем, но все пак ще изпратят някой да го погледне. Нямам думи... За мен не са нормални дефрости през 30 мин на инверор при 5 градуса външна температура
    Този пост е редактиран от newuser94; 03-12-19 в 10:25.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7

    Отговор: проблем с daikin

    И няма разлика в буквеноцифровите означения на информационната табела, а само във формата на решетката?
    Постни за всеки случай етикетите. Колегите, които се занимават с тази марка маже да се сетят нещо повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: проблем с daikin

    Сега забелязах, че проблемния климатик е прозиведен 2017, а другия 2019 ако това има значение

    Разликата е единствено в серийните номера, иначе моделите са едни и същи поне на хартия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от newuser94; 03-12-19 в 10:45.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #9

    Отговор: проблем с daikin

    ------

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от newuser94 Виж публикацията
    Звъннах на фирмата, естествено както си и мислех още по телефона ме отрязаха и казаха че най-вероятно нямало проблем, но все пак ще изпратят някой да го погледне. Нямам думи...
    Скреж вижда ли се по питата? Да не е останал без фреон климатикът?

    Цитат Първоначално публикувано от newuser94 Виж публикацията
    За мен не са нормални дефрости през 30 мин на инверор при 5 градуса външна температура
    Ей, това е Дайкин.
    tanatos и shener84 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: проблем с daikin

    Значи, в модела от 2019 са “оправили” проблема от стария.....
    shener84 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: проблем с daikin

    Не, няма скреж чисто е всичко

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Значи, в модела от 2019 са “оправили” проблема от стария.....
    и аз така си помислих

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #13

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Значи, в модела от 2019 са “оправили” проблема от стария.....
    Така изглежда, стига колегата да потвърди, че този от 2019 не прави този проблем.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #14

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ей, това е Дайкин.
    А, не е това...
    Ама ти какво очакваш от машина за 1100 с монтажа?
    Сносните девятки почват от 1500, а при Дайкин от 2к лева(за съжаление).
    Mega и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    14
    #15

    Отговор: проблем с daikin

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Така изглежда, стига колегата да потвърди, че този от 2019 не прави този проблем.
    Няма го това нещо при този от 2019. Но въпреки това за мен има някакав друг проблем при този от 2017, без скреж да прави дефрости на 30мин... не знам на какво може да се дължи. Дори и програмно дефроста да е по часовник прекалено на често ми идва това. Възможно ли е при запълването с пяна след монтажа на дупката в стената пяната да запречва нещо друго. Защото сам си ги запълвах дупките. На този без проблема не е запълнена зашото нямаше как да я достигна, а на този с дефростите е. Не знам какво да мисля вече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Daikin F22BTRS
    От Milenski79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-19, 07:54
  2. проблем с Daikin FTXB-35
    От moni във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 14-12-18, 12:23
  3. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  4. Проблем с Daikin F2 BTES-W7
    От celicata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-12, 10:51
  5. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе