Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

проблем с Daikin FTXB-35

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #1

    проблем с Daikin FTXB-35

    Здравейте на всички.
    От днес съм във форума, а причината е следната
    FTXB-35 не работи. Ползва се от две години, в София само зимата за 17кв.м помещение изолирано с добра дограма. Никога не съм го виждал да работи на номинал камули пък на максимално.
    Та включвам на топло, вътрешната турбина развърта на ниски обороти, от вън нищо след 1-2 мин. се вкл. външния вентилатора и това продължава до де не си затвори жалюзите сам и започне да мига диода на вътрешното тяло. В този момент пускам кодовете и на UA, U4, U2 се чуват 2 сигнала един след друг. На UO пък имам дълъг сигнал.
    Някой с предложение в този случай. Кодовете са ми ясни. Не се занимавам с климатици. Занимавам се с др. електроники, Така че мога да чета схеми и.т.н
    Благодаря ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    На охлаждане пробва ли го как се държи?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Да пробван е. Но не мога да кажа какво се е случвало от вън. веднага след като се вкл на студено ,16 градуса, вентилатор на автомат, вътршната турбина вдигна оборотите и си ги регулира.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    moni, машината Ви е в гаранция Обърнете се към фирмата която поддържа машината.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Благодаря за съвета, но за съжаление не е в гаранция. Още първата година закаснях с около месеци отказаха да се ангажират с гаранция

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Дайкин е с три години безусловна гаранция. Явно сте набарали някаква промоция от някакви измамници....Успех.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Вероятно. Фирмата е голяма, можеби на второ място не знам. Но в монтажния протокил са забили дата за следваща профилактика, а на гаранционната карта която е с логота на дайкин и на съответната фирма. пише 24 месеца + още макс.12 месеца с условие, че на всеки 12 месеца извършват профилактика те.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Цитат Първоначално публикувано от moni Виж публикацията
    Фирмата е голяма, можеби на второ място не знам.
    Това по коя класация?! Явно са Ви излъгали. Търсете си правата....

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Наистина не ми е ясно какви точно права имам в тази ситуация. Не знам и на какво бих могъл да се облегна при евентуален разговор със фирмата или с представителството н Daikin. Ако имате някаква идея моля споделете я?

    - - - - - - - - - -

    Бих се радвал също някой ако има технически поглед върху проблема да сподели ?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    След като не Ви е ясно, сканирайте ни и ни качете тук гаранционната карта с условията, за да ги прочетем сами и да ви обясним. Гаранциите са 2 вида. Ако нямате време, потърсете адвокат.
    Успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #11

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Бих се радвал също някой ако има технически поглед върху проблема да сподели
    Щом сигнала е продължителен на грешка U0 значи няма фреон.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    5
    #12

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Изключиго за 10минути от контакта.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Пробвал съм няколко пъти,нищо. Машината не иска да си пусне компресора.

    - - - - - - - - - -

    Мисля че вече е ясно какво се е случило. отваряики външното тяло, компресора си личи че е омазнен. има масло даже и по изолацията на самия компресор. Авно някад има пробив. ВЪПРОСА сега е Какво да го правя при кого да правя, за София става въпрос.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #14

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    По това време на годината и ако наистина не е в гаранция, най-вероятно нищо няма да можеш да направиш. Ако се разчетеш из някои теми с подобни питания, там има дискутирано, че фирмите имат много работа, запълнен график и повечето не искат да се ангажират с ремонти, особено на климатици извън гаранция, които не са закупени или монтирани от тях. Също така има писано, че малко се навиват да търсят и оправят пропуск на фреон. Питай първо хората, от които е закупен или монтиран. После почваш да звъниш наред и чакаш дали някой ще ти обърне внимание. Има един период Март-Април-началото на Май, когато се купуват по-малко климатици и съответно монтажите намаляват и тогава има по-голям шанс някой да се навие да изкара някой лев и да уплътни графика..
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-12-18 в 16:19.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Цитат Първоначално публикувано от moni Виж публикацията
    Пробвал съм няколко пъти,нищо. Машината не иска да си пусне компресора.

    - - - - - - - - - -

    Мисля че вече е ясно какво се е случило. отваряики външното тяло, компресора си личи че е омазнен. има масло даже и по изолацията на самия компресор. Авно някад има пробив. ВЪПРОСА сега е Какво да го правя при кого да правя, за София става въпрос.
    Здрасти. Най-добре си вземи едно ново Грии феери, а този боклук го пращай за скрап.
    Вероятно му е заминал компресора. Смяна с нов компресор няма да ти излезе евтино, а и едва ли ще намериш някой който да се наеме с ремонта.
    Компресорът през клемите ли е избил?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Видяхте ли новия FTXB-C
    От AC_From_Hell във форум Климатици Daikin
    Отговори: 568
    Последно: 18-09-21, 01:48
  3. Проблем с Daikin RQ71B8V3B
    От biohimika във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-17, 21:32
  4. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 16:14
  5. Проблем с избора на Daikin-че
    От kokosa във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 17-08-09, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе