Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree4Одобрявам

Проблем с RXN35KEV1B Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #16

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Днес отидох и наново проверих грешките на климата. U4 , U0 , UA , UH , U2 . На всички тия грешки ми "бипна" по 2 пъти един след друг.
    Само на U2 - продължителен тон. Със сигурност това е грешка ! Но останалите да ги смятам ли за такива ?
    U2 е силно притеснителна грешка "ПАД НА НАПРЕЖЕНИЕ ИЛИ СВРЪХ НАПРЕЖЕНИЕ НА ГЛАВНАТА ВЕРИГА". За да се получи голям пад на напрежение има голяма консумация, респективно - голям ампераж. Такава консумация може да има само от компресор.
    U4 и UA ги считам за грешка в някой от темп.сензори , U0 е нереален .... ПРОВЕРЕНО ! , UH е непонятно за мен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #17

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Зарежи ги датчиците засега. Следва да разберем дали си добър диагностик и имаш ли умения с поялника и уредите за измерване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #18

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    ... ще ме изпитвате ли или ще ми помагате ... ? Предпочитам да ми помогнете с каквото знаете. Благодаря !

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #19

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Помагам естествено. Като начало можеш да провериш някои напрежения по платката, ако е удобно да се работи под напрежение. Както и с амперклещи да провериш до какъв ток вдига преди да изключи на захранващия проводник.
    Напреженията които ни интересуват са DC на захранващите пинове на инвертора и AC на клемореда на външното(захранващото).
    Ако са наред по време на работа на компресора и в момента на спиране, започва изследване на електрониката. Фините неща.

    Можеш ли да мериш под напрежение? Опасно е и ако не си специализирал в тази насока, трябва да се демонтира климатика и да се проследи в сервиз!

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #20

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Румба, това не е за всеки....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Mega и Rumb@ta харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #21

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Румба, това не е за всеки....
    .... не съм убеден ! ! !
    Някои измервания вече съм ги направил. Въпроса ми към Вас е,....... струва ли си ремонта на този климатик , при положение, че консумацията на външното тяло е около 9А.
    Аналогична е ситуацията и в режим на охлаждане.
    Т.е ... предполага се, че поне 2/3 от консумацията е на компресора .
    Благодаря Ви за мненията. Те са в полза за мен .
    Този пост е редактиран от caby; 12-12-20 в 20:50.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #22

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    За 600 ватовия компресор , който се вгражда във въпросния модел , по сервизно дават максимална консумация 1200 вата , тези 9А не говорят добре за състоянието му.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Kasap одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #23

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Много ток това за този климатик. Нормален ли е звукът на компресора, като работи?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #24

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Да.....Не се чуват притеснителни звуци. Не ми се задълбочава с диагностики по платките и т.н. при положение, че една от грешките показва повишена консумация, което се потвърди и от измерването. Та..... според вас, какво друго може да спира компресора?

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #25

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    ТРВ-то. Ако има. Някакво заскрежаване на тръби има ли? Ако има някакво частично запушване, би вдигнало тока на компресора за кратко.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #26

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Изключвам електрическата част .........Четирипътния вентил, възможно ли е да остане в "някакво" междинно положение. Питам, тъй като когато системата обръща режима от топло на студено или обратно , се чува "цъкане" на вентила. Тук аз не го чувам.
    Т.е. оставайки в междинно положение , механически затруднява циркулацията на фреон, системата в дига налягане и в следствие на претоварването компресора спира. ///////// Просто разсъждавам за повреда на друг елемент , който не е свързан с ток
    Този пост е редактиран от caby; 13-12-20 в 10:25.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #27

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Не е това проблема. Като заседне в междинно, натоварването е малко. Мисля че е време да му вържеш манометри и да видиш как е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #28

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    .... хахахах. Те постоянно са си на място. Тръгва да работи системата в режим на отопление,.... всичко е нормално,.... заработват вентилатор, компресор и т.н. и в момента в който налягането достига 16-17-18 бара и компресора спира.Т.е. нещо изключва компресора. Приблизително тогава имаме около 9А натоварване.
    Аз за това преди малко попитах,..... от какво друго освен токова защита може да спира компресора.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #29

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Като му гледам платките, това е супер скопено маломощно климатиче. Няма верига за постоянно следене на тока. Има има само максималнотокова защита (вградена е в инверторния модул. Евентуално е възможно да следи и захранващото напрежение, да не излезе извън норма.

    Предвид високия ток, предполагам е от износване на компресора и съответно от голямата консумация, кляка захранващото напрежение и го спира.

    При положение, че климатика не е при мен, бих ти дал съвет да му сложиш компресорно масло и да видиш как ще е.
    Съмнявам се, да си прекалил с количеството фреон. Казваш, че с везна си го заредил.

    Най би ми било интересно да измериш захранващото напрежение на инвертора до колко пада точно преди да изключи,

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #30

    Отговор: Проблем с RXN35KEV1B Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от caby Виж публикацията
    .... хахахах. Те постоянно са си на място. Тръгва да работи системата в режим на отопление,.... всичко е нормално,.... заработват вентилатор, компресор и т.н. и в момента в който налягането достига 16-17-18 бара и компресора спира.Т.е. нещо изключва компресора. Приблизително тогава имаме около 9А натоварване.
    Аз за това преди малко попитах,..... от какво друго освен токова защита може да спира компресора.
    А защо при такава голяма консумация налягането е толкова ниско?
    То излиза, че компресорът не може да помпи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с daikin
    От newuser94 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 79
    Последно: 25-03-21, 09:26
  2. Проблем с Daikin F22BTRS
    От Milenski79 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-19, 07:54
  3. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  4. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14
  5. Проблем с Daikin RYN60
    От dimakcho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 19-11-11, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе