Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #1

    Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Здравейте, собтвеник съм на машината от заглавието и от скоро се боря не успешно със следния проблем. При температури около 0 градуса машината без никакъв проблем настроена на 22 градуса прави в помещенито което отоплява (кухня 10кв) при отворена врата топлим и коридора с него достига 25 градуса в помещението на комфорт режим(елхичка на дистанционното) и изходящия въздух от вътрешното тяло е доста топъл. Понякога(необясними причини) при настройка 24 прави 24, а температурата на изгодящия въздух е значително по-ниска (замерена около 40гр. по C). При настройка 30гр. достига едва 25 в помещението, с настройка FULLPOWER същата работа. Климатика се оправя в дадени моменти и започва да работи нормално последно 5-6дни работеше около 3-4 зле и т.н. Буквално съм ставал свидетел как работи нормално и без причина започва да духа по-студен въздух, до като съм в пряка близост до него.
    До момента проверен фреон доляти 200грама. Вътрешното ми тяло е разглобено и почистено от мен. Грешки не записва, не се оправя с изключване от мрежа разместване на настройки или нещо подобно. В режим на охлаждане не знам дали го прави, а сега няма и как да проверя. Никой не се наема да го ремонтира, защото нене сигурен от какво ще се оправи, а според повечето това било нормална работа на инвертор На мен ми намирисва на лоша връзка/грешен сигнал, която променя показателите и не дава пълна мощност на компресора. Планирам подмяна на сензорите във вътрешнето тяло профилактично. Някой може ли да даде инфо какви показатели трябва да имат при каква температура за да ги проверя? Благодаря на включилите се в темата, защото може да се наложи да се боря сам с проблема. Машината е доста мощна когато работи правилно, а компилацията с подова конзола създава голям комфорт и не ми се иска да се разделям с нея.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #2

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    А вие как разбрахте. че му липсват точно 200 гр. фреон , та ги доляхте? И защо се е стигнало до доливане, нови конуси на тръбите направени ли са, да няма изпуснал фреон пак?
    Тези проблеми след отварянето на тялото ли взе да ги прави, при разглобяването да не е прекъснат някой кабел на датчик?
    Пиши на вносителя https://mmc.bg/ , като обясниш казуса, може да ти помогнат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Пред история, купувам жилище и го унаследявам климатика. 4 месеца всичко точно, един ден ХОП проблема, веднага си викнах техник, който каза че е долял 200 грама фреон, но за него няма да е там проблема, защото не се държи адекватно(първоначално не е искал да се изфорсира, а после се е оправил). Въпреки това 4-5 дни след това машината работеше ОК(помислих си че проблема ми е решен фреона е бил малко) и в един момент пак старата песен. Няма как да е от загуба на фреон, защото той ту работи ту не по необясними причини. Техника долял фреона каза че компресора си прави наляганията и съвсем съвестно си призна, че не му е в компетенцията да отсрани проблема и не е съгласен да играе на проба грешка до като го оправи за което съм му искрено благодарен.
    Този пост е редактиран от venciii; 08-01-22 в 19:31.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #4

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Кажи поне от кой град си да те упътим на кой да пишеш да дойде да го погледне.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #5

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Купи си ватметър и кажи каква е консумацията когато ти духа хладно, топло, на макс. Ако работи с ниска консумация е нормално струята да я усещаш хладна.
    На цикли ли работи или си поддържа температурата без да изключва?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Град Плевен, не работи на цикли.Ако консумацията му е ниска, а изходящата струя с ниска температура, означава че не стига до управлението исканото от мен (грешни данни от сензори или дефект в самото управление), за това търся данни на сензорите при определена температура, за да ги емулирам с резистори и да видя ще има ли разлика в поведението. Готов съм да си платя на човек, който знае какво прави. Наясно съм че проблема ми не е масов и си трябва човек запознат борил подобни проблем или е наясно с електроника и има необходимата информация къде какво трябва гледа.
    П.П. Правилната диагностика е много важна, ако трябва да дам пари на 3-4 техника и проблема остане по-добре да извадя едни пари за нова техника и да се разделя с тази която е на 10г. най-вероятно, колкото и да не ми се иска.
    П.П2. Масовото недуволство по марката което съм срещал доста често, сега започвам да разбирам на каква база е всъщност. Машината не е зле, но като дефектира няма компетентни техници които да локализират проблема! Започва се едно даване пари и накрая, марката лоша пари на вятъра дрън, дрън....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #7

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Имам усещането, че не си запознат с работата на инверторните климатици. Ако си с убеждението, че трябва да духа винаги топла струя и колкото е по-топло толкова по-добре си в голяма грешка. Ще повторя отново. Вземи си ватметър и кажи каква е консумацията на минимум когато духа хладно и колко е когато си го настроил да гони максимална температура. Ако не ти харесва тоя начин на работа с хладната струя да ти кажем кои модели ще ти духат винаги топло, но ще работят на цикли тръгни спри тръгни.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #8

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Цитат Първоначално публикувано от venciii Виж публикацията
    Град Плевен,.
    П.П. Правилната диагностика е много важна,
    .
    Това е твоя човек - Велев клима :

    VeleV.Klima

    http://www.klimatici-pleven.com/


    Пиши после какво е станало.
    Този пост е редактиран от Palev; 08-01-22 в 22:26.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #9

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Измерването ще бъде направено. В момента при външна температура +3 и 25 искани градуса прави 24 в помещението.Температурата на изходящия въздух е 39 на комфорт режим.
    П.П. За съжаление започнах да се интересувам и как работи инвертора и не стигнах до заклюечение как при едни и същи обстоятелства може да работи различно за мен проблем има (за повечето техници това е нормално).

  12. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #10

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Температурата в стаята къде я замерваш, горе при климатика или на метър от земята?
    Климатици сложени в малки помещения кадето се отваря и врата да топли и съседни такива, може да се получават такива "филми".

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #11

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Махни “борчето” и го остави на авто вентилатор.
    Горната клапа под такъв ъгъл долу-горе.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Актуална информация от извора, както съм на масата и си пия питието климатика със термо сонда от мултицет на комфорт режим(елхичка) и изходяща температура от 36 градуса, реши, че ще работи и промени температурата на 52 градуса при искани 25 външа температура +3!
    Температурата в стаята я замервам в другия край на 1.8м от земята.

    - - - - - - - - - -

    За съжаление проблема днес пак е на лицe прилагам снимка от вчера и днес. Отбелязвам че никакви настройки и условия не са променяни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от venciii; 09-01-22 в 15:02.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #13

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Борчето е най-ниската степен на вентилатора. За да топли трябва да духа. Като духа леко топли само пред него си от това се получава топъл джоб около климатика и той си намаля мощността, щото изчислява, че е достигнал зададнието.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    Съгласявам се с вас, но е пробвано на други режими на перката. Повтарям се от октомври месец този климатик до скоро е работил в режим на отопление и не е имал такова поведение. Или преди не е работил както трябва или сега, което и от двете да е ме дразни и търся, защо го прави? Имам още един подов в друга стая на Грии и той духа яко топло и той е на борче него даже го държа на 19 нощем и 20-21 през деня, защото е печка(както и Дайкина беше). Имам и старо Хитачи което работи на цикли както колегата спомена по-горе.

    - - - - - - - - - -

    Колега купих wi-fi контакт, да го използвам след изследванията за нещо друго. Проверих с 1000w сешоар и 1600w маркови и консумацията отговаря с 5% разлика от тази на производителя. Замерих на Fullpowe и достигна до 1600W на 30 градуса и 3та степен на перката около 1500w замерванията са направени след 15мин работата на машината външна температура 3 градуса. По спецификация максималната консумация в режим на отопление я дават 5 000W максималнноминал 4 000W. В режим Fullpower, машината пренебрегва ли данните от сензорите(работи 20мин и минава на зададените стойности преди това).

    - - - - - - - - - -

    Този пост е редактиран от venciii; 10-01-22 в 22:37.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #15

    Отговор: Странно поведение на FVXS35VF1B/RXS35J2V1B

    По скоро е максимално отдавана можност не потребление...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 09:54
  2. Странно поведение?
    От gulenov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-18, 17:55
  3. странно поведение на e09qke
    От juspar във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-17, 20:58
  4. Странно поведение OSAKA CH-12 BP/D
    От curizo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 0
    Последно: 09-02-17, 07:46
  5. HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение
    От izashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 24-07-11, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе