Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44
Like Tree13Одобрявам

Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1

    Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Здравейте колеги.

    Доста се порових във форума и за съжаление не можах да открия много за точно този модел.

    В началото на юни закупих 3 климатика Daikin Perfera FTXM35R за новото ни жилище.

    Конкретният модел беше предложен от специалист който в последствие трябваше да реализира проекта , но по причини които не бих искал да комемтирам се обърнахме към друга фирма доставчик съответно инсталатор.

    Стаите са локализирани на 5ти последен етаж в панелно жилище с външна изолация ститоопор 8-10см (монтирана от предишен собственик) и пвц дограма (не е нищо особенно). Няма изолация на тавана.

    Размера на стаите е 21кв и 17кв източно изложение , както 15кв западно изложение.

    Питането ми е дали машините ще се справят в режим отопление , предвид ниските температури в София и характерната за района мъгла около 20 30 дни ноември декември.
    И каква консумация да очаквам.

    В кухнята имам 12 LG smart invertor Заварено положение.

    До сега не сме живяли в апартамента ,но покрай ремонтите установих че през лятото температурите вътре достигат до 34 35 градуса поради постоянното слънцегреене.Бих казал, че за охлаждане се достигат спокойно задания от 21 23 градуса.

    Бих се радвал на всякъкви мнемия и комемтари.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Модела е един от най окономичните, така че вече зависи от топло загубите,не би трябвало да имате проблеми

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #3

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Сърдечно благодаря за отговора.

    Тука гледайки по машините, които колегите ползват съдя че едната може да е малко преоразмерена но предвид, че е последен етаж и предвид препоръките на инж. който взе първоначалните мерки сме взели 12ки. Освен това към момента на покупката цената за 12 ка беше почти колкото за 9ка.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    спокойно ,масова грешка е да се сложи 1 размер по големи климатици и после да се реве у форума когато вече е късно
    BateB одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    спокойно ,масова грешка е да се сложи 1 размер по големи климатици и после да се реве у форума когато вече е късно
    Зависи от климатика. Моето ЛГ 12ка съм го монтирал в стая 9кв. с портал към спалня 12кв., като монтажа не е срещу портала и си работи доста адектватно.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #6

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Както казах капацитета не ме притеснява, по скоро ме интередува, какви са консумациите при отопляне,
    Имам наблюдение над модела в този капацитет при тъщата обаче само при охлаждане при стая 19 -20 кв и според приложението при 33 34 външна Т и задание 22 не харчи над 150в за час , но там е в почти идеални условия монтиран

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #7

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    преоразмерени са ти, каква консумация гониш в този случай, 3 бона си дал повече, с тези изложения можеше да минеш с 9-ки междинен клас...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #8

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Искам да благодаря за всички изказани мнения. Разбирам ,че модела е относително нов и предвид цената не широко разпространен. Като цяло съм наясно с противотечивите мнения относно марката. Да се надяваме че в "средния" клас няма да има неприятни изненади , от сорта на дефрост безкрай.
    Надявам се, че ще мога да добавя стойности за консумация, като почне отоплителния сезон.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #9

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Perfera ако минава за среден клас не знам (Ururu даже не го споменавам).....

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #10

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Да колега имаш право, позволявам си да го нарека "среден клас" предвид ,че линията Comfora е в почти същия ценови сегмент (поне беше към момемта на покупката).
    Истината е, че се колебаех между мицубиши и дайкин, но тъй като по различните къщи на семейството имаме дайкини и от 3 те ценови сегмента и общо взедо са беспроблемни ( с изключение на едната Сенсира която е преди 2019.
    Тъй като нямаме алтернатива за отопление освен ток а региона е кофти от към мъгли и студ през зимата / голяма жега през лятото, нямах голям избор освен да дам повечко пари с идеята за по дългосрочно решение.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #11

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Дано скоро дойде ден, в който от терасата/джама на всеки българин дори и в най-забутаното село виси външно на Ururu, Nocria, Heatcharge и т.н. Но няма как да се съглася с твърдението, че Perfera е машина от среден клас.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Да колега имаш право, позволявам си да го нарека "среден клас" предвид ,че линията Comfora е в почти същия ценови сегмент (поне беше към момемта на покупката).
    Истината е, че се колебаех между мицубиши и дайкин, но тъй като по различните къщи на семейството имаме дайкини и от 3 те ценови сегмента и общо взедо са беспроблемни ( с изключение на едната Сенсира която е преди 2019.
    Тъй като нямаме алтернатива за отопление освен ток а региона е кофти от към мъгли и студ през зимата / голяма жега през лятото, нямах голям избор освен да дам повечко пари с идеята за по дългосрочно решение.
    Здравейте, как се представя с дефростите тази новата Перфера. Някой да сподели от изминалата зима.
    dokkito одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #13

    Re: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Има контролни дефрости под 0 градуса на 4 часа а ако има нужда и по често разбира се, това имам като информация нямам го модела и не съм на 100% сигурен дали е така, някой да сподели

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Има контролни дефрости под 0 градуса на 4 часа а ако има нужда и по често разбира се, това имам като информация нямам го модела и не съм на 100% сигурен дали е така.
    По скоро го няма това през 30 мин, както другите Дайкини? А за тези прословути платки на R серията дали са оправени, осамата партида ли са били.?
    Този пост е редактиран от diko1980; 07-09-22 в 15:22.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #15

    Отговор: Perfera ftxm35r Консумация при отопление?

    Здравейте, за новия модел още не мога да кажа, имам известни наблюдения за предишния и смея да твърдя че не прави на 30 мин дефеост, Като цяло май само от едната Сенсира има оплаквания .
    От един инженер занимаващ се с климатизация разбрах че моделите 9 и 12 вту всъщност са еднакви външи тела с различен софтуер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2015
    Последно: 17-03-24, 17:26
  2. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  3. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 03-02-21, 18:18
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе