Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59
Like Tree40Одобрявам

Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #46

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    … Заповядай вкъщи да видиш "побеляващия" 35ZSX как поддържа 23гр в 45м2 на -7 с 500W...
    Долу горе с толкова го прави и размразяващия по часовник и с чиста пита Дайкин в 50кв.
    Двойнороторен. Вторника може би щеше да е над 10kW обаче фурната работи 2-3 часа и "помага".
    Все пак щеше да е към 500W на час.
    А, обаче денем/вечер е на 25С, нощем 23С.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 10-01-24 в 16:36.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #47

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ами твоят е от истинските. И пак доказва, че работейки побелял и размразяващ по-рядко, не води до повишена консумация, спрямо работещия на "чиста пита". Вчера топлеше и спалнята, че бях спрял Дайкина, та общо 60м2 и се въртеше на около 460W. В спалнята беше близо 22гр.
    Boooom одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #48

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    И пак доказва, че работейки побелял и размразяващ по-рядко, не води до повишена консумация, спрямо работещия на "чиста пита".
    Да де, и аз ви се чудя какво спорите.
    На кантар са нещата - дали ще изхаби Х kW за енергия и после да работи с по-висок СОР, или да кара с ниския и редки дефрости.Това за 24ч например.
    Сега, за да работи побелял и да е що годе ефективен, не трябва да е натоварен и да има стабилни топлообменници + гъвкав компресор.
    Но пък ако дефроста що годе през нормално време - няколко часа и е тих - не е старшно.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #49

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Росене в твоя блок нямате ли централно парно?
    или газ наблизо?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #50

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Росене в твоя блок нямате ли централно парно?
    или газ наблизо?
    Няма. Харесва ми отоплението с климатици. Живял съм дълго време и на парно. Не ми липсва. Единственото, което бих предпочел, в подово отопление.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #51

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Щях да ти предложа следващата ти инвестиция да е в газов котел + подово, че ще ти излезе на половина на тези духалки дето си ги накачил да ти тровят нервите.
    Ама щом ти харесва да се топлиш с това, варианта е другата зима Мидеа като на Алекси. Той ще ти каже какъв резистор да и сложиш
    Носят на ремап.

    По темата. Машинките от тази тема и като цяло Дайкините от ниския клас са за охлаждане + отопление до 0 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #52

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Аз вече съм си решил проблема. Няма да сменям повече машини, добре съм си.
    mimojef одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #53

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Няма. Харесва ми отоплението с климатици. Живял съм дълго време и на парно. Не ми липсва. Единственото, което бих предпочел, в подово отопление.
    Не искам да се заяждам, но би ли ми обяснил с какво друго освен разходите ти по-харесва отопление с климатици пред централно парно или котел на газ. Сигурно защото няма какво да модваш на -6гр. със стълбата и челника на парното. Няма и джаджите за измерване къде да боднеш. Или ти е по-интересно като шумове.
    Сега при тези температури спрях и двата шумящи веялника и си пуснах старото котелче на газ. Майната му на парите, както беше лафа.
    mimojef одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #54

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Газа не поевтиня ли сега?
    Гледам колегите в комшийската тема са със сметки около 150лв. за топло вода и манджа.
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Декември - 151.6лв
    отопление, вода, котлони.
    Апартамент, 96м2 3-стаен, 22.5 градуса.
    На мен само бойлера ми гори по 60.
    аххх.... как не мога да си прекарам газ до вкъщи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #55

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Те на клими щяха да са с по 70-80лв. ток. На клими е най-евтино. При мен в къщата са малко по-различни сметките от целия декември на газ. То и котелът ми е вече за смяна -15-ти сезон почна.
    Извинявам се, не е по темата това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #56

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    ..аххх.... как не мога да си прекарам газ до вкъщи…
    Можеш, няколко познати живеещи във вилни зони и крайни квартали без скорошни шансове за централна газификация сложиха цистерни за пропан бутан и са много доволни.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #57

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не искам да се заяждам, но би ли ми обяснил с какво друго освен разходите ти по-харесва отопление с климатици пред централно парно или котел на газ. Сигурно защото няма какво да модваш на -6гр. със стълбата и челника на парното. Няма и джаджите за измерване къде да боднеш. Или ти е по-интересно като шумове.
    Сега при тези температури спрях и двата шумящи веялника и си пуснах старото котелче на газ. Майната му на парите, както беше лафа.
    Говорех за парно, тип пелети/въглища. Централно парно и т.н. за това населено място е химера. За газ, вече ми е късно, не ми се занимава с реконструкции повече.
    Стълбата и челника са от крастата, а не че има някаква реална нужда от това. Наречи го хоби, ако щеш. На студено не съм останал. Машините в спалните ми помещения духат едвам, едвам, особено Дайкина. Той работи с шум 19-25дБ, като основно е на 19дБ, защото си слиза и бачка основно на най-ниската степен, дори и при сегашните температури от -7 -9гр.
    HiDefinition одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #58

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ще помоля темата да не се отклонява от основното и предназначение...
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #59

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Здравейте съжалявам за късния отговор, малко ъпдейт по темата. От както вкарахме датчика вътре, климатика работи без проблеми, дефрост прави от дъжд на вятър, питата лично я следих няколко пъти на минусовите температури и е чиста. Вярно че не е ставало -10 нали но на последните до -5 работи без да дефроства като преди на 30 мин. Както казах питата няма заскрежаване. Дсже няколко пъти отварях капака да видв вътре дсли не прави лед. Засега 1 година по късно нямам оплаквания. Макар че го чаках да изгори за да купя друг а пък той пущината работи та се къса. Макар че бях си харесал едно Gree ама ще остане за по нататъка. Наблюдение от днесния сняг и голяма влага в Бургас дефрост направи 1път за 4 часа. Ама не го и засичам вече. Щом е топло в нас не ми пука на колко прави.

    Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
    Alexi, stiv13, bobivg и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Въпрос за daikin ftxb25c/rxb25c
    От tacho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-18, 15:36
  2. Ще се справи ли Daikin FTXB25C?
    От jordanik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-16, 14:10
  3. Въпрос относно проблем с Audio на DVR
    От Borisss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-16, 15:49
  4. Въпрос за дистанционно за ДАЙКИН?
    От LEGAL във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-14, 08:47
  5. Имам въпрос относно проблем на фотоапарат CANON SD 870 IS
    От valentino76bs във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-11, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе