Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #16

    Re: Пукане на пластмасата

    Преди 3-4 години имах неблагоразумието да монтирам Нео на познат,който си го беше купил на своя глава.Бате, нема такова животно никаде,все едно катерица си беше направила хралупа вътре и мааше орехи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #17

    Re: Пукане на пластмасата

    Само неотата ли, да видите Мидеята у нас какви пукания, въздишки и съскания издава, ще кажеш, че някакъв стар дядо е седнал до нас на дивана.
    За Daikin обаче мога да кажа с ръка на сърцето, че просто е супер безшумен, чува се само свистенето на въздуха при излизане от тялото, и то само когато перката се върти бързо.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #18

    Re: Пукане на пластмасата

    Относно пукането ,всичко е въпрос на монтаж.
    1.Поставя се оплатнение гумено или силиконово,в моя случай съм поставил най обикновенно оплатнение за прозорци от тези на ролце(турските) между корпуса и металното тяло.
    2.Съединенията които минават през стената също да се оплатнят със силикон.
    Вече трета година ни пук ни мук

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #19

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Преди два дни ми монтираха Fuji rsb 09 ldc. E, няма такъв трактор - пукане през интеревали от 3 до 20 секунди, ама такова пукане че ме буди в три през нощта, преливане на фреон, и като капак започна и едно просвирване.Постоянното тихо бучене не го коментирам. В стаята където е сложен, в момента "спя" аз но искаме да местим детето... не знам дали ще може да спи, там където аз се будя...
    Единственото хубаво е, че се усеща плазмата.

    Има ли някакво "лечение" ? Отзад стената е гипскартон/вата с гумено уплътнение в контакта с пода и тавана. Пътят на тръбите е около 3 метра, външното тяло е по ниско от вътрешното с около 170 см

    PS В другата стая имам Daikin FTX 50 - нищо не се чува като шум, а помещението с антрето и кухнята е над 40 кв

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #20

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Да ама на ldc-то му е къде-къде по-нисък минимума от на Дайкина. Успокоявай се с това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Преди два дни ми монтираха Fuji rsb 09 ldc. E, няма такъв трактор - пукане през интеревали от 3 до 20 секунди, ама такова пукане че ме буди в три през нощта, преливане на фреон, и като капак започна и едно просвирване.Постоянното тихо бучене не го коментирам. В стаята където е сложен, в момента "спя" аз но искаме да местим детето... не знам дали ще може да спи, там където аз се будя...
    Единственото хубаво е, че се усеща плазмата.

    Има ли някакво "лечение" ? Отзад стената е гипскартон/вата с гумено уплътнение в контакта с пода и тавана. Пътят на тръбите е около 3 метра, външното тяло е по ниско от вътрешното с около 170 см

    PS В другата стая имам Daikin FTX 50 - нищо не се чува като шум, а помещението с антрето и кухнята е над 40 кв
    Всичко е въпрос на монтаж.Имам 2 броя -General 12 Ld и FUJI 12 LDC и двата в идентични помещения.На единият(дженерала-3.9 метра тръбен път) външното тяло се чува слабо и вътре(отвън звука е осезаем) когато го пускам, докато на другият (фуджи с 1.5 -1.8 метра тръбен път) не се чува нито(вътре нито отвън) при пускане, нито при спиране и за да чуеш външното тяло трябва да се заслушаш.И аз не повярвах първоначално, но впоследствие се убедих, че всичко е въпрос на монтаж и вида на материала на стената на която се монтира вътрешното и външното тяло.Възможно е да се получава резонанс.Възможно решение е на металната стойка на вътрешното тяло в горната му част(там където ляга вътрешното тяло да сложиш еластично гумено уплътнение или както е направил един колега с мицубиши среднодебел и еластичен плат.За звуковете от фреона не мога да кажа конкретно, напълно възможно е гипскартона да действа като мембрана и да усилва дори и най-слабите звуци-предполагам, че монтажа е върху метална стойка която държи гипскартона или трябва да е на доста дълги дюбели в стената зад гипскартона.в първия случай е трябвало да се сложи някакви омекотяващи връзката уплътнения(така, че да не опира пряко металната стойка в гипскартона или тампони.Чудя се дали е възможно това да стане с твърд дунапрен?Ако не се получи само така ще трябва да се помисли как да се захванат дюбели/или винтове за металната стойка на гипскартона).Във вторият случай-няма представа.И в двата случая трябва да се помисли предварително, да се вложи интелект и тогава да се монтира.Ако са си разбирали от работата и са имали опит преди твоя монтаж няма как да не са били наясно, че ще се получи точно този неприятен резултат.

    Не си мисли обаче, че дайкин са перфектни, Рист явно иронизира, за съжаление иронията му не помага на никого.Преди няколо дни един съфорумник ми писа на лични с въпроса нормално ли е подовият му дайкин да скърца постоянно при спиране когато е затоплил помещението и спира да духа и да след това когато помещението истине и тръгва, отново да скърца-отговорих му, че при мен е подова 50-ка(вътрешното тяло е Made in Japan-така пишеше на кашона) за 3000 лева и този звук се чува и няма как да бъде поправен/предотвратен.
    Имам и двата климатика-дайкин и фуджитсу-всеки има положителни и отрицателни страни.

    П.П. Да ама на ldc-то му е къде-къде по-нисък минимума от на Дайкина. Успокоявай се с това- Rist не разбирам, защо пренасяш в тази тема спора която водиш с други колеги в друга тема??? Искаш да помогнеш или просто злобееш???Нито ще ти отговарям нито искам отговор от теб-в това изречение си казал за себе си повече отколкото би могъл да каже който и да е друг.

    Понякога като чета направо недоумявам какъв е смисъла на постовете на някои колеги от форума- защитават определен търговски интерес или просто ги е яд и избиват комплекси като злорадстват пръскайки злоба из форума.Хора спрете се наливате в душата си злоба, в която ще паднете някой ден и ще се удавите...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #22

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    нещо си се объркал, Джъсти относно злобата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #23

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    @ justify Благодаря
    @ rist - съгласен съм с теб, но съм навит да плащам 20 лева повече на месец и да спя спокойно без да се стряскам. А идеята на този климатик беше че ще се ползва в детска стая. 'лапаето как ще спи ...? не знам - дано има по здрав от моя сън
    Въпрос:
    Тъй като при монтажа на климатика момчетата счупиха стъклопакета в стаята имам договорка с тях да се върнат и да монтират нов. Какво мога да поискам с цел намаляване на "пукането" на вътрешното тяло? С фреона и бученето, мисля, ще се свикне.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #24

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Какво мога да поискам с цел намаляване на "пукането" на вътрешното тяло? С фреона и бученето, мисля, ще се свикне.
    За жалост нищо същественно не може да се направи за пукането. Около мен са монтирани повече от 10 машини от 9 до 12 и модели LD/LC/LG - всички пукат, къде по-малко, къде повече. Лично аз съм се пробвал да 'омекотявам' пукането на този в спалнята ми и като резултат съм получавал само изгубеното време но не и подобрение. След 3 години работа, едната машина все още продължава да пука, миже би по меко спрямо самото начало. Когато машината влезе в работен режим, пука по-рядко и с времето като се свикне вече не прави такова впечатление.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #25

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Понякога като чета направо недоумявам какъв е смисъла на постовете на някои колеги от форума- защитават определен търговски интерес или просто ги е яд и избиват комплекси като злорадстват пръскайки злоба из форума.Хора спрете се наливате в душата си злоба, в която ще паднете някой ден и ще се удавите...

    Напълно подкрепям това мнение, но Джъсти малко си се объркал, най-много избиват огромни комплекси отколкото да пръскат злоба. Но тава нали е запазена марка на българина и не ме учудва вече, а би трябвало. Нали се стремим да станем като онези (развитите европейски държави) с устроения живот в начина на мислене, а това се постига само с правилно възпитание.

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Тъй като при монтажа на климатика момчетата счупиха стъклопакета в стаята имам договорка с тях да се върнат и да монтират нов.
    Те тези монтажници наистина са о.рали (покрай) монтажа и си оставили ръцете за кошмарен спомен.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #26

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Нещо май станахме много претенциозни!?!?!НЯМА напълно безшумен климатик и на някои ако му пречат различните шумове да изхвърля климатика(в упътванията за ползване на повечето марки - включително и Урурото-са изброени всички тези шумове от които се оплаквате) и да минава на алтернативно отопление а пък кои ще плаща сметките е друг въпрос!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #27

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Нещо май станахме много претенциозни!?!?!НЯМА напълно безшумен климатик и на някои ако му пречат различните шумове да изхвърля климатика(в упътванията за ползване на повечето марки - включително и Урурото-са изброени всички тези шумове от които се оплаквате) и да минава на алтернативно отопление а пък кои ще плаща сметките е друг въпрос!
    Благодаря за мнението, lavsho.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #28

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Нормално пука само при включване и изключване на компресора.На един приятел така пукаше новия 12LDC на 30сек. махнахме му горната решетка и се нормализира.На годишната профилактика са я сложили пак/ но са го разглобявали основно - понеже е бил доста мръсен / и сега не се оплаква.Най-вероятно има не наместена пластмаса и при това разглобяване и сглобяване се е наместила.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #29

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Gerald, всъщност ти дължа извинение. Джъсти е прав, поста ми беше иронизиране и имаше други адресати. Това обаче никак не ти помага на тебе и затова ти се извинявам! Надявам се ако не може да бъде решен напълно проблема с ldc-то ти, то поне да бъде "омекотен".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #30

    Re:Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    rist, не смятам че си целял да ме засегнеш лично, така поне аз не го разбирам . Ако ти си се опитал - не си подходил обидно "Учи" се от lavsho и може и да успееш някой ден
    Ти каза нещо вярно и аз се опитвам да гледам от тази страна - действително номинала е по нисък, но явно за съжаление сглобката е по некачствена. Пуснах постинга за видя дали е "детска болест" която се лекува или не.
    Благодаря на всички отзовали се, явно няма "рецепта" за оправия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане
    От kansas13 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 63
    Последно: 22-03-13, 13:24
  2. Fujitsu 12-ка - неравномерно пукане
    От bobi64 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-08, 23:03
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе