Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 64
Like Tree1Одобрявам

ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #1

    ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    От година има този климатик MSZ-FD25VA и се появи неприятно пукане като спира и като почва да топли . Мисля си че е от пластмасите , но не ми идва нищо на ум за решаване на проблема . в гаранция е и сервиза само се извиняват ! някой да има подобен проблем или да има съвет?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Помощ,неприятно пукане

    Като застуди и спре да спира и тръгва, ще спре и да пука. Вероятно го имаш от миналата зима и не си го ползвал в по-топло време за да усетиш пукането.
    Можеш да пробваш малко да понаместиш пластмасите с ръка, ама едва ли ще помогне. Другият вариант е разглобяване, подлагане на разни уплътненийца между пластмаси и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #3

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Благодаря ! Той сега работи колкото да не истива помещението , но това пукане е в пъти по силно от самия климатик. Хубав ден

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #4

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Канзас, странно наистина! Аз имам 35 от същтата серия и не пука. Не и така, както описваш ти. Имам наблюдение и на друга 35 на мой познат-също без оплакване. За 25-ца не мога да кажа нищо, но телата са им еднакви. Това ме озадачава. Знаеш ли как е съхраняван климатикът? Коя фирма ти го е монтирала?
    Във форума има един участник Очо, който знам, че има два FD25, но отдавна не се включвал. Щом се появи ще го питам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #5

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Климатика е закупен и монтиран началото на януари от представителя на МЕ за Варна . Те също се "изненадаха " за това пукане . Сега " мислят какво може да се направи по въпроса . Този 35 в какво помещение го ползвате , предполагам сте доволни?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #6

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    В 27.5 квадрата е монтиран. Изолирана къща с ПВЦ. Доволни сме, по-точно баща ми, де. Ползват го с майка ми от една година точно и просто няма никакви забележки. Преди това имаше на негово място Панасоник 12-ка, инверторна. Абсолютна тояга, намаше нищо общо с Мицубишито. Мисля, че и ти ще си доволен. Това пукане донякъде е и нормално. Допускам, че си очаквал климатикът да е без никакви кусури, но все пак е купчина пластмаса. Свива се, разширява се и пука. Всеки климатик лекичко пращи отвреме навреме. По-важно е да топли, а това със сигурност ще е така при теб. Климатичето е много хубаво. Късмет!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #7

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Сатрите ми Панасоници грам не пукаха 6 години ги ползвах сегашните ми Национали пак не пукат всичго е до направия.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #8

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    В 27.5 квадрата е монтиран. Изолирана къща с ПВЦ. Доволни сме, по-точно баща ми, де. Ползват го с майка ми от една година точно и просто няма никакви забележки. Преди това имаше на негово място Панасоник 12-ка, инверторна. Абсолютна тояга, намаше нищо общо с Мицубишито. Мисля, че и ти ще си доволен. Това пукане донякъде е и нормално. Допускам, че си очаквал климатикът да е без никакви кусури, но все пак е купчина пластмаса. Свива се, разширява се и пука. Всеки климатик лекичко пращи отвреме навреме. По-важно е да топли, а това със сигурност ще е така при теб. Климатичето е много хубаво. Късмет!
    БАЛГОДАРЯ Всъщност , доволенсъм си от климата топли, икономичен ......самона моменти ей тоя дразнител .... Хубав ден

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    14
    #9

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    И аз имам същия проблем със същият модел.Отворих го(малко зор видях...).Сложих уплътнение между двете части на кутията-мислех ,че е от там,но...уви...не е...
    Не мога да разбера от къде е.Много гадна история...Уж марков,скъп...ала-бала...
    В другата стая имам Osaka.От 5-6 години,няма никакво пукане.Не знам...Няма оправия май...Иначе няма проблеми,ама за тия пари трябваше да е перфектен...ама...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    А ако добавим и допълнителните "оригинални " отвори за дефрост,правени от Климаком,верно трябваше да е перфектен за тея пари.Остава само надеждата да е верно 6 пъти по-икономичен от радиатора ти.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #11

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от joiner
    И аз имам същия проблем със същият модел.Отворих го(малко зор видях...).Сложих уплътнение между двете части на кутията-мислех ,че е от там,но...уви...не е...
    Не мога да разбера от къде е.Много гадна история...Уж марков,скъп...ала-бала...
    В другата стая имам Osaka.От 5-6 години,няма никакво пукане.Не знам...Няма оправия май...Иначе няма проблеми,ама за тия пари трябваше да е перфектен...ама...
    Бих го отворил , но е в гаранция , аз го чувам отдолу , в основата , при теб къде е ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    14
    #12

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    Някъде отзад го чувам.Скоро смятам пак да се боря с него,пък ще видим...
    Другото гадно нещо е ,че в края на лятото почна да смърди...Уж има самопочистване там,йонизатори,дрън-дрън...
    Говорим за една година употреба !! Нали затова го обдухва 30-40 минути?!
    Другото нещо което забелязах е ,че вентилатора целият е нахакан с боклуци.А аз се чудих защо филтрите все чисти ги вадя...
    Гледам Осака-та(6 годишна)-вентилатора почти чист...А на нея филтрите винаги мръсни...уж стаята е по-чиста...
    Абе...думи нямам.Не съм засичал колко ток харчи.Ако и там има някаква измама...Бати и климатика...
    Иначе звучи гордо-Mitsubishi...ехеее...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    14
    #13

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане


    Мисля,че реших проблема.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #14

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    joiner, това по турбината е фин прах, който минава през филтрите и ако не беше се отложил на турбината, щеше да ти е в белия дроб. Всички плазми отлагат повече мръсотия по турбината, защото праха се наелектризира и полепва по-лесно.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #15

    Re:ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане

    е а как се чисти от турбината?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MSZ-FD25VA или MSZ-FH25VE
    От turboto1998 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-14, 22:19
  2. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 18:46
  3. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 08:22
  4. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 00:02
  5. Неприятно гаден проблем с SAMSUNG LE-32R81BX
    От zovirax във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-08, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе