Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #1

    Fujitsu ASYA09LDC - пукане на пластмасата

    Явно често се наблюдава това явление и макар, че при мен (фуджицу 9LD) не е натрапчиво се запитах дали няма изпитани начини за намаляването му?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: Пукане на пластмасата

    Имам три климатика.При ХИТАЧИ-то и САМСУНГ-а няма никакво пукане, независимо от режима и времето на работа.ОСАКА-та обаче пука леко при първоначалното пускане и загряване и то не самата пластваса, а при сглобките.След около 5 минути спира и докато климатика работи/дори и цяла гонина/, пукането го няма.Та от там си мисля, че цялата работа е във вида сглобки на конкретния климатик и най-вече монтажа.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Пукане на пластмасата

    Не е само до монтажа. Конвенционалните фуджитсу се късат от пукане. Най новите модели може и да не пукат. Не съм ги слушал, но по-старите бяха много зле по този показател. Същевременно една осака абсолютно никога не е пукал. На някои модели наистина от монтажа зависи дали ще пука.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #4

    Re: Пукане на пластмасата

    Всичко зависи от пластмасата .Но за фуджитсу да искат 1300к и да пука не го разбирам.Скоро сложих една Осака в детската и трябва да ви кажа че като я пусна ,само леко припуква и след това чак като я спра.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #5

    Re: Пукане на пластмасата

    Тя по принцип пука само при пускане и спиране вентилатора на вътрешното тяло..

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #6

    Re: Пукане на пластмасата

    Дайкин Уруру Сарара също пука .От пластмасата ли е ,или от монтажа не знам.Всъщност пукането става когато пускам приток на външен въздух ,или овлажняване.Има логика да е, от по-студения въздух който влиза от вън....,Но си припуква притиснително-дразнещо.АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА СПОДЕЛИ КАК МОНТАЖА МОЖЕ ДА ВЛИЯЕ НА ПРИПУКВАНЕТО ,НЕКА КАЖЕ НЕщО ПО ВЪПРОСА.щЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРЕН.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #7

    Re: Пукане на пластмасата

    Не е от монтажа,от пластмасата е и няма как да го премахнеш.Не е болка за умиране,айде кьсмет.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re: Пукане на пластмасата

    За мен това е недостатък въпреки, че се води за върхов модел. Моите китайски панасоничета не се чуват.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re: Пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Дайкин Уруру Сарара също пука .От пластмасата ли е ,или от монтажа не знам.Всъщност пукането става когато пускам приток на външен въздух ,или овлажняване.Има логика да е, от по-студения въздух който влиза от вън....,Но си припуква притиснително-дразнещо.АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА СПОДЕЛИ КАК МОНТАЖА МОЖЕ ДА ВЛИЯЕ НА ПРИПУКВАНЕТО ,НЕКА КАЖЕ НЕщО ПО ВЪПРОСА.щЕ СЪМ МНОГО БЛАГОДАРЕН.

    Ай стига бе..... 3000лв. и пак пръчка!!!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: Пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas

    Ай стига бе..... 3000лв. и пак пръчка!!!
    ...Ее,чак пръчка.... ...по скоро тука причината е в маркуча за въздуха от вън.Около 3 см.гумен и е оребрен със стоманена тел.Та при загрято вътрешно тяло 23 градуса и пускане на студен чъздух ,може би тази оребряваща спираловидна тел се свива и оказва някакво напрежение на връзката с вътрешното тяло и от там едно прискърцващо припукване.На мен ми прилича на пластмаса ,ама не съм сигурен.Като поработи 1-2 минути ,всичко е ОК. П.С....маркуч,стоманена тел...това си е моя аматьорска терминология.Иначе изработката и материала са си пипнати много грамотно и там никви забележки.Ама като съм да 3000 лв., всеки звук от климатика го усещам със сърцето си.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #11

    Re: Пукане на пластмасата

    Тука ми мирише на някакви ВЕЛИКИ хрумвания.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #12

    Re: Пукане на пластмасата

    Fujitsu-то при мен пука също. Не е осезателен звук. Не прави впечатление. Прави ми понеже климата е повечко пари. Ако беше 1000лв или по-малко нямаше да ми прави реално впечатление :П

    Разглобих го - мъчех да видя от къде пука. Не е от пластмасата. Целия е облицован в стериопорено покритие за топлоизолация на вътрешното тяло. Реално подпукването се чува от търкането на стрриопора в пластмасата. Тоест това е звука от стериопора. По-скоро той се издава от стериопора който подпира задната планка при монтажа. Направих опит да отделя задния стериопор от алуминиевата крепежна планка с втулка. Пукането вече не е толкова често. Реално сега нямам време но ще пробвам да изолирам с някакъв мек материал целия стериопор от стените. Мисля че така ще изчезне напълно. Иначе модела е 12ка, инвертор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #13

    Re: Пукане на пластмасата

    Board_Man,
    поздравления,наля вода в мелницата на "мислителите".Чувал съм какви ли не идеи за пукането,но ти направо преби коча с лопата,както казва един уважаван от мене съфорумец

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #14

    Re: Пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не е само до монтажа. Конвенционалните фуджитсу се късат от пукане. Най новите модели може и да не пукат. Не съм ги слушал, но по-старите бяха много зле по този показател. Същевременно една осака абсолютно никога не е пукал. На някои модели наистина от монтажа зависи дали ще пука.
    Кви са тези пукотевици? Нали много я хвалят тази марка? Фуджицу-Пукотевицата, малеее.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #15

    Re: Пукане на пластмасата

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    Кви са тези пукотевици? Нали много я хвалят тази марка? Фуджицу-Пукотевицата, малеее.
    Силно преувеличено. Вчера един писа , че и от Уруру Сарара се чувало пукане.
    Просто тия хора не са чували пукане от Нео например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане
    От kansas13 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 63
    Последно: 22-03-13, 13:24
  2. Fujitsu 12-ка - неравномерно пукане
    От bobi64 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-08, 23:03
  3. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29
  4. Пукане в тонколоните в режим 5.1
    От jdg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-04, 22:01
  5. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе