Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Fujitsu General ASHA9L - компресора замина (за Китай)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    9
    #16

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Червената пет пъти,а зелената постоянно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Не е ли малко множко гаранцията.Само на ПАНАСОНИК-а съм чувал, че е толкова на компресора.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #18

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    ivo1313 ... Има ли някакъв вариант, от фирмата да са те търсили и да не са могли да те намерят.В смисъл да си бил зает ,не си бил в къщи, да са те търсили на домашен телефон? Гледам ,че климатика ти е купен август месец и това съвпада с най-голямото търсене на клими.Тогава обаче техниците са заети с монтажи и обикновено от фирмата те питат имаш ли проблеми с климатика и ако нямаш идват на профилактика след септември .Разбира се това не е правилно,но е масова практика.Изясни си дали има вариант и ти да имаш вина за това ,че не е станала профилактиката.Казвам ти го като потребител, не се занимавам с климатици. Та ,ако профилактиката е пропусната поради това , че ти не си могъл да осъществиш контакт в удобно за монтажниците време вината е обща.Аз на твое място бих отишъл пак в тази фирма и бих си взел отново някакво ФУДЖИЦУ.Наистина като цена качество са добри. Ако не си се изпокарал,можеш спокойно да поговориш и да поискаш съвет какво да правиш с повредената клима.Ако срешнеш разбиране и нормално отношение от фирмата взимай нов климатик и може да си сигурен ,че проблеми с профилактика повече няма да имаш.
    Ако вината за профилактиката от твоя страна няма ,тези от фирмата за климатици ти се правят на интересни и се държат грубо, с чиста съвест можеш да взривиш форумите с оплаквания за некоректност от страна на въпросните. п.п.Гледам някакъв ентусаст е залял буквално нета с оплакване от фирма, за някъв разхерметизиран стъклопакет на ПВЦ дограма.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #19

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    edi1 Тери груп на Дайкин дават 6 години...смятай...

    220voltov и като взриви форума с оплаквания за некоректност ще и накриви шапката на фирмата...сигурно ще припнат да му сложат най- добрия модел безплатно...смях ама голям смях... търсили- не намерили...дето един познат каза - що като бях в Гермния един път не ми даде заето телефона и винаги ме намираха ако нещо трябвам?...абе Алекова работа сме си и това е, пишем не пишем, все това...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #20

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    220voltov и като взриви форума с оплаквания за некоректност ще и накриви шапката на фирмата...сигурно ще припнат да му сложат най- добрия модел безплатно...смях ама голям смях... търсили- не намерили...дето един познат каза - що като бях в Гермния един път не ми даде заето телефона и винаги ме намираха ако нещо трябвам?...абе Алекова работа сме си и това е, пишем не пишем, все това...
    .... Имам чувството ,че жевееш на друга планета. Съвета който съм дал по-горе е потвърден от житийския ми опит. А именно ,първо да потърся грешката в себе си ,после да опитам да се разбера с добро и накрая да предпазя до колкото мога други да се опарят от некоректни хора,ако са такива естествено.Ако грешката е моя, макар и неволна я приемам.В този случай няма причина да не потърся отново услугата на утвърдила се на пазара фирма. п.п. ....А за това дали има смисъл от това да се взривят ФОРУМИТЕ, не само един, от некоректни фирми и слаби марки и модели, смисъл има. Ако има 10-20 недоволни и се разпишат във всички форуми за клими,повярвай, че ефекта ще е голям.Чичко ще си свърши работата . Най-малкото ще се спестят главоболия на доста хора и ще накара некоректните да се позамислят.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #21

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Да ...точно друга е и се казва точка БГ...където и 10 чичковци Гугъли да има все тая...ако си мислиш че си измислям и пиша ей така , а не да предпазя народеца ...много се лъжеш...всичко което пиша е от практиката...и изобщо не е в полза на коректности или нещо подобно...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    той климатика ако ще дефектира и всеки ден да му правиш профилактика няма са го спасиш ... особено пишман профилактиката която правят ... по бензиностанциите които поддържам има едни климатици които мнозина няма да са чували -Trane е марката ... та тия клими са на по 15 години ,не само профилактика не минават ами и филтрите им няма кой да изчисти ,но си работят .... и то 24/7 се ползват

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Не знам за бензиностанциите, но климатизацията на Кремъл е направена от Trane. Последната американска марка оцеляла в битката с японските гиганти. Между другото, вече не правят сплит системи по-малки от 60 BTU.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #24

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Не знам за бензиностанциите, но климатизацията на Кремъл е направена от Trane. Последната американска марка оцеляла в битката с японските гиганти. Между другото, вече не правят сплит системи по-малки от 60 BTU.
    Имам наблюдение върху два Trane - интересното е че са подов тип и са само за охлаждане. Работят безпроблемно вече 8 години, а профилактиката е от една фирма дето само гледа да подпише протоколите че са минавали. Заедно с тях монтираха и един сплит Sayonara. Това нещо работи само няколко месеца, поне 3-4 пъти го презареждаха с газ, работи по седмица, две и дотам. Два пъти му сваляха вътрешното тяло и го връщаха след година, последната диагноза беше че явно има микропукнатини и не подлежи на ремонт.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #25

    Re: FUJITSU GENERAL-Компресора замина (за КИТАИ)

    Trane са железни само дето каналните имат една защита дето като сработи трябва да се възстанови "мануално" .... в този ред на мисли какво стана с Тоталеър те имаха някакви трудности около МОЛА ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе