Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #1

    Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа

    Дълго търсих нещо по този въпрос из форума,но намерих само откъслечни постове.Сигурен съм,че ще бъде полезно да се знае и за други потребители.
    Интересува ме какво трябва да следя като клиент при монтаж на климатик в дома ми.С други думи какво са длъжни да направят монтажниците и предполагам,че има дребни на пръв поглед,но важни неща които клиента трябва да изиска от тях.Какви грешки не трябва да се допускат?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #2

    Re: Монтаж на климатик

    По време на монтажа да поставят в отделни изолации двете тръби които излизат към външното тяло!Да поставят антивибрационни тампони на външното ти тяло!Да вакумират систематати поне 15мин.с вакум помпа!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Монтаж на климатик

    На някои марки тампони просто не са им необходими. Иначе да - изолацията, вакуумирането, да не пречупят някоя тръба.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re: Монтаж на климатик

    В последно време забелязвам че много от колегите така силно стягат бандажа че тръбите заедно с конденза и кабелите минават през 30мм отвор и в този случай дори и с две изолаций все едно си е без изолация.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re: Монтаж на климатик

    Подкрепям напълно колегите по горе,на някой климатици тампони не са им необходими и изолацията ако се стяга много-вече не е изолация...съвета ми е да намерите с техниците най доброто място за външното тяло,имайки впредвид,че зимно време от него тече вода/заледява се / ,най добрият вариант е да се отведе с ваничка и по дебела ПВЦ тръба в улука ...

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #6

    Re: Монтаж на климатик

    Когато монтажниците си знаят работата и са съвестни клиента е наи-добре изобщо да не им стои на главите.Ако не са такива и господ не може да му помогне.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: Монтаж на климатик

    Коментара на Стоян е много правилен.Не можам да задължаваме клиентите си да знаят подробностите за целия монтаж,да ни висят на главата и да ни правят забележки.Едва ли в тази тема ще успеем да обхванем всичко ,а пък и то темата има опасност да се обърне в ръководство за монтажници

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #8

    Re: Монтаж на климатик

    Помисли за дължината на тръбния път, свързано е с шума от движението на фреона, аз лично препоръчвам 5 метра(както е по спецификацията на параметрите - за Фужитсу примерно). Да не измяукаш после: ама уж безшумен пък не може да се спи под него 

    П.С. Има си ръководство за монтажа, осигурено от производителя(в кашона). Четеш си докато монтират(или преди това се подготвяш от Интернет) и ако нещо не ти харесва им обръщаш внимание.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #9

    Re: Монтаж на климатик

    Ами тръбният път ще бъде около 2 метра.Може би е малко,но такива са условията.В противен случай трябва да е около 7 метра,а външното тяло ще е на кофти място.
    Освен това вътрешното тяло ще бъде на вътрешна стена,тъй като единствената външна стена е заета от прозорец.Предполагам,че в такъв случай тръбите трябва да минават по стената.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #10

    Re: Монтаж на климатик

    Избра ли марка/модел? Вярвай ми - шума от фреона може да е доста дразнещ(ако спиш в помещението). За вътрешното тяло ако е близо(20-30см) до стената през която ще излизат тръбите може да не копаеш(слагат се в кутия - не е лошо), ама за повече става грозно да седят от вън.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #11

    Re: Монтаж на климатик

    Избрал съм,даже вече съм платил Fuji Electric RSA-12LGC.Ще ми го монтират във вторник.
    Вътрешното тяло ще бъде някъде около средата на стената на 2 метра от външното тяло.Така както съм го избрал целият тръбен път ще бъде вътре.Вече започнах да се колебая.Друг вариант е тръбите да минават по стената на съседната стая и да влизат зад вътрешното тяло.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #12

    Re: Монтаж на климатик

    Защо си избрал варианта, изпарителя да ти е в средата на стаята?! При такъв монтаж, няма начин да не се вижда пакета с тръбите, освен ако не го сложат в пвц канал, но според мен това е адски грозно. Ако минат по стената на другата ти стая, пак така ще се получи. Прецени ситуацията и според мен е по добре да си сложиш вътрешното тяло максимално близко до прозореца, до които предполагам ще се направи отвора за тръбите. Така, даже и да се постави канал, няма да е толкова фрапиращо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: Монтаж на климатик

    И ако имаш искане за няколко метра тръби-накарай монтажниците да навият излишъка зад външното тяло като колело.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #14

    Re: Монтаж на климатик

    ако ще навиват отзад като колело е хубаво и маслен трап да направят но според мен тези неща са напълно излишни на 2-3 метра не се чува толкова фрапиращо даже мн леко само когато е мн тихо в стаята

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    17
    #15

    Re: Монтаж на климатик

    Успях да измъдря по-добро място за монтаж.Вътрешното тяло ще бъде близо до прозореца,а тръбния път ще стане към 3,50 метра и ще бъде изцяло извън стаята за разлика от първия вариант.Дано външното тяло се събере на мястото което съм му избрал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  2. Fuji RSA-12LGC на студено не охлажда
    От storadbov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-12, 23:36
  3. Дистанционно за Fuji Electric RSA-12LGC
    От seven във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 09:14
  4. Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?
    От One665 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 75
    Последно: 09-01-10, 20:50
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 00:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе