Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #16

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    И двата ми монтажа (дори 3 са - нали стария отиде у брат ми) си бяха включени дупките в цените! Аман, знам че и гаранцията е включена в монтажа, ама айде да мерим и тиксото, изолацията, гумените тръби, видийките, дюбелите, цигарите на майсторите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    b22b-пояснение за теб:кабела е само 1,5 м защото по белите страни си оставят контакти горе до вътр.тяло с идеята да не висят некви кабелаци по стените.Аз при моите монтажи този захр.кабел го вадя отвън заедно с тръбите,правя отвор Ф 10 долу до пода,оттам вадя захранване от някои близък контакт и отвън ги свързвам в ъв външното тяло,за да е връзката на сухо.Вярно,удължават се с около 4-5 м,но цената на 3х1,5 е 1,20 лв/м и за 5-6 лв дори аз не съм съгласен да висят по стената и да ги гледаш с години.И това ми е в цената на монтажа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #18

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    vanko68 и аз го правя това много си е тарикатско но за съжаление никъде където съм виждал други монтажи не съм го виждал много рядко крият кабелите даже съм виждал как удължители висят на стената много е противно и селско но така е мързела и икономията до това води.И още нещо тая бяла лента като я видя и незнам кво ми става толкова ли не се научиха че с кабелни канали е най красиво а и става по бързо а за гънене с тръбогиб да не говорим изобщо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    На изложение във Италия видях елементи за кабелни канали,които са леко гофрирани и ти позволяват да ги огъваш по желание.Е тва ако го намеря тука,ша избия рибата.Освен това имаше и сглобяема ръчна лебедка,за да си качиш отвън тялото направо върху стойките.Закрепва се на перваза,на тавана на терасата,на покрива.Не съм виждал тук подобна "глезотия"

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #20

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Главното е, че човека е доволен: спряло е да го дразни "жуженето" . А относно това, че е "натоварен", то е ясно. Не вярвам "марков" климатик, да идва с кабел, метър и половина, и с българско "шуко" накрая(всъщност може: произведен за Булгаристан и за "официалния вносител", до три метра..) Е, би трябвало с малки букви отдолу, да пише 'ако контакта Ви е в съседния апартамент', ще ви вземем пари за кабел!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Очо,с тези твои постове направо ми оправяш настроението.А за марковите клими-монтирал съм доста "марки" и обикновено са без никакъв захранващ кабел.За сефте чувам,че GENERAL имат кабел,което не значи,че не са добри.Просто останалите-Дайкин,Тошиба,Кериър нямат такъв

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #22

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    междодругото на всички климатици които съм монтирал които имат кабел на General е най дълаг но мен това не ме интересува грам при мен всичко удължено до 4 метра си е на една цена независимо дали ще има 1 метър 3 дупки и т.н. просто някой по лесни монтажи компенсират по трудните и така.Vanko а тези огъващи канали съм ги виждал на пловдивския панаир но не помна коя фирма ги предлагаше.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #23

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Е,кво сега, че в друга тема сме се "дърлили" с теб, трябва ли да се мразим?. Тук сме за да помогнем, да поприказваме, да... Да ви се оплача... модератора, ми праща едни съобщения на лични, че много съм приказвал, все не било по темата, и все се съм се шегувал...(дано това не го прочете, че ме е изхвърлил с всичките ми постове). Трябва ли да ревем, като пишем тук?

  11. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #24

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Е,кво сега, че в друга тема сме се "дърлили" с теб, трябва ли да се мразим?. Тук сме за да помогнем, да поприказваме, да... Да ви се оплача... модератора, ми праща едни съобщения на лични, че много съм приказвал, все не било по темата, и все се съм се шегувал...(дано това не го прочете, че ме е изхвърлил с всичките ми постове). Трябва ли да ревем, като пишем тук?
    Прочетох го.Стратегията се обмисля.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #25

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    ОК Мълча, ама то пуст език, докога ли ще издържи?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    4
    #26

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Монтирването на клим.сплит с-ма винаги е свързано с неудобства, или кабела му е къс или тръбите ще се виждат с канал или без канал винаги е грозно.Затова като мислите да си слагате клим. първо вие имайте решение как ще стане това,а не реплики от сорта"те майсторите си знаят работата"А удължаването на зхр.проводник противоречи на гар.условия-пише го във всяка гар.карта.Все пак ви монтират клим.,не ви правят ел.инсталация.Извинете ме,че се отплеснах от темата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #27

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Като чета постовете, направо ме e срам да кажа колко ми взеха за монтажа на моето 12LGC.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Срам колко малко или колко много?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    144
    #29

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Това не е нормално, при четири такива монтажа за деня ще вземат 1500лв., има хора които бачкат по 5 месеца за да изкарат тези пари. Няма да споделя колко съм платил за монтажа на моя климатик, ама е доста под тази сума която са му взели за монтаж на един климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #30

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Нали знаеш,че не е луд този който иска ами , този който дава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 19:43
  2. Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..
    От donchaz във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 36
    Последно: 18-03-14, 13:53
  3. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:08
  4. Удачен избор ли е Fujitsu General ASHB12LD/AOHS12LD ?
    От stalimirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 28-12-09, 20:53
  5. Osaka - външното тяло силно бръмчи
    От budisimo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 29-11-08, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе