Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #1

    Fujitsu General ASHB12LD - много силно жужене от външното тяло - какво му е?

    Здравейте,

    След като прочетох много мнения тук се спрях на General ASHB 12LD за спалнята - 24 кв.м. и ASHA 9LGC за хола от 16 кв.м.

    Вчера ми ги монтираха. 9-ката работи перфектно не се чува никакъв шум и работи като за начало много добре.

    За съжаление с 12-ката не се оказа така. Като го пусна външното тяло което е монтирано на външната страна на остъкления балкон започва силно да жужи (съседите го чуват), дограмата е дървена (стара) и при затворени прозорци в стаята наистина не може да се спи (а заради съня взех плазма филтър) за сравнение 9/та въобще не се чува, даже и на отворен прозорец.

    Другият проблем на 12-ката е че заедно с жуженето на външното тяло вътрешното тяло изпуска силна остра миризма - прилича на изгоряла пластмаса - но не е (на това най-близко ми напомня). Иначе топли - въпреки жуженето и миризмата.

    Аз не разбирам от климатици, но се притеснявам да не би някакъв фреон да изтича и това да е причината и за шума и за миризмата?

    Обадих се на сервиза, като с неохота утре по някое време би трябвало да мине техник.

    Ще пиша по-късно какво стана с техника.

    Поздрави,

    Боян

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    на LD-то компресора доста е засилен при максимални обороти и затова по силно се чува би трябвало като влезе в режим да намали оборотите и да не се чува грам даже е и с all DC демек и перката на външното тяло нямаля оборотите нз да не би нещо да опира някъде а за миризмата ще се махне сама пускай и филтъра да работи

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    b22b, Шумът от външното тяло на General ASHB12LDC няма да изчезне нито ще намалее. Убийствена комбинация относно шума е монтажът на външното тяло на панелката на терасата плюс дървена дограма.

    По-добре е да свиквате още от сега с шума за да не Ви дразни. За съседите ти се отнася същото.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Ако шума се предава през бетона,опитай с тампони.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #5

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    b22b, General ASHB12LDC ти е монтиран в спалня.Имам съмнения че го включваш от време на време и най вече като лягаш да спиш.Така климатика винаги работи на високи обороти и разбира се че ще жужи.Не го изключвай и като му спаднат оборотите няма да го чуваш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Най-добре е да се премети от панелката на терасата на друга стена.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Каква е конструкцията на остъкления балкон - там където са стойките на климатика? Ако е метал като на повечето панелни блокове, просто забрави. Вибрациите ще се предават по цялата ти тераса.
    Как използваш климатика? Изключваш ли го? Ако да - недей!

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #8

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    благодаря за отговорите, понеже все още тече ремонт в апартамента (кога ли ще го завърша ) и пусках климатика за по 20-на минути и в началото бръмчи, но после се оказа, че си става супер тих. Няма проблем от това, че е монтиран на външната страна на балкона, няма и вибрации.

    Първоначално като чух шума и направо се ядосах, в крайна сметка 750 лв за монтаж на двата климатика плюс цената им би трябвало всичко да е на ред както се и оказа

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Цитат Първоначално публикувано от b22b
    в крайна сметка 750 лв за монтаж на двата климатика плюс цената им би трябвало всичко да е на ред както се и оказа
    Доста пари са ти взели за монтажа, за колко метра тръби си доплатил??

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    LD-то започва от високите обороти, но след като темперира стаята в последствие се чува саво външния вентилатор и съвсем леко компресора и то ако си до него.При мен поне е така.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #11

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    няма проблем и моя панасоник прави така но като спаднат оборотите се оправя аз не го спирам от 20 дена така 4е ве4е нямам проблем с това

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #12

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    относно цената на монтажа и на мен ми се стори висока, направо цифромания, доста дни ми отнема докато изкарам тези пари, но както и да е. 2.2 метра тръбен път допълнителен на цена 70лв, + 3.5 метра ел.кабел на цена 24 лв, + 3 дупки в бетонна стена да минат тръбите - по 45 лв всяка (тия дупки ме смущават защото 3-тата дупка беше на балконската веранда, която е дебела точно сантиметър и половина, а и нея я таксуваха 45лв). То е ясно, както и банката ме цака с яки такси, така и фирмата монтажник искат да вземат дял от помощта по енергийна ефективност,с неохота ми дадоха касовата бележка за допълнителните 210лв. Но явно ще се цакаме взаимно и те ще доидат да си купят лекарства в аптеката angel.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    в софия наистина много надуха цените за монтаж говоря за по големите фирми ама така е като всичко се дига няма как

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #14

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    Е, тия са се оляли! И на мен ми стори висока цената от 300лв. за монтаж на климатик(при положение, че навсякъде се говореше за 150-180лв. ). Платих си ги. Но определено не са ми "добавяли" пари за кабел(защо 3.5 м.,а тръбите 2.2м.? ),пари за "пробиване на дупки"(т.е. да разбирам, че може да се монтира климатик и без пробиване или пък ти казват: като си пробиеш дупките, ще дойдем да монтираме). Като се замисля, даже малко са Ви натоварили! Можело е да ви вземат пари и за прекарване на кабели, за дюбели(може и да не са слагали ), за винтове, за щепсел, за амортизация на дрелката и каквото ви дойде на ум! По надолу из форума, има една тема, за изказване на недоволство. Напишете "впечатленията" от монтажа. С касовата бележка ме изкефи !, ако не е фалшива, ще трябва да отчетат парите и нищо не "хващат" "монтажниците"...(само обяснение пред шефовете).

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #15

    Re: General ASHB 12LD - много силно жужене външно тяло - какво му е?

    да с цените на дупка, трябваше предварително да наема една фирма до нас по 10 лв щяха да ми вземат за дупка, но не се усетих навреме. А по-дългия ел.кабел е защото трябваше да се удължи и на първия климатик кабела, тоя който е стандартен си е супер къс 1.5м, при положение, че климатика е предвиден да се монтира на около 2.3 / 2.5 м височина защо инженерите от Дженерал са му оставили 1.5м ми е непонятно.

    иначе съм доволен / от банката ми дадоха 20% безвъзмезна помощ по Енергийна ефективност, лошо, е че цялата програма е обвързана с теглене на кредит - в крайна сметка не трябва да се ограничават българските граждани как да получат компансацията за спиране на блоковете на АЕЦ от Фонда Козлудуй - от далеч си личи, че пак на клончето са се накачили посредници по корупционни схеми.

    Живи и здрави и Весели празници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 19:43
  2. Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..
    От donchaz във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 36
    Последно: 18-03-14, 13:53
  3. General ASHB09LD - Проблем с вентилатора на външното тяло - цена 500 лв. !
    От martinbvbvbv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 11-08-12, 09:08
  4. Удачен избор ли е Fujitsu General ASHB12LD/AOHS12LD ?
    От stalimirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 28-12-09, 20:53
  5. Osaka - външното тяло силно бръмчи
    От budisimo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 29-11-08, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе