Резултати от 1 до 15 от общо 15

General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #1

    General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

    Налягане general ash12 конвенционален

    Здравейте, някой може ли да каже колко трябва да е налягането на охлаждане при външна 26-27 на general ash12 с 410А конвенционален. И изибщо ще бъда доволен ако някой даде линк към техническа документация за него, че бая съм търсил и не съм намирал .
    П.П.
    Да уточня не съм техник, просто днес му мериха на моя налягането и беше 7 при гореописаните условия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #2

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    7 какво? Круши, ябълки? Ако е 7 бара е добре, но това не гарантира доброто охлаждане. Има ли проблем климатика?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #3

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Да бара, пропуснал съм да го напиша. Имам усещането, че не охлажда като предни години, но то усещанията са субективна работа. Просто се чудя дали не трябва да му организирам среща с техник с везна.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    В какво състояние е машината? Чиста ли е или от когато си е взел по нея не са извършвани никакви профилактики?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #5

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Филтрите се чистят на 20-30 дни (не се пуши в помещението) за последно са чистени преди 2 седмици, но оттогава не беше пускана, защото ми се стори, че охлажда зле, престанах да я пускам и извиках техника. Около крановете беше черна и мазна и имах някакви съмнения че губи фреон, то така се и оказа- едната тръба не е била затегната добре и беше останал почти без фреон. Та го допълваха, но го допълваха по манометри до 7 бара, а не с везна, та затова питам да викам ли друг човек с везна да го източи и премери и дозареди до 940g (ако сега е под тях) както е по табела. Сега като поработи си се усеща, че е охладил както преди, но просто ми се ще всичко да е по книжка - изпразване, везна и пълнене наново. Просто не искам да мъча машината, не очакавах днес, че ще го зареждат по манометри.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #6

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Няма никъв проблем да се зареди по манометри, ако си разбираш от работата и МИСЛИШ какво правиш. Не само, че не си заслужава да си даваш парите, да ти го презареждат, а и понякога старанието до перфекционизъм води до съсипване на техниката. Съвета ми е да не се занимаваш, ако всичко е ОК.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #7

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Дозареждане на фреон 410 аз не съм навит да правя. Това дето ти е останало в машината, малкото което е имало, вече не е 410, а нещо друго. Затова след като си имал тоя проблем с пропуск на фреон, е добре да се издърпа всичкия, после да се вакуумира добре системата и да се зареди с фреон в течна фаза и то с везна, според това колко пише на стикера на външното тяло. Само не прави грешката да го източиш, и после да заредиш със същия газ. Нали знаеш че тоя фреон е двукомпонентен. Не знаеш какво е съотношението вече. Затова се зарежда от нова бутилка, която е пълнена в завода. Така чувството ти за недобро охлаждане ще изчезне и нещата ще си дойдат на мястото

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    А какво правите с изтегления фреон, който вече не е ясно какви са му съотношенията в него?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Ние го даваме на доставчика и от там отива за преработки или каквото там си знаят да правят от него.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Я някой от БГ да сподели как са тук нещата. Мисля си нещо, но се моля да не е вярно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #11

    Re:Налягане general ash12 конвенционален

    Хм на корпуса пише :
    Max pressure :
    suction: 1160kPa
    discharge:4120 kPa
    Предполагам suction е за охлаждането, което прави 11.6 бара, но това е максимално.
    Колко е нормалното работно под максимума в такъв случай ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

    deian- Тук в БГ нещата са както ги предполагаш - няма организирано събиране на стари или отработени фреони и просто продължаваме да работим по въпроса за увеличаването на озоновите дупки.
    zomane - нормалната ТЕМПЕРАТУРА при охлаждане на конвенционалката при тези 26-27° е 0° .Това е температурата на изпарение на фреона.Понеже има ясна зависимост температура/налягане,за твоя 410 се получава около 7 бара.При повишаване на околната до 35-40° ще се увеличи налягането до 8-8,5 . Това са примерни усреднени стойности и малки разлики от 0,5 бара не се забелязва да влияят на работата на климатика

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

    Значи и с фреона е като с батериите. Кога най-после ще станем бяла държава? Защо от дилърите на големите марки поне не ви осигурят събирането на фреон от техните климатици.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

    Няма законова основа и майката БГ не си помръдва пръста да реши нещо в тази посока.Как да накараш някоя голяма фирма да направи нещо подобно,като е свързано само с разходи ?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #15

    Re:General ASH12UB - какво трябва да е налягането на охлаждане?

    Не зная дали знаете , но всеки климатик когато влиза на митница, му се събира една такса за рециклиране/ не само на климатика, но при климатика е повече/ за стандартна 12-ка е около 30-40лв, в зависимост от килограмите.Това са безумно много пари. Те отиват при две фирми само/ познайте на коя партия са- лиценза се издава от министерството на околната среда и водите./.Само те имат лиценз за рециклиране. Но в същото време не могат да рециклират, защото никой в Б-я няма такава инсталация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво ви е мнението за този климатик Fujitsu-General - за охлаждане на спалня ?
    От mooncow във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 02-07-13, 09:23
  2. General ASH12UB - има ли отзиви?
    От Pronto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 24-07-11, 17:58
  3. GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло
    От plamen_f във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-11, 05:03
  4. Какво да избера: GENERAL ASH12UB, DAIKIN FTYN35GX или HITACHI RAS/RAC-E10H2
    От gogo333 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-10, 10:24
  5. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 08:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе