Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Тая тръбичка като станат минусови температури да я махнеш, че ще тръгне лед по външното тяло.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #17

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    И такааааа....измина дългата и ледена зима със също така замръзнал и леден климатик . Е... каквото и да говорим, този климатик тази стая не можа да я стопли.Постоянно е държан на 30 градуса, а като беше навън -23 С въобще не ми се говори какъв филм гледах. Въздуха, който духа е хладен-пробвах го във всички възможни режими.
    И пак имам въпроси: Зависи ли топлината от количеството на фреона и дали същият се пълни на място или фабрично е напълнен!??

    Замислям се по какъв начин да си предявя рекламацията пред фирмата, която на 99 % ми е пробутала менте. Има ли сред вас потърпевши от този род и как се действа по нататък? Истинските климатици от този модел същата функционалност ли имат?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #18

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    При тази марка дефроста се оказа че е по време (лични наблюдения върху 2 бр LDC -та) така че ще размразява независимо от външната т-ра. другото си е ОК

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    Би ли казала каква температура поддържаше климатика зимата в стаята?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    При тази марка дефроста се оказа че е по време (лични наблюдения върху 2 бр LDC -та) така че ще размразява независимо от външната т-ра. другото си е ОК
    Голямоусти това твърдение ми се струва малко пресилено и непроверено.Моят копгато го оставя на 19-20 градуса трупа скреж поне по 12 часа без да се дефроства, дори понякога ми се струва че и 24 часа не е дефроствал(всичко това при 0 градуса и надолу). Може и да не съм прав, но от спалнята(леглото) пряко виждам външното тяло и поне от петък вечерта до понеделник сутринта на го изпускам от поглед за не повече от 4-часа през деня и през нощта когато спя, като се събуждам понякога и през нощта.

    Еx, НАТАЛИ, НАТАЛИ виждаш ли какво пише в подписа ми , за да държиш климатика цяла зима на 30 градуса значи си като мен или поне приблизително като мен.З атакива като мен КАсап казва- "че си варим яйцата зимата" . Според мен за да ти е топло на теб ти е необходимо или едно фуджитсу 12 LD или един дайкин FTX50 GV в хола.Като помисля май 50-ката по ще ти отива в хола пък е и горе долу същит епари като 12 ЛД-то..Повечето колеги от форума считат 20-22 градуса през зимата у дома за нормална температура.Аз харесвам 24. 5 -26 градуса, но за толкова иска силен климатик.

    Другият съвет който мога да ти дам е да си направиш добра вътрешна и външна изолация поне на хола, макар че тя ще ти струва повече от климатика...
    С добра изолация температурата в отопляваното помещение става по равномерна и еднаква както в средата на помещението така и близо до пода и стените-личен опит.Топгава ти гарантирам, че с климатик на 25 градуса в стаята ще ти е 25-26 градуса при минусови температури навън и няма да гледаш филми като тази зима.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #21

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    Как да ти кажа - когато камината гори е 24-25 градуса долу горе, ако не гори е близо 18-20. Явно ще трябва да препрограмирам вътрешния си терморегулатор на по-ниски температури !
    Що се отнася до дефроста - та той само това правеше при минусови температури, а добре ви е известо, че през това време спира и да духа, па било то и хладен въздух!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #22

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    За съжаление Вие сте жертва на частен случай на "безценната" формула за оразмеряване на климатик - W*м3. Просто загубите на топлина са твърде големи и климатика не може да ги покрие. Следващият път когато си купувате климатик , отидете в някоя специализирана фирма и им кажете : " Искам при X градуса навън , да имам Y градуса вътре". Какво би трябвало да направят те :
    1. Заснемане на помещението ( големина и тип на стени и прозорци, околни помещения, изложение, изолация, брой хора, осветление и др.)
    2. Изчисляване на топлинните загуби/притоци при желаната вътрешна температура спрямо избраната външна ( до каква външна темп. ще разчитате на климатика).
    3. След изчисляване на необходимата мощност, по таблици( за всеки модел са различни) се подбира подходящият климатик. При ниски/високи температури действителната мощност на климатика значително се различава от рекламната.

    За съжаление множеството хора не са запознати с принципа на работа на тези машини и няма как да са наясно с техните особености. Това не е калорифер и не отдава винаги постоянна мощност- с падането на температурата пада и мощността на климатика, като същевременно се увеличават загубите на топлина в помещението. Ако искате да се отоплявате при ниски температури трябва да се презапасите. Всеки климатик на отопление се заледява - ако не е добре оразмерен значително по-често. Ако при вас се задържат задълго температури под -10гр. по-добре потърсете друг начин на отопление. Не , че не може с климатик - просто не си струва. Този модел е с долна граница - 15гр. Какво очаквате от него при -23гр ? Не очаквайте тези неща да Ви ги кажат в Техноххххххххх - просто не ги знаят.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #23

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    Ей това е великата истина - в България тези машинки са неефективни!!! Стават за Испания и други подобни държави със зимни температури над нулата. Всичко останало са маркетингови трикове, реклами и зарибявки. Мога да го кажа от позицията на препатил.
    Благодаря ви за мненията и успехи в борбата с новите технологии!

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12LGC - притеснения

    Има модели и модели. Някой стават за едно но не стават за друго. Според зависи какво искаш и от парите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #25

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от natali4me
    Ей това е великата истина - в България тези машинки са неефективни!!! Стават за Испания и други подобни държави със зимни температури над нулата. Всичко останало са маркетингови трикове, реклами и зарибявки. Мога да го кажа от позицията на препатил.
    Благодаря ви за мненията и успехи в борбата с новите технологии!
    Никой не е казал, че са неефективни. Просто трябва да се оразмери и подбере правилно според мястото където ще бъде монтиран и изискванията на клиента. Има машини които ще ви отопляват ефективно и при -25гр. , но доколко оправдана инвестиция ще бъде. Например във Вашия случай взимате мощен климатик с ниска минимална консумация на ток и си решавате проблема. Просто всичко опира до изчисления и бюджет.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    +1
    Форума е мястото, където трябва да се търсят мнения. Но дори и правилно избран климатика, си има особенности на експлоатация, които зависят от помещението. Въпреки всичко мисля, че има проблем с климката на natali4me. Нека даде малко повече подробности.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Аз не разбрах някакви измервания правени ли са? Или просто решаваме, че не топли и толкова...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #28

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Може би е калпав монтаж, аз в Габрово в подобно помещение машинката си топлеше прекрасно дори при - 20

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #29

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Ако помещението е с големи топлозагуби , при -15С и зададена по-висока температура този климатик влиза в дефрост на 40мин за около 15мин,поне още 5-6 мин да започне отново да топли и реално работи 30мин на час и помещението изстива.Ако е с малки топлозагуби си поддържа зададената температура без да работи на макс и няма да изстине по-време на дефроста.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Аз не разбрах някакви измервания правени ли са? Или просто решаваме, че не топли и толкова...
    То се разбра, че измервания не са правени когато е продаван, какво остана когато са се появили проблемите....
    Пешоо е прав.За измервания дали са правени след като е монтиран трябва д аговорим ако са правени такива преди да е бил преппоръчан и монтиран.Може ли да препоръчваш без да си наясно със специфичните условия ... повече измервания преди препоръчване на климатик по малко неизвестни в уравнението, по -голяма сигурност при експлоатация-тежко в учението, леко в боя.....и по-малко недоволни клименти.
    Иначе изявления от рода на "ей това е истината климатиците не стават за отопление в България..."

    Сега измерванията имат смисъл, само ако поради някаква случайност налучкването(когато се е препоръчвал климатик, без да се вземат предвид спецификите на помещението и местоположението) е уцелило точният климатик като оразмеряване.Ако не всякакви изчислени/измервания при неправилно оразмерен(най-вече маломерно оразмерен-става въпрос за отопление) климатик за това дали работи нормално са излишни, тъй като няма как това да стане при положение, че не спазени изискванията на производителя за оразмеряване...Качествата на продукта се гарантират при правилна експлоатация(оразмеряване)...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 21:35
  2. General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 112
    Последно: 07-10-10, 16:49
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  4. Колко е минималната консумация на General ASHA12LGC?
    От megatone във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-10, 08:40
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе