Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #1

    General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Здравейте!Виждам, че има много компетентни хора тук, затова моля да ми обясните, ако може - имам големи притеснения относно FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC - монтиран преди месец. Не съм наясно с работата на инверторите, затова ме извинете за въпросите:
    1. Вътрешното тяло на режим "отопление" постоянно работи на пълни обороти. Отопляваме и с друг уред, в стаята е 26 градуса, а той на 20 градуса духа ли духа.Ръчно смъквам градусите от дистанционното и тогава намалява.Това нормално ли е, не трябва ли автоматично да го прави това??? Въобще какъв е принципа - трябва ли да изключва?
    2. Функцията "саморазмразяване" работи нонстоп / навън е +10 градуса /, като светлинният индикатор на "OPERATION" не примигва както пише в упътването, а и от него чета, че временно трябва да спре отоплението докато е в такъв режим, а при мен не спира и в този случай.
    3. Огромно количество вода изтича от външното тяло, където няма никаква тръбичка и всичко просмуква в стената на комшията. АМИ ЗИМАТА - та този лед ще се образува в неговия двор и то точно под колата му!!! Какво да правя - нормално ли е всичко това - толкова вода, такова непрекъснато саморазмразяване при положителни температури навън?!?
    Моля Ви за мнение !

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Дай малко повече информация за помещението.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #3

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Стаята е 20 квадрата с нормална дограма в смисъл не е пет, нито седемкамерна, а дървена - много добра. Няма изолации с тенденции да се направят. Етаж от кооперация е. От долу се отоплява от комшии. От горе от гълъби...майтапя се... покрив е. Вратата също е дървена и не е разрешено непрекъснато отваряне и затваряне при режим "HEAT". Искам просто да му е топло на детето докато се приберем от работа вечер. Такъв ми беше началният замисъл на проекта с отоплението.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от natali4me
    2. Функцията "саморазмразяване" работи нонстоп / навън е +10 градуса /, като светлинният индикатор на "OPERATION" не примигва както пише в упътването, а и от него чета, че временно трябва да спре отоплението докато е в такъв режим, а при мен не спира и в този случай.
    Можеш ли да поясниш и това. Как разбираш, че саморазмразява, след като нямаш индикация за това?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #5

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Значи, обяснението на човека беше, че щом тече толкова много, е включил в този режим. И това било нормално. Аз затова имам съмнения, че при положителни температури не е много нормално това да замръзва, че и да размразява, ами при -10-15 градуса. Повярвайте така ми отговориха от фирмата. С основание ли се съмнявам и притеснявам, че няма логика? И аз това им казах, че индикатора не сигнализира за такъв режим?!?

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    natali4me при -10 -15 градуса няма почти никаква влага във въздуха така че спокойно.Всичко което казваш си е за мен нормална работа на климатика,така че не го мисли ,работи си прекрасно за мен.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Притесненията ти са основателни. Този климатик, трябва да се справя без проблеми и без помощта на други уреди.
    Това, че тече отвън е нормално. Водата може да се отвесе с PVC-тръба. Желателно е да се сложи и допълнителна тава.
    Дефроста е в рамките няколко минути, и не е характерен за температури над +5*. Извикай си техниците, докато е време, че зимата ще имаш проблеми с тази машина.

    @bobovo
    1. Вътрешното тяло на режим "отопление" постоянно работи на пълни обороти. Отопляваме и с друг уред, в стаята е 26 градуса, а той на 20 градуса духа ли духа.Ръчно смъквам градусите от дистанционното и тогава намалява.
    кое му е нормалното на това, еле па "прекрасното"?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    natali4me - Винаги,когато климатика топли,отделя конденз във външното при натоварване. Ако няма зор,може и да не се отделя. При по-ниски температури този конденз вече почва да заскрежава питата отвън,тя побелява,и чак тогава се включва дефроста.Спира отоплението вътре,топлия фреон загрява за няколко мин външното тяло и скрежа се размразява.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #9

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    OK! Благодаря Ви! Ще ги извикам и ще ви пиша какво е казано и направено, т.к. за отоплението обясниха, ча така трябва непрекъснато да работи вътрешното тяло. За мен без да съм компетентна, има повреда в микрокомпютъра за дефроста и го свързвам с това, че климатика не изключва при достигане на температурата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Я си изключи климатика от контакта или бушона за 10 мин и го включи пак. Може нещо електрониката да се е ошашкала от токов импулс.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Вентилатора на вътрешното тяло трябва да работи, ама чак да вее на мах... провери все-пак, дали е на Ауто, а не на максимум.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Нищо ти няма на климатика според мен. Набързо прочетох - сигурно често спира компресора сега в топлото и конденза сам си се изтича от питата, няма нужда да е минал в режим "разскрежаване".
    Това е инвертор и той работи относително постоянно, без да изключва. Като достигне градусите, само си намалява мощността.
    А и какъв е този друг уред - я го спирай и остави климатика сам да си преценява как да работи. В стаята може да е 26°, ама колко е горе при датчика на климатика само той си знае, затова остави работата само на него без помощни уреди. Еле пък сега още докато е топло ако не успява само климатика да стопля, в студа не знам...

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #13

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Ббагодаря за съветите. За този рестарт не се бях сетила и това ще направя като се прибера. Уговорих се с поддръжката за довечера да го прегледат за по-сигурно, че като дойдат големите студове на никой няма да му се мърда.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    natali4me, Погледни лепенките и на двете тела просто за проверка дали наистина модела е този който си написала, а не да е объркан при монтажа.

    Това, че тече много вода от външното тяло говори за добра работа на климатика на максимални обороти.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    9
    #15

    Re:FUJITSU GENERAL ASHA12 LGC притеснения

    Здравейте отново! Идва техника и обясни, че външното тяло намалява оборотите, а вътрешното работи постоянно при достигане на желаната температура, т. е. да не чакам да намалява и вътре. За мен все пак остава странно, че на Quiet режим и на Auto режим намалява и вътре, а при High, Medium и Low не го прави това. За саморазмразяването сега пък каза, че е от конденза, а не че работи в този режим /т.е.противоречи си, от което си правя извода, че въобще не мога да разчитам на компетентно обслужване/. Единственото, което направи бе, че сложи тръбичка, за да не тече по стената.
    Въобще благодаря на всички вас за мненията - помогнахте ми да разбера принципа долу горе. А неговото успокоение беше "Да се чупи, ако ще се чупи, че тогава ще видим какво ще правим!" Изводите ще оставя на вашата фантазия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 21:35
  2. General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 112
    Последно: 07-10-10, 16:49
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  4. Колко е минималната консумация на General ASHA12LGC?
    От megatone във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-10, 08:40
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе