Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48

General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Аз дотук нищо конкретно не видях. Климатикът духал "хладен" въздух - да, така работят инверторите като са си постигнали температурата. После имаше камина + климатик на 20°, а вътре 26°... как да духа климатика тогава?
    Мисълта ми е, че е възможно да има някакъв проблем, но не ни се дава никаква информация и само можем да гадаем. Да каже: стайна 20°, външна 10°, задавам 30° с максимален вентилатор и издухва струя със следната температура: . И така...
    Дали natali4me е просто зиморничава и очаква 26° стайна температура или климатикът наистина не може да вдигне повече от 20° не ми стана ясно също.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    6
    #32

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Здравейте. Ориентирали сме се към този модел климатици,но след като прочетох тази тема,започвам да се чудя...Тъй като имахме особени проблеми с предния климатик,сега сме се насочили да закупим някоя по-истинска марка Като FUJITSU GENERAL , Горе-долу бюджета ни е 1000-1200лв. Стаята з акоято ни трябва е не повече от 16кв.м. ,около 35-40куб.м. Проблемът с предния бе , че особено при отрицателни температури много заледяваше,беше доста шумен и в един момент дори започна сам да се изключва ,без да се рестартира сам и да се включи повече. Така се получаваше ,че по цял ден си милим , че климатикът работи,а той се е изключил още сутринта например...
    Какво ще кажете за FUJITSU GENERAL ASHA 12LGC Инвертор???

    Искаме да е инверторен,може би 10 или 12.
    Щ с ерадвам да получа по компетентно мнение и препоръки. Благодаря предварително!
    П.С. спрели сме се и на още няколо модела ,но за тях ще попитам в съответния форум , но като цяло като марка тази е една от най-добрите ,нали ?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от denid111
    Здравейте. Ориентирали сме се към този модел климатици,но след като прочетох тази тема,започвам да се чудя...Тъй като имахме особени проблеми с предния климатик,сега сме се насочили да закупим някоя по-истинска марка Като FUJITSU GENERAL , Горе-долу бюджета ни е 1000-1200лв. Стаята з акоято ни трябва е не повече от 16кв.м. ,около 35-40куб.м. Проблемът с предния бе , че особено при отрицателни температури много заледяваше,беше доста шумен и в един момент дори започна сам да се изключва ,без да се рестартира сам и да се включи повече. Така се получаваше ,че по цял ден си милим , че климатикът работи,а той се е изключил още сутринта например...
    Какво ще кажете за FUJITSU GENERAL ASHA 12LGC Инвертор??? Ето и линк :

    http://www.klimacontrol.com/klimatici.php?c=4&type=2

    Искаме да е инверторен,може би 10 или 12.
    Щ с ерадвам да получа по компетентно мнение и препоръки. Благодаря предварително!
    П.С. спрели сме се и на още няколо модела ,но за тях ще попитам в съответния форум , но като цяло като марка тази е една от най-добрите ,нали ?

    Грабвай го.От това което пишеш за другия климатик, от този ще си много доволен.При външни до -5 ще можеш да поддържаш с 12GC 25-26 градуса, а при по-ниски до -15 ще поддържа 22-23градуса без проблем.По-надолу от -15 до -25 ще държи 20-21 градуса.Ако искате почти безшумен климатик това в саньо или тошиба, но там отивате на 1600-2200лева за тази стая при желаните по-горе температури.Взимайте 12-ка за да можете да държите при минусови температури 25-26 градуса.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    6
    #34

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Ами да,горе-долу и ние искаме да поддържаме около 25,защото повечето хора тук като кажат за някой климатик как без проблем поддържал 20 градуса,...не знам,но според мен това си е хладно 19-20 за през зимата си ти се струва студено. Ама това си е въпрос на лично мнение ,разбира се. Лошото е ,че ние сме във Враца,а тук времето си е много лошо,стигат си до -15,-20 градуса температурите, и много често има мъгла,а при такива условия не знам дали ще има климатик,който да не прави проблеми и да не види зор...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    88
    #35

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Здравейте,
    Последно читав ли е този климатик?

    И при мен бюджета е сходен - като при колегата denid111. Стаята е 16м2/40м3 тухла с ПВЦ и фибран от вътрешната страна на двете външни стени. Градът е Варна, северно изложение... или предложете друг за същия бюджет.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #36

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    koko5 Взимай го няма да имаш проблем с Fujitsu 12 lgc.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от koko5
    Здравейте,
    Последно читав ли е този климатик?

    И при мен бюджета е сходен - като при колегата denid111. Стаята е 16м2/40м3 тухла с ПВЦ и фибран от вътрешната страна на двете външни стени. Градът е Варна, северно изложение... или предложете друг за същия бюджет.
    За 16 квадрата желана вътрешна 25 градуса и външна като тази зима във Варна -11 -16 градуса няма проблем.За 1200-1300(с монтаж) лева няма друг климатик с такава мощност, за друг климатик със същата мощност отиваш на 1700-1900 лева .Ако ще взимаш взимай.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    6
    #38

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Ние вече взехме решение и след дълго колебание поръчахме именно този модел и марка. До 1-2 дни ще ни го монтират и ще споделя впечатления,като разбира се най-важно ще бъде впечатлението след зимата ,когато пак ще си говорим... хаха Дано да няма проблеми .

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #39

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Здравейте, съфорумци!
    Наложи ми се и на мен да се сдобия(предстои все още ) с две машини за стаи със следните параметри:

    3.75х3.60х2.80 - юг/изток,тухла, с варова мазилка отвън, един прозорец с 5-камерна ПВЦ, отдолу има мазе;
    4.00х3.30х2.40 - север/изток, тухла с варова мазилка, 2 прозореца, дървена дограма в добро състояние;
    От това, което прочетох стигнах до извода, че този модел ASHA12LGC( бюджета ми е общо около 2500лв. ) би ми свършил работа, но все пак моля за Ваше мнение и предложения! Другата ми молба е да ми препоръчате фирма от Пловдив, от която да закупя климите и съответно да ми ги монтира!

    Благодаря за помощта!


  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от vnl2010
    Здравейте, съфорумци!
    Наложи ми се и на мен да се сдобия(предстои все още ) с две машини за стаи със следните параметри:

    3.75х3.60х2.80 - юг/изток,тухла, с варова мазилка отвън, един прозорец с 5-камерна ПВЦ, отдолу има мазе;
    4.00х3.30х2.40 - север/изток, тухла с варова мазилка, 2 прозореца, дървена дограма в добро състояние;
    От това, което прочетох стигнах до извода, че този модел ASHA12LGC( бюджета ми е общо около 2500лв. ) би ми свършил работа, но все пак моля за Ваше мнение и предложения! Другата ми молба е да ми препоръчате фирма от Пловдив, от която да закупя климите и съответно да ми ги монтира!

    Благодаря за помощта!

    за фирмата:http://www.tempexbg.com/About.php -Вносител са и няма да имате проблем ако се наложи и са от Пловдив

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    7
    #41

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Благодаря за информацията, justify! Разглеждал съм сайта на въпросната фирма и наистина изглеждат надеждни! Ще ги посетя тия дни, вероятно!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #42

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Цитат Първоначално публикувано от vnl2010
    Здравейте, съфорумци!
    Наложи ми се и на мен да се сдобия(предстои все още ) с две машини за стаи със следните параметри:

    3.75х3.60х2.80 - юг/изток,тухла, с варова мазилка отвън, един прозорец с 5-камерна ПВЦ, отдолу има мазе;
    4.00х3.30х2.40 - север/изток, тухла с варова мазилка, 2 прозореца, дървена дограма в добро състояние;
    От това, което прочетох стигнах до извода, че този модел ASHA12LGC( бюджета ми е общо около 2500лв. ) би ми свършил работа, но все пак моля за Ваше мнение и предложения! Другата ми молба е да ми препоръчате фирма от Пловдив, от която да закупя климите и съответно да ми ги монтира!

    Благодаря за помощта!

    Няма да сбъркаш с климатика на който си се спрял. Без проблем ще те отоплява и в най-големите студове. Вече 3-та година съм с такъв. Ако те интересува откъде можеш в Пловдив да си ги вземеш по 1100 лв. с монтажа ми пиши на лични.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #43

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Може да погледнеш и http://www.bulclima.com/ , те са вносотели на General 12 LGC, което е същоя климатик с различен надпис.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #44

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Здравейте и от мен.
    Предстои ми закупуване на климатик.Моят бюджет е 1000-1100лв. Насочил съм се към този модел. Става въпрос за помещение което е и кухня и трапезария и хол 25-26кв.м. с височина 2.50м. Тухла с изолация и ПВЦ дограма. Две от стените са вътрешни а другите две са с прозорци и изложение югоизток и югозапад. Климатика ще е основно и единствено отопление. Живея в София. Този модел ще ми върши ли работа. Желателно е температурата да е поне 22 градуса. Ако не е подходящ за мен какъв бихте ми препоръчали в този ценови диапазон. Благодаря ви предварително.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re:General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения

    Според мен ще му дойде зор. По-спокоен бих се чувствал с 12LD. До колко градуса пада температурата в помещението без отопление зимата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 21:35
  2. General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 112
    Последно: 07-10-10, 16:49
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  4. Колко е минималната консумация на General ASHA12LGC?
    От megatone във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-10, 08:40
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе