Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 113

General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1

    General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Здравейте!
    От извстно време се появи шум от General - а, който направо ме влудява. Не мога да го сравня с нещо конкретно като звук. Наподобява свирене на лагер или свирене на свредло на бормашина, при пробиване на метал или... незнам какво . Появява се, когато се включи компресора, а когато изключи - спира. Най-силен е, когато компресора се набира и отслабва с намаляване на оборотите, но не изчезва, а става монотонен. Климатика е в спалнята и направо не се търпи, ако речеш да спиш. Преди време виках техниците(за нещо си) и те разглобиха вътр. тяло и май го откачаха, ако не ме лъже паметта. Дали може след тяхната намеса нещо да се е разместило и сега да вибрира или опира някъде? Дайте някакви идеи, къде да търся проблема. Мисля да викам техниците, но ако се окаже нещо елементарно... язък за разходката.
    Ще се опитам да подам линк към аудиозапис на звука от климатика. Ако не успеете да го отворите, моля за извинение. За пръв път прикачвам линк . Постоянният шум, който се чува, е от турбината, а другото... сещате се.

    http://www.skatafka.com/download.php...8c8baa2f331a1f

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Здравейте!
    От извстно време се появи шум от General - а, който направо ме влудява. Не мога да го сравня с нещо конкретно като звук. Наподобява свирене на лагер или свирене на свредло на бормашина, при пробиване на метал или... незнам какво . Появява се, когато се включи компресора, а когато изключи - спира. Най-силен е, когато компресора се набира и отслабва с намаляване на оборотите, но не изчезва, а става монотонен. Климатика е в спалнята и направо не се търпи, ако речеш да спиш. Преди време виках техниците(за нещо си) и те разглобиха вътр. тяло и май го откачаха, ако не ме лъже паметта. Дали може след тяхната намеса нещо да се е разместило и сега да вибрира или опира някъде? Дайте някакви идеи, къде да търся проблема. Мисля да викам техниците, но ако се окаже нещо елементарно... язък за разходката.
    Ще се опитам да подам линк към аудиозапис на звука от климатика. Ако не успеете да го отворите, моля за извинение. За пръв път прикачвам линк . Постоянният шум, който се чува, е от турбината, а другото... сещате се.

    http://www.skatafka.com/download.php...8c8baa2f331a1f
    не съм чувал досега такъв шум.Струва ми се че е от компресора-възможно е когато са размествали и отваряли външно/вътрешно тяло да са опряли от небрежност тръбите За влизащ/излизащ фреон в компресора или на място което предава вибрациите от компресора.Един познат монтажник ми каза: " да знаеш на колко климатици съм ходил на които тръбите са опряни в тялото на компресора или по други места и предават шума по тръбите за фреон...От всякакви марки съм виждал и това което правя е да раздалеча тръбите от частите в които опират или/да сложа някакво парче гума между тях да обира вибрациите"

    Ако е гаранционен викай фирмата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Re:Ужасен шум от вътрешното тяло

    Забравих да спомена, че шумът се чува от вътр. тяло. Излизах навън да слушам дали се чува при външното тяло, но го чувах много слабо или може би си въобразявам, че въобще го чувам, не знам. Пробвах да понатисна пластмасите на вътр. тяло, но няма ефект. Шумът си остава.Не е от турбината, защото когато компресора спре и шума изчезва. Не е и от фреона. Звукът на преливащ фреон ми е познат и е по-различен

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    За да видим свързан ли звука с налягането на фреона пробвай при едното включване на компресора първо с най-ниската скорост на вентилатора QUIET, при следващото включване задай максималната HIGH.

    Пробвай и когато не работи компресора различните скорости на вътрешния вентилатор.

    Може и да е от външния вентилатор, той също си променя оборотите съобразно наляганията създавани от компресора.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Аз съм чувал подобен звук от едно фуджицу 18ка в бензиностанция като електрожен бръмчи вътрешното тяло.Предполагам е мотора а това в бензиностанцията казаха че от нов е така.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Чух записа и ми звучи като допиране на тръби или на нещо друго по корпуса ,а звука се предава вътре по тръбите.Да е от вентилаторите е по малко вероятно,но трябва да се види на място ,да се отвори и с натискане и слушане ще се разбере...няма нищо страшно ,но вземи мерки докато не е станал проблема по голям.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За да видим свързан ли звука с налягането на фреона пробвай при едното включване на компресора първо с най-ниската скорост на вентилатора QUIET, при следващото включване задай максималната HIGH.
    Това вече го играх.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    За да видим свързан ли звука с налягането на фреона пробвай при едното включване на компресора първо с най-ниската скорост на вентилатора QUIET, при следващото включване задай максималната HIGH.
    И това го играх.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Може и да е от външния вентилатор, той също си променя оборотите съобразно наляганията създавани от компресора.
    За това нищо не мога да кажа. Трябва ми втори човек, който да следи работата на външното тяло и да ми казва как се променя режима на вн. вентилатор. Но изключи ли компресорът, то и звука изчезва моментално

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Чух записа и ми звучи като допиране на тръби или на нещо друго по корпуса ,а звука се предава вътре по тръбите.Да е от вентилаторите е по малко вероятно,но трябва да се види на място ,да се отвори и с натискане и слушане ще се разбере...няма нищо страшно ,но вземи мерки докато не е станал проблема по голям.
    И аз клоня натам и се надявам да е от това. Момчетата от монтажната(ремонтна) фирма, които извиках заради тракане на втулката на върт.турбина, видяха доста зор да разглобят вътр. тяло. Единият ми каза, че за пръв път му се налага да отваря климатик от този модел. Досега нямали оплаквания от клиенти за 12LGC. Може нещо да не са донаместили. Но пък от друга страна,звукът се появи доста по-късно. Машината е гаранционна и ще ги викам пак, но гледам да не ги разкарвам напразно. Може да излезе нещо елементарно, което и аз мога да открия с ваша помощ.


  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Дано от фирмата успеят да измислят и направят нещо по въпроса.

    Всъщност основание за оплакване конкретно няма, защото климатика си работи, а общият издаван от климатика шум едва ли надхвърля този посочен в спецификацията. Въпрос на добра воля е от страна на монтажната фирма дали би губила време и пари за ремонтиране или подмяна на работещи части по климатика.

    Евтините климатици струващи към 400 лв. също пукат, тракат, съскат, бълбукат и прочие но пък другите хора не смятат, че това е проблем и рядко се оплакват, може би защото конкретният модел струва три пъти повече и затова повече се забелязва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Позагубих малко време и си направих няколко експеримента. И ето резултата:

    -Включване на климатика на cool, зададени 20* от дистанционното и вентилатор на quiet. Шум няма.

    -След 10 мин. задавам 26* от дистанционното. Компресора спира. Шум липсва.

    -След известно време задавам пак 20*. Компресора включва. Шума се появява. Интензитета му намалява с понижение на оборотите на компресора и външния вентилатор. Излизам до външното тяло. Шумът се чува и там. Valen 1 ще излезе прав, че е нещо свързано с налягането на фреона.

    -След известно време променям вентилатора на LOW. Шумът намалява. След това на MED. Намалява още повече.

    -И последно - вентилатор на QUIET. Шумът отново се засилва.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1

    Евтините климатици струващи към 400 лв. също пукат, тракат, съскат, бълбукат и прочие но пък другите хора не смятат, че това е проблем и рядко се оплакват, може би защото конкретният модел струва три пъти повече и затова повече се забелязва.
    На работа имаме десетина климатика(колони и стенни). Всички са от "водещи" марки в бранша-ELITE, GREE, TRIO, LG. Такъв бръмчалник като моя няма измежду тях. Hitachi-то ми, което никак не харесвам, поне в това отношение е перфектно. Просто не се чува, че работи.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Здрасти Колега,

    Това което описваш и чух от линка ме навежда на мисълта за разбалансиран вътрешен вентилатор(което може да доведе до опиране на турбината).
    Прелагам ти да пуснеш климатика в режим на вентилация и да почнеш да изреждаш скоростите на вентилатора, като изчакваш определен интервал от време между смянита(пр. 3-минути) - по този начин ще си провериш вътрешния вентилатор.
    Но проблема може да не е само от вентилатора, може да има и някакви вибрацйи от външното тяло които да се предават и наслагват с тези от вътрешния вентилатор(ако проблем от него) и да се получава непоносимия шум!
    Друго за което се сещам при сервизната работа която ти е извършена на климатика да не са отворили на цяло спирателните кранове намиращи на външното тяло, което би довело до повишен шум и вибрацйи(разбира се зависи колко са притворени).

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #11

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Някоя тръба трябва да ти се намести във външното тяло, извикай монтажниците, за 5 мин трябва да ти решат проблема

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    O.K. Благодаря за отзивчивостта на всички съфорумци, които се включиха по темата и се опитаха да помогнат . Ще извикам монтажниците и каквато и да е развръзката ще пиша. Предполагам, че за някои от вас ще е интересно от какво е проблема с шума.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Моето предположение от информацията до тук е за недобра работа на електрониката управляваща оборотите на компресора.

  17. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #14

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от инж.Мисирков

    Това което описваш и чух от линка ме навежда на мисълта за разбалансиран вътрешен вентилатор(което може да доведе до опиране на турбината).
    Това с разбалансирана турбината на вътрешното тяло май е често срещано неприятно явление при различни марки климатици.
    Преди няколко дни си монтирах 09LGC и ми направи впечетление лек дисбаланс и много леко свистене (виене) на въпросната турбина. Ако нямах база за сравнение може би нямаше да ми направи впечетление!
    Като цяло климатика е ОК, и много тихо външно тяло на охлаждане.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от инж.Мисирков

    Това което описваш и чух от линка ме навежда на мисълта за разбалансиран вътрешен вентилатор(което може да доведе до опиране на турбината).
    Не е от вътрешната турбина. Когато купих климатика, имаше някакво тракане в нея от дисбаланс, но с времето поутихна. Нещо се понамести

    ...

    Техниците от сервиза дойдоха преди 2 дни, но резултат никакъв . Пуснахме климатика и след няколко минути всички бяхме на едно мнение - проблем действително има. Единият техник ми каза, че такъв звук чува за първи път. Лошото е, че не можаха да открият от какво е. Казаха ми да оставя машината да работи няколко дни и ако няма промяна, пак да се обадя. Така и направих. Оставих го да поработи на охлаждане един ден. После времето се развали и реших да го превключа на отопление и... свирещият звук изчезна. Оставих го да поработи няколко часа така. Никакви грижи. Прехвърлих го пак на охлаждане и... проблема се появи отново
    Моля техниците във форума да дадат някакви идеи, откъде може да е проблема! Каква е разликата в алгоритъма на работа при охлаждане и отопление? Явно в режим наохлаждане нещо се случва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 21:35
  2. General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения
    От natali4me във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 47
    Последно: 21-10-10, 17:10
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе