Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #16

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от val_._
    Тъкмо поръчах Дайкина и започнах да чакам да пристигне и ми се обадиха от фирмата,че свършил този модел ! Предлагат ми Fujitcu 9LGC,/за него Dejan писа,че не го препоръчва/ и Дайкин ARXS 25 S външно тяло и ATXS 25 E вътрешно за 1300лв с монтажа.Явно тези промоции са заради комбинацията от различни модели вътр. и външни тела и то стари.Ако се чудите защо търся ту 12-ка,ту 9-ка то това е защото получавам различни съвети,в смисъл,че като нямам нормален таван/бетонна плоча/,а гипсофазер,всеки техник е на различно мнение колко трябва да се презапася.А и кубатурата е малко сложна за изчисление,но последно е 39 куб.м.Отново моля за помощ
    Правилно, 9LGC не е добра идея. Взимай 12LGC и не го мисли повече - по 100вата на кубик ти се падат, ехееее - ще напуква стените от жега! ... а и моделчето си е доста сполучливо междудругото и на теория и на практика.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #17

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    аз клоня повече към 09LD.Все пак си има и плазма и като мощтност ти е малко над това което ти трябва според мен това е твоя климатик.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от val_._
    Говорих с някаква девойка от софийския офис на MMC-Варна,която ми продиктува комбинацията S и Е. Не ми се вярва да е сгрешила,все пак не продава краставици.А и във Видинската фирма ме убеждаваха,че е най-нормално да са различни означенията на вътр. и външ. тяло.Но бях чела в този форум ,че въобще не е така и някои климатици въобще не тръгват.Затова все още ви досаждам.
    Те тези девойки, ако могат да пишат правилно е постижение.Още си спомням как една девойка "консултант" в климатична фирма преди 4 години ми обясняваше, че фуджитсу 12 LCC бил малко по-икономичен от 12-ката на панасоник понеже бил с компресор на "general".... .Ама и аз тогава се хванах...толкова знаех.






  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    слагай фуджитсото/фуджи или general 12 LGC, махай тези сбирщайни, не се знае какво ще ти сервират и при сбирщайн дали изобщо ще ти признаят каквато и да е гаранция.Махай тези "направи си сам".
    Е,пич,защо когато някой не е в час като теб,трябва да изказва каквото си помисли и да го пльосне тук на всеослушание?Аре аргументирай се,да те видя какво ще ти роди главата .

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #20

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Е,пич,защо когато някой не е в час като теб,трябва да изказва каквото си помисли и да го пльосне тук на всеослушание?Аре аргументирай се,да те видя какво ще ти роди главата .
    Човекът пише, че му предлагат климатик съставен от външно и вътрешно тяло от различни модели...Аз такова нещо на себе си не бих причинил....За теб знаем, че правиш такива системи и ги предлагаш срещу заплащане...., затова може би и се засягаш..., друг реагирал няма....
    Освен ако това са наименованията на външно и вътрешно тяло, в този случай се Извинявам

    Ако знаеш помогни на човека...стига конско... и други съфорумници пишат, че има някакво несъответствие(не съм само аз).

    Ако пък толкова знаеш в твоя стил: Аре аргументирай се и ти

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    И как разбра,че са от различни модели ??? Случайно да знаеш,че това е практика на Дайкин не знам от колко години-телата са почти универсални и взаимозаменяеми.Направили са голяма серия вътрешни в повече,сега към "стандартното" RXS външно са добавили буквата А,за да се знае,че са за тази серия вътрешни тела.Нямат абсолютно никаква разлика.Мога да ти пратя двете сервизни да ги сравниш.Има само 200 Вт разлика спрямо новата G серия,породена от различното вътрешно тяло.Пробвах да сменя едно RXS с ARXS,не видях разлика в поведението на климатика.
    Да,това са наименования на външно и вътрешното тяло.
    Какво значи "несъответствие"?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    И как разбра,че са от различни модели ??? Случайно да знаеш,че това е практика на Дайкин не знам от колко години-телата са почти универсални и взаимозаменяеми.Направили са голяма серия вътрешни в повече,сега към "стандартното" RXS външно са добавили буквата А,за да се знае,че са за тази серия вътрешни тела.Нямат абсолютно никаква разлика.Мога да ти пратя двете сервизни да ги сравниш.Има само 200 Вт разлика спрямо новата G серия,породена от различното вътрешно тяло.Пробвах да сменя едно RXS с ARXS,не видях разлика в поведението на климатика.
    Да,това са наименования на външно и вътрешното тяло.
    Какво значи "несъответствие"?
    Деян в поста си по-горе пише че има може би нещо сбъркано в буквите "C" с "S".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #23

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Благодаря отново на всички,които ми помогнаха в избора.В крайна сметка станах притежателка на Дженерал Фуджицу 12 LGC.Монтираха го в преди 2 дни и засега съм много доволна,работи тихичко и се надявам и по време на истинската зима да е така.Дори и видинската постоянна мъгла тези дни не го притеснява!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе