Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #1

    Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Моля специалистите във форума да ми препоръчат модел от посочените марки,който да е най-безшумен(за спалня ) и икономичен .Вече прекарах доста часове в четене,но съвсем се обърках.Хем и трите марки се произвеждали в един завод,хем сравнявате различните модели.И какво мислите за промоциите в момента,читави ли са тези климатици?Предложиха ми и Daikin серия D на промоция(1380лв с монтажа). Предварително благодаря на тези ,които ще ми помогнат в избора!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    Аз бих заложил на ASYB09LDC или ASYA09LCC. Последният все още го има. Също може ASYA12LGC. Не се чуди защо първите са 9-ки - стигат ти за 37 м3, ако това е стаята ти в предните ти мнения. 9LGC не препоръчвам.
    Другият вариант е да отнесеш Дайкина моментално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #3

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    dejan,да разбирам ли,че няма нищо притеснително в това,че Дайкина е на промоция?И все пак Дайкин или ASYA12LGC ?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    Въпрос на вкус. Което и да вземеш, няма да сгрешиш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    12LGC е с по добри показатели.Но наистина за спалня е добре да имаш плазмен филтър 09LD е най добре според мен.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    Вътрешното на 9LD е по-тихо от това на 12LGC по документация, а и обективно се усеща. Но външното на 12LGC май е по-тихо от на 9LD. И така.
    А Дайкина е на промоция, защото е по-стар модел, нищо друго.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #7

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu,Fuji,General ?

    Но въпросната спалня е в къща,втори /последен /етаж,таван-гипсофазерен,без бетонна плоча,дограма-алуминиева/некачествена/,изолация-стъклена вата м/у тухлата и външна декоративна тухла/но все едно е без изолация/.Отгоре на всичко стаята е в скосения,като най-високата част е 2.75м,а най-ниската 0.75м,въобще някакво недоразумение на модерното строителство.Лятото е страшна жега,а зимата страшен студ,иначе изложението е южно.Квадратурата 17м.Като имате предвид,че става въпрос и за Видин,където е най-студената зима,мъгла и най-горещото лято ми се струва ,че 9-ка може и да не стигне при много ниски температури.Така ,че моля ви за последен съвет към една от малкото жени/предполагам/във форума

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #8

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    12LGC

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Даикина е по-икономичен. Сметката не е толкова просто за да мога да кажа в едно изречение защо Даикина е по иконимичен от Фуджитсу. В крайна сметка и дватат са добри климатици и няма да сбъркаш който и да вземеш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #10

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Благодаря на всички за помощта !

  13. i6i
    i6i е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #11

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    И аз съм за Фуджитсуто

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #12

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Тъкмо поръчах Дайкина и започнах да чакам да пристигне и ми се обадиха от фирмата,че свършил този модел ! Предлагат ми Fujitcu 9LGC,/за него Dejan писа,че не го препоръчва/ и Дайкин ARXS 25 S външно тяло и ATXS 25 E вътрешно за 1300лв с монтажа.Явно тези промоции са заради комбинацията от различни модели вътр. и външни тела и то стари.Ако се чудите защо търся ту 12-ка,ту 9-ка то това е защото получавам различни съвети,в смисъл,че като нямам нормален таван/бетонна плоча/,а гипсофазер,всеки техник е на различно мнение колко трябва да се презапася.А и кубатурата е малко сложна за изчисление,но последно е 39 куб.м.Отново моля за помощ

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Цитат Първоначално публикувано от val_._
    Тъкмо поръчах Дайкина и започнах да чакам да пристигне и ми се обадиха от фирмата,че свършил този модел ! Предлагат ми Fujitcu 9LGC,/за него Dejan писа,че не го препоръчва/ и Дайкин ARXS 25 S външно тяло и ATXS 25 E вътрешно за 1300лв с монтажа.Явно тези промоции са заради комбинацията от различни модели вътр. и външни тела и то стари.Ако се чудите защо търся ту 12-ка,ту 9-ка то това е защото получавам различни съвети,в смисъл,че като нямам нормален таван/бетонна плоча/,а гипсофазер,всеки техник е на различно мнение колко трябва да се презапася.А и кубатурата е малко сложна за изчисление,но последно е 39 куб.м.Отново моля за помощ
    слагай фуджитсото/фуджи или general 12 LGC, махай тези сбирщайни, не се знае какво ще ти сервират и при сбирщайн дали изобщо ще ти признаят каквато и да е гаранция.Махай тези "направи си сам".

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Дайкин ARXS 25 S външно тяло и ATXS 25 E вътрешно
    Да не е ATXS25E с външно ARXS25F, защото това е оригинална комбинация. Но ARXS25S не съм чувал - има ARXS25C, може да са объркали "C" и "S" заради буквичката С в българския език, която се изписва като "це".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    17
    #15

    Re:Кой модел 12-ца да избера Fujitsu, Fuji или General ?

    Говорих с някаква девойка от софийския офис на MMC-Варна,която ми продиктува комбинацията S и Е. Не ми се вярва да е сгрешила,все пак не продава краставици.А и във Видинската фирма ме убеждаваха,че е най-нормално да са различни означенията на вътр. и външ. тяло.Но бях чела в този форум ,че въобще не е така и някои климатици въобще не тръгват.Затова все още ви досаждам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе