Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #16

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    След като започнаха да падат разни бели частици от вътрешното тяло(в последствие се оказаха изолация на тръбите) се обадих в фирмата и след огледа констатацията е-МИШКА в климатика .Изгризала е почти цялата изолация на тръбите,за сега не е посягала на кабели,моля помагайте с идеи какво да правя

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Е какво да правиш - нова изолация + отрова за мишки в апартамента
    Как пък се е навряла там...

  4. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #18

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Явно е дошла в комплект с климатика ,все пак е на 2,60 височина,апартамента е ново строителство и се нанесохме скороМога ли да сложа отровата някъде във вътрешното тяло,че имаме и куче?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rrmitko
    Явно е дошла в комплект с климатика ,все пак е на 2,60 височина,апартамента е ново строителство и се нанесохме скороМога ли да сложа отровата някъде във вътрешното тяло,че имаме и куче?
    Втори вариант:кучето ти е подгонило мишката и ...
    Мишката е избягала от кучето...там където то не може да се качи.... на спасителния остров наречен ....12 LGC....яла е кабели пила е фреон на корем и ти е харчила от тока... К'во да праиш....новодомец...

    Хванахте ли мишката?

    Не си слагай отрова за мишки във въздуха който дишаш(имам предвид- климатика), сложи я в шкафове, гардероби и други малки помещения, където кучето не може влиза.
    Да не си я сложиш при храната...че ..... алелуя. angel

  6. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #20

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Трети вариант пускам кучето ми (JRT) в климатика да подгони мишката на ниско където по-можем да я уловим и с капан Единствената дупка в стената е тази от където влизат тръбите на климатика,та мисълта ми е някъде по тръбите да сложа отрова???

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rrmitko
    Трети вариант пускам кучето ми (JRT) в климатика да подгони мишката на ниско където по-можем да я уловим и с капан Единствената дупка в стената е тази от където влизат тръбите на климатика,та мисълта ми е някъде по тръбите да сложа отрова???


    Може, ама при тоя зор където го е видяла мишката едва ли ще се качи там отново.Да не би да има дупка в стената за тръбите на фреона и конденза и мишока да е пропълзял отвън по тръбите през дупката вътре в климатика?В този случай само отрова няма да те спаси.Знае къде е топлото! Ще доведе и останалото си семейство да станат "климашоци". Няма да стоят на студено я! Зима е Ако има незапълнена дупка в стената запълни я с гипс.

    Хванахте ли "климашока"?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #22

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    От вън запушиха дупката с пяна при монтажа,само с климатика са я докарали.Кофти е ако умре някъде зад гипскартона,че сигурно ще засмърди!

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rrmitko
    От вън запушиха дупката с пяна при монтажа,само с климатика са я докарали.Кофти е ако умре някъде зад гипскартона,че сигурно ще засмърди!
    Не знам дали са я докарали с климатика, ама съм видял прояден цимент и теракотена плочка от мишки/плъхове.Тази пяна няма да ги спре.Тя пяната може да и се е сторила като пуканки или кашкавал.Вземи някакъв силен препарат(например антимухъл) и напръскай пяната от външната страна където излизат тръбите за външното тяло.Така поне силния химикал ще ги отблъсква да ядат пяната. Малко невероятно ми звучи да е дошла с климатика и през време на монтажа да си е стояла кротко и да не е избягала.Ако искаш можеш да сложиш на тръбите, обаче ако си хапне и умре зад гипскартона...
    В крайна сметка монтажниците не провериха ли климатика дали мишката е още вътре?За какво са идвали ако не са проверили, нали ако е там отново може да прегризе нещо!?!
    По добре сложи в шкафове гардероби и други такива места.Като няма какво да яде горе ще слезне долу и ....ще си хапне от отровата... или кучето ти че си хапне от нея.Все едно от двете ще стане.

  11. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #24

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Само да не пипа климатика мамицата и Благодаря за съветите

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #25

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    според мен е много тъпо да се трови мишока-търси капан и я извади!Ще си намразиш апартамента ако се разложи там....Разкарай кучето временно за да не я плаши,скрии храната и сложи миризливо сирене под една купичка ако нямаш капан.Как става-Взимаш един орех правиш му малка дупка,в нея набучваш една дървена клечка-на клечката сложи саламче или сиренце смачкай и прикрепи.Орехчето прикрепяш на ръба на купичката като клечката със захранката е отвътре и вдигната максимално висока.Целта е мишката да влезне под купичката и да натисне набучената захранка на клечката.Незабравяй под купичката да сложиш някаква плоскост която да може да повдигнеш от пода ...айде успех и пиши за развитието!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #26

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Аз имам предложение за разрешаване на проблема окончателно - замени кучето с котарак!
    Гаранция, майна, че мишка никога няма да видиш през живота си!Мишките с вродения си инстинкт за самосъхранение усещат котаците от километри!Само гледай котарака да не е от онези дебелите и мързеливите, че само ще ти служи за охрана, но не и да ги лови!Хващаш един кльощав котак от улицата, който да може да скача и съм сигурен, че ще уважи мезето!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #27

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Макар че темата се разтегли максимално,относно шумъ от вътрешното тяло по мои наблюдения се оказа неравна стена.Макар че живея в панелно жилище стените не са идеално гладки,от което турбинката на вентилатора се усуква и се появява този неприятен шум.Аз лично го констатирах когато започнах да подлагам под климатика на различните ъгли подложки от 0.5мм. Когато в долния десен ъгъл поставих тази подложка шумът изчезна Сега вече ще се спи спокойно!!!!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Браво, че си се сетил и справил сам!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #29

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    Много е важно стената да е права за да не пука климатика и да не вади странни звуци лошото е че никой не гледа преди да монтира.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло

    И да гледаш какво може да направиш, да вземем и да шпакловаме ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA12LGC - шум от външното тяло!
    От kriso.3206 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 02-03-11, 16:11
  2. Fujitsu ASYA07LGC - управление вентилатора на вътрешното тяло
    От joro_tt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-10, 19:26
  3. General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 112
    Последно: 07-10-10, 16:49
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 02-07-09, 20:53
  5. Fujitsu ASYA09LCC - как се сваля пластмасовата кутия на вътрешното тяло?
    От profyt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-07, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе