Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 75

Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    В случая GENERAL Fujitsu 12 LGC - е инсталиран с малко под един метър тръбен път! Съществува ли потенциална възможност за възникване на проблеми и влошаване на параметрите на работа?
    *В официалните документации никъде не срещам указание за минимална дължина на тръбите.

    П.С. Параметърът "шум" не се има предвид.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    колкото по къс път толкова по добра работа така че няма никакв проблем и да е 50см

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #3

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Ейййй един се престраши да си каже мнението благодаря. Притеснението ми идва от четене по форуми за "изисквания за минимален път" и че в режим на отопление по едната тръба незнам си какво ставало и ако била по-къса нещо си се прецаквало - защото трябвало да има по колко сантиметра за колко грама фреон и т.н.? Колкото и да ровя в нета не намирам материали които да обясняват точно тоя момент(може би в училище се учи само) ... има ли нещо верно? И защо тогава са изискванията за минимален път при някой модели, на вид сходни с други които нямат такива? Прави ми впечатление че тези изисквания за минимален път, специално при моделите които съм проверил се срещат само в табличките по сайтовете, но НЕ и в сервизни мануали и инсталационни гайдове от производителя?!? На кой да се вярва?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #4

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    няма такова нещо!!!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #5

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Ти пак неподготвен. Примерно Хитачи имат изискване поне 5 метра тръбен път. Всеки климатик си има различни изисквания. Затова като слагаш някой модел за сефте, първо отваряш СМ, четеш всичко и тогава отиваш на монтаж. Ний поне, дори и за конвенционални правим поне 1 метър. За инверторите гледаме да има около 3 метра. Виждал съм Осака вътрешното направо вързано към външното. Не го одобрявам, но мнението е като задниците - всеки си има, но никой не се интересува от чуждия.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    ewgeny бегай с тея хитачита бе кво ми ги хвалиш навсякъде щом им падат цените всеки месец моите клиенти масово ги сменят защото не струват кви са тия 5 метра от къде ги измисли и кво ще ги навиеш на ролка зад климатика ами ако тръбата е 19-ка ще си играеш 5 часа с тръбогиба да я правиш на серпентина за да я скриеш ли ако изобщо знаеш какво е тръбогиб де не се излагай моля ти се личи си че от скоро се занимаваш с тая техника така че се поинтересувай малко преди да говориш глупости.Давам ти пример лично в на счетоводителката ми офиса съм монтирал 12-ка general с 50см тръби и вече 8-ма година си работи без никакви забележки и доста още такива имам но проблеми няма

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #7

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Аз кво ти казах преди малко? Отваряш, четеш. Те хората са го написали. Отваряш и гледаш. Колко мин. колко макс, след колко се зарежда. Целия ми пост имаше за цел да ти намикна, че всяка марка и модел си има свои изсквания и е добре да се спазват, а не да се монтира както дойде. Ако някои ги прави всички монтажи както му е кеф, си е негов проблем. Пък на твойта счетоводителка ако искаш и 10 см. й остави. То си е твоя грижа.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #8

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    ewgeny, на Фужитсота серии LCC, LDD, LGC - видял ли си да има такова изискване? И освен на тия хитачита, на други видял ли си да има? Според теб, защо е това(поради какви причини), би ли ми разяснил моля?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #9

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Това според мен е защото е предвидено определено количество фреон. И по този начин Хитачито (тимберлейк пак ще захапе Хитчаитата), дори и при макс. тръбен път няма нужда от дозареждане, докато примерно Тошиба слид седмия метър се добавят по 30 гр., но минимума им беше 3 метра, но не съм сигурен за това. И тей като има опастност пак да скочи някой, пък на мен хич не ми се спори, намери Service Manual (SM) или Instalation Manual (IM) най-добре, и прочети за да си сигурен. Ако не можеш да намериш или не разбираш англ. утре може да погледна и да ти кажа точно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Монтирам клими от 8 год,като от две имам собствена фирма,с която работя главно по големи обекти.До 2006 год(дотогава си ги броях в дневник) имах 2000 монтажа на всякакви марки и поне на няколко има такова изискване за минимален тръбен път-абсолютно съм сигурен.В момента не се наемам да цитирам за кои става въпрос,защото не пазя ръководствата за монтаж и е нямало нужда да ги помня-както казва евгени-отваряш и четеш.Инженерите и проектантите на съответната фирма-производител едва ли ще го напишат от немай къде.
    Би трябвало в такъв случай,ако намалим мин.дължина,да се натовари компресора поради по-малките хидравлични загуби по късото трасе и поради излишния фреон.В домашните клими няма истински ресивър(акумулатор) за събиране на излишния фреон,както се правят големите хладилни инсталации.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Образно казано-климата ще е малко презаредена.При някои марки това не оказва влияние,поне не мога да го измеря,но е вероятно при други да има значение

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #12

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    http://www.ecomfortusa.com/PDF_files...ion_Manual.pdf

    на втора страница, най-долу. Е, няма да пречи на работата му, но аз ако го монтирам ще му направя 3 (поне ще се постарая да има 2), така че клиента да е доволен. Като казвам, че е хубаво да се чете първо.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #13

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    http://www.ecomfortusa.com/PDF_files...ion_Manual.pdf

    на втора страница, най-долу. Е, няма да пречи на работата му, но аз ако го монтирам ще му направя 3 (поне ще се постарая да има 2), така че клиента да е доволен. Като казвам, че е хубаво да се чете първо.
    Не виждам да има изискване за минимален път? Шума, се разисква в съвсем отделна тема. Благодаря ти все пак за отговорите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #14

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Да ясно и четливо е написано че е препоръчително 3м.за да няма анормални шумове

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #15

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Да това е отговора защо при монтажи под 3 метра тръбен път понякова се чува някакъв, макар и слаб шум от движението на фреона при спиране и тръгване на компресора.Пише предупреждение черно на бяло/първа страница долу,ляво/:

    "When installing pipes shorter than 3m, sound of the outdoor unit will be transferred to the indoor unit, which will
    cause large operating sound or some abnormal sound."

    Пише го на всички INSTALLATION MANUAL за Fujitsu General - LD,LCC, LGC.
    http://www.jac.ru/general/docs/rac-p...9314989018.pdf
    http://www.jac.ru/general/docs/rac-p...9315140012.pdf
    http://www.jac.ru/general/docs/rac-p...9317265003.pdf


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе