Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Fujitsu AS J22T-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #1

    Fujitsu AS J22T-W

    здравейте,
    наскоро беше инсталирано това фужитцу и проблеми досега нямам, при -3 до -10 си работи и отоплява на 25-26 градуса без задъхване, (мисля само веднъж работи за 10-15 мин да размразява но това е предположение понеже не съм сигурен при разскрежаване какво прави и как се държи) това което искам да питам е на какъв режим на работа да бъде сложен и степента на вентилация? Пропуснах да спомена че е 110 волтов нов японец на 13 квадрата стая. Според превода на дистанционното отляво отгоре има 5 режим: автоматичен, студено, обезвлажняване и топло , а отдясно има 4 степени на вентилация: авто, слабо, средно и силно но пък според дистанционното са 5 степени на вентилация, може ли някой да каже какъв е превода според дистанционното на тези 5 режима мисля първото е автоматичен понеже буквите са като на режима на работа отляво горе първото, а последното е с най-лека струя въздух и сигурно е режим слабо но все пак вещите лица да се изкажат моля. Самопочистването с йони - така е преведено от дистанционното какъв режим е и кога да се пуска? Има и бутон за "автоматично поддържане на влажност" какъв процент е това за поддържане на влажност, 50,60,70%? И последно за зимата и лятото какви режими на работа се препоръчват и с каква степен на вентилация? Примерно и двете на авто ли да се държат? Или зимата да е на топло като режим и авто на вентилация - това което всъщност аз съм сложил или това не е правилно? Ако се държи вентилацията на силно пречи ли на пройзводителноста на климатика, повече ток ли гори? Повечко въпроси са но бих искал да си изясня тези неща за да знам как правилно да експолатирам климатика.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Fujitsu AS J22T-W


    Благодари на Aleksandars.

    Зимата на HEAT + AUTO вентилатор според мен. Лятото на COOL + пак автоматичен вентилатор.
    Честит разкошен климатик!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #3

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Aleksandars мерси
    деяне и на теб все пак основно по твойте съвети взех този климатик и наистина топли превъзходно

    относно третото копче отляво за самопочистването това колко често трябва да се прави? и пак за функцията за автоматично поддържане на влажност все пак колко е като проценти някой знае ли или няма значение просто е дадено по default , хубаво ли е да се държи това включено постоянно все пак би било полезно с цел предпазване от мухъл или просто отвреме на време да се включва?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    anangelll, колкото до само почистването, най-добре тази операция е да активираш когато машината работи на режим охлаждане - тогава върху изпарителя се образува влага, която допринася за образуването на плесени и други микроорганизми. Сещаш се, че при режим отопление тази влага отсъства от изпарителя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #5

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    aleksandars мерси, на превода който имам от фирмата на мястото където ти пишеш че е "активиране на икономичен режим .." на моето пише "обезвлажняване" сигурен ли си в твоето и ако да какво ще рече намаляване на мощността на климатика със 70% , след като натисна това копче степента на вентилация остава същата , всъщност какво се променя като се пусне в този режим?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Намалява се максималната мощност на климатика, респективно - максималната консумация.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #7

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    добре Kasap
    но реално никаква разлика не се забелязва в мощността в смисъл след като натисна това копче вентилацията остава същата не намалява
    въпрос може би към александарс или някой който има подобен климатик, единственото копче което ми свети по време на работа хеат + авто на вентилация е първото и е червено, но понякога макар и много рядко за последните 3 седмици само 2 пъти съм го забелязвал това червено копче почва да премигва не бързо а бавно и методично за период може би от 5-10 минути и след това вече си се включва и си работи нормално. Това ли е тъй нареченото "размразяване" или е проблем с климатика? И ако да нормално ли е да размразява след като навън е само -2 може би -3 градуса. И да разбирам че това е под нулата

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Такова имаш ли си:
    http://viewer.zoho.com/docs/tcawHa
    Точно бутона, за който питаш, се превежда като "Power saving". Като го натиснеш, ти светва една зелена лампичка.

    Иначе лампичките на вътрешното тяло са:
    1) Operation (червена). Когато мига бавно - разскрежаване.
    2) Timer (зелена).
    3) Dash (оранжева).
    4) Power Saving (зелена).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #9

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    мерси деяне, прегледах документа така е както го казваш абсолютно едно към едно
    доста съм доволен от климатика

    всъщност забелязах едно нещо че тръгва да разскрежава само когато съм пускал вентилацията на най-слабо(и то да е работил така няколко часа) когато е бил на авто никога не е разскрежавал нищо че отвън е било -7-10, има ли нещо общо вентилацията или аз така си въобразявам? ако е вентилацията е ниска като режим пада ли му максималната консумация?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    При някои модели, на ниска степен на турбината не се позволява на компресора да се развърта над определени обороти.
    Това, обаче, не означава, че ниската степен на вентилацията = нисък разход на електроенергия. Дори бих казал напротив.
    За заскрежаването и дефроста - може и да оказва определено влияние скоростта на турбината. Обаче от това, което си написал, усещам, че нещо не ти е ясно. -7 - -10° не е типичната температура, при която климатикът се скъсва да прави дефрости. Напротив - много по-често е това при около 0 - -1 - -2° - тогава и влажността е по-висока.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #11

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    мерси отново деяне, ами да не съм хич наясно как стоят нещата но благодарение на теб и други хора доста неща се изясняват листа с въпроси почти се стопи напълно остана едно две дребни неща но ще попрочета тези дни из форума когато имам време. Значи да се считам за късметлия тъй като наистина само 2 пъти е замръзвал за последните 3 седмици а доста дни имаше около нулата (-1, -2) включително днес и вчера. Наистина добър модел и пак мерси деяне за съвета мисля да взема същият и на баба ми (родителите ми са доста доволни вече)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Просто са заскрежили, което е нормално. Не са замръзвали
    Моделът е много добър, но вече мисля, че трудно ще се намери.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Мерси деяне. Мога да ти намеря, ако кажеш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #14

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    след тези идеални температури за пробване на климатика се установи че няма проблеми при -22 навън и зададени на климатика 26 градуса в стаята е 23, разскрежава на 30-45 мин за по 1-2 мин макс, със сигурност ще има втори такъв , на съседи и познати де що хората са взимали панасоници , самсунги, мидеи, хаери и подобни всичко е в колапс няма работеща машинка ...

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #15

    Re:Fujitsu AS J22T-W

    Много се радвам, че ти работи машината. Това е висок клас на марката и е супер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. FUJITSU AS-J22T VS fujitsu as-v22w
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 15-08-14, 12:11
  3. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе