Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Помогнете ми за избор на климатик!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #1

    Помогнете ми за избор на климатик!

    [img width=800 height=466]http://img697.imageshack.us/img697/2176/kashta.png[/img]


    Stava vapros za kashta v Kazanlak, bez izolaciq i darvena dograma. Tavan 2.60m. Mislq da otoplqvam celiq etaj s tezi dva klimatika, kato vratite na spalnqta i detskata shte sa otvoreni. V momenta se otoplqvame na darva. Zamerih temperaturite v hola i detskata pri otvorena vrata v detskata e 2 gradusa po niska. Mislite li che shte moga da stoplq vsi4ki stai s tezi dva klimatika.

    P.S. Vratite kam detskata i spalnqta ne vinagi shte sa otvoreni, i v hqt ne e nujno da e mnogo toplo, taka che ne bih iskal da slagam klimatici v vsqka edna ot tqh. Tam predimno shte se spi. Mersi

    Sajelqvam za latinicata flex type ne mi raboti

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Ако имаш мн топло загуби то в спалните в големия студ няма да ти е мн комфортно.Дай точни размери на стаите.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Не става, ще са ти малко дори и при еднообемно помещение. Особено щом е къща. Но да, дай точни параметри на стаите и изолацията на къщата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Spalnqta e 14.5, detskata e 13. Kashtata e tuhla "4etvorki" s vanshna mazilka, kato izolaciq shte se slaga lqtoto( samo ot van 5-6mm steriopor). Iskate da mi kajete che 12 LD s 4.8 nominal i norkia s 6 nominal nqma da stignat? Idvat po 60w na kubik samo na nominala! Kakto kazah ne me barka ako v spalnqta i detskata e malko po hladno. Poznati koito se zanimavat s klimatici dori mi kazaha che ako ne otvarqm vratite samo norkiata moje da mi e dostatachna za hola i kuhnqta! Kakvi sa vashite predlojeniq, no li4no az ne predpo4itam da slagam vav vsqka staq klimatik. Mersi


    valen1: Постовете ти ще бъдат изтрити ако не ги преведеш на български.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Да, падат се по близо 60 вата, но ,за да топлиш стаи с тесен преход помежду им трябва по-висока мощност. Не по-малко от 80 вата на кубик. Разбира се това не е правило, говоря приблизително, а и зависи от конкретното състояние. Има много сериозна опасност като се опитваш да стоплиш спалните до 18 гр. в хола да стане 26. Което може да се окаже доста дискомфортно. Ако къщата се запечата с добра изолация може и да се получи, но поне се застраховай с изолация на таваните.
    Ето ти предложение: Сложи едно малко климатиче в децката стая, за да си гарантираш, че там температурата ще е такава, каквато искаш /искат децата/. Останалата част можеш да я топлиш с два климатика, като вместо Нокрията, поставиш втори 12LDC. Така парите ще са приблизително същите. Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    За тези пари аз бих направил така http://img189.imageshack.us/i/kashta.png/
    Все пак детската е мн важна стая не може да оставиш децата на студено

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Какъв климатик предлагаш да сложа в детската? Също така за 12 ката пишат хубави отзиви, но имали нещо по добро в същия ценови диапазон + - малка разлика да кажем. За плазмения филтър знам че отдава озон, който повишава корозията. Колко е подходящ, и колко често трябва да се проветрява? Какво мислите за козирка над климатика, дори и да не капе постоянно върхо него. Добра идея ли е? Хубаво ли е да се сложи някаква защита за тока? Мерси

    TIMBERLAKE: Предпочитам ЛД, по нови са и предполагам по добри. Предпочитам качеството пред цената.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Ми тогава сложи 3LD-та то е ясно че са по добри от LGC-то но са по стария модел
    Ако го реализираш така както ти предложих но с 3LD-та ще е много по добре от твоето предложение нека и другите се искажат.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    В 13 кв. децка стая 12LDC пък ще е излишно голям. Може би 09LDC ще по-добре. Така ще се получи следната обща мощност: 2 х 4.8кВ + 3.6кВ = 13200 вата. Ще имаш по близо 73 вата на кубик. Децката ще ти е климатизирана, както поискаш през нощта, а през деня би могъл да отваряш всички врати за да се хомугенизира температурата, колкото е възможно в останалите стаи.
    Цена 2 х 1600 + 1300 = 4500 / може да се намерят и по-евтино/. Добре пречистен възду и сигурни машини.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Аз съм твърдо ЗА когато има и нужното помещение, и финансова възможност, да се слага Nocria. В хола - Нокрия, пък за другите - две 9-ки LD според мен. Това с отворените врати... никога ли не се случва някой да иска да спи в спалнята, а пък друг да гледа ТВ в хола?!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Е, да де, най-добре е всяка стая да се климатизирана отделно, но такива са исканията на човека, доколкото го разбрах. Иначе, Деян е прав и за Нокрията, макар, че с това самопочистване малко мен лично ме притеснява.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Норкиата нямали да е малко малка за 110м3? Става въпрос за 14-ката. Също така само с 1 климатик в кухнята и хола дали температурата ще е еднаква навсякаде. Също така нека да погледнем и реално тази зима колко време е било наистина студено специално в южна България. Много климатици, повече главоболие, че за това искам с възможно по малко. Иначе много ясно че за всяка стая отделна машина е най-добре.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Нокрията е 14-ка но по -особена. По мощност реално е като 18-ка при повечето други марки. Освен това максимумът и е огромен. Когаго е нужно се напряга малко и отдава необходимата топлинна мощност. Масово я монтират в помещения от 35-45 квадрата и няма проблеми. Освен това при теб би била подпомогната от другите два климатика, които пък ще са доста над нужната мощност за стаите /при предложението на Деян/. Ако използваш схемата на Деян няма да е лошо да монтираш Нокрията на същата стена, но в другия край, така, че да духа пряко към кухнята.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    С 2бр. 9LD и с 14 nocria си решаваш проблемите но ще ти струва около 5500лв. грубо.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик!

    Как и да го въртиш за качествена климатизация на това разпределение 5 хилки не му мърдат. Но е добре, че пита, за да не го подведе някой търгаш. Стига да послуша гласа на форума, де!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе