Страница 1 от 123 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1837

Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1

    Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Продължение на темата за обща дискусия за климатици от 2009 г.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Търся съвет за покупка на климатик за отопление на 63 кубика (21 квадрата) тухла от 1920 година северно изложение с изолация и пвц дограма (около 4) квадрата, отгоре тавани .

    PS : Препоръчайте и фирма от София за покупка и монтаж на климатици

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Тавана на стаята изолиран ли е, и бетон или гредоред...?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    [img width=800 height=500]http://img14.imageshack.us/img14/1411/kashta.jpg[/img]


    А какво ще кажете за 2 RAS-2829D SUPER DAISEIKAI и 1 RAS-2218D SUPER DAISEIKAI детската? Доста хубави неща чета за Тошибата а аз си мислих, че Дайкина е най-добрия

    Също така консумацията е в пъти по малка от Норкия-та! Какво ще кажете за тази конбинация. Мерси

    П.С. С тъмно червено съм отбелязал къде евентуално мисля да ги монтирам. Със синъо е помещението което, ще трябва да се отоплява (43м2 - 112м3)

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Тавана на стаята изолиран ли е, и бетон или гредоред...?
    Тавана на е изолиран и е бетон

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Според мен и двата случая си искат посещение на място и много фирми ще се отзоват с охота без да Ви обвързват,а за машините-като при колите,марки и модели много т.е. въпрос на вкус и възможности.Спорна нова година!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Арлина, при твоите условия е добре да се ориентираш към климатик 12-ка /или 35-ца по другия стандарт/. Добри модели на нашия пазар са: Тошиба 13 SAVP-E, Fujitsu 12LDC, Daikin FTXS 35 G, Mitsubishi FD 35 VA.
    Разбира се тук съм изброил най-изявениете и съответно най-скъпите. Има и други възможности за избор на хубави машини от по-нисък клас, които пак ще ти вършат работа. Съветвам те да се придържаш към изброените марки /не модели/.
    Имам един въпрос: сигурна ли си /предполагам си жена/, че помещението ти е високо 3 метра? Защото така излиза по прости сметки.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Само ника е женски .Височината е 3 метра

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty

    А какво ще кажете за 2 RAS-2829D SUPER DAISEIKAI и 1 RAS-2218D SUPER DAISEIKAI детската? Доста хубави неща чета за Тошибата а аз си мислих, че Дайкина е най-добрия

    Също така консумацията е в пъти по малка от Норкия-та! Какво ще кажете за тази конбинация. Мерси

    П.С. С тъмно червено съм отбелязал къде евентуално мисля да ги монтирам. Със синъо е помещението което, ще трябва да се отоплява (43м2 - 112м3)
    Не! Тази D-серия на Тошиба е слаба! Не е супер дайсейкай, не чети какво пишат по БГ сайтовете. Лъжат.
    Иначе Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu, Daikin, Sanyo, Sharp са твоите марки + National Panasonic (но само 100-волтов).

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от arlina
    Само ника е женски .Височината е 3 метра
    Щом е три метра със сигурност ти казвам, че си за 12-ка, че дори и за по-голям. Твърде е високо, а височината е най-големият враг на топлото у дома. Ако не те притесняват парите вземай от изброените. Може да помислиш и за подов ако имаш място.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Тогава кои са истинските супер дайсейкай? И какво да сложа, някой ще ми каже ли? Само някакви хвърчащи предложения давате! Също какво значи слаба? Лесно се развалят, не работят добре, или там каквото е? За енергията която консомират, и тази която ПИШЕ че отдават не е никак зле

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    jovanoty - Вичко зависи от това колко пари смяташ да дадеш за 3 климатика.Според мен Fuji 12 LDC 2 броя и един 9LDC найдобре цена качество.Ако искаш нещо по добро ще погледнем 100 волтови машини.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Ще използвам случая на jovanoty да попитам (пък отговора и на него ще му е полезен) да попитам: За такива помещения кои са по-удачни два ASHB09LD + един ASHB12LD на FUJITSU GENERAL, или два FTXS25GT + един FTXS35GT на Daikin?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ще използвам случая на jovanoty да попитам (пък отговора и на него ще му е полезен) да попитам: За такива помещения кои са по-удачни два ASHB09LD + един ASHB12LD на FUJITSU GENERAL, или два FTXS25GT + един FTXS35GT на Daikin?
    Неведнъж във форума сме поставяли тези модели един срещу друг.Има привърженици и на единия и на другия.Ще се опитам да синтезирам преимуществата им:
    - Дайкина са по-тих, по-добре се справя при минусови температури, бих казал че е и по-надежден, защото почти няма оплаквания от тези модели
    - Фуджитсуто има плазмен филтър,малко по-евтино е и има по-голяма максимална мощност.
    Всеки сам си преценява.Аз лично бих избрал комбинация от 2-та - Дайкин в спалнята и Фуджитсу в хола

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Колегата pi0neer е прав,въпрос на избор е ...
    rist - " FTXS25GT + един FTXS35GT на Daikin"- такива модели няма според мен...гледал си някой смотан сайт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 123 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе