Страница 1 от 221 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #1

    Климатик за охлаждане на помещение 4 m²

    Прегледах темите за климатици за охлаждане, но за моя случай не намерих съвет. Нуждая се от охлаждане на помещение 4кв. м. с височина 2.8м
    Има добра изолация и техника, която грее сериозно. Основния проблем при избора е консумацията в режим охлаждане защото тока е проблем. 190в е почти целогодишно. Също и варинт след спиране на ток-а да тръгва сам или вариант за remote през ethernet до някаква автоматика или нещо от сорта... Въобще дайте идеи и предложения.


    Ето и линк към снимка от помещението.
    [img width=450 height=600]http://mile.svogelan.net/wp-content/uploads/2009/10/Image117.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Щом има проблеми със захранващото напрежение си мисля, че климатика трябва да бъде хубав инвертор.

    Спомням си как преди година и половина монтирахме Hisense 18-ка инвертор в Царево. Захранващите кабели към обекта тогава бяха с недостатъчна квадратура на проводника и напрежението спадаше при увеличаване мощността /оборотите/ на компресора. Климатика следеше напрежението и когато започнеше да се понижава намаляваше оборотите на компресора и така си работеше циклично, увеличаваше и намаляваше оборотите, но иначе други проблеми нямаше.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Взимаш си един АВР - стабилизатор на напрежение, и нямаш никакви грижи. Принципно, за климатика е по-вредно 30V по-ниско напрежение, отколкото 30V по-високо. Аааа... да - всякаква малка конвенционалка ще ти свърши работа. 9-ка хаиер или мидея, ако не намериш 7ца.

  5. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #4

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Тези 7 и 9 могат ли да се направят да тръгват сами ако случайно спре тока? Има ли значение от кой ще се закупят?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Повечето европейски модели имат автоматичен рестарт, няма нужда да се прави нищо допълнително. Бюджета от значение ли е?

  7. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #6

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Бюджета не е от значение. Бих предпочел фирма, която да ми гарантира съпорт при нужда срещу съответното заплащане.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    WhiteNoise, пиши от къде си, драги...? Че фирма и да ти препоръчаме, трудно ще те съпортва от другия край на страната...

  10. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #8

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Своге ^^
    30км от София. Те мерак да имат да свършат работа не е проблем откаде са.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Ами ти с тези 190 волта си извън стандартал, така че има пълнотои право да искаш да ти го правят или да не си плащаш. Автоматичният регулатор няма да е толкова евтин. все пак ше ти трябва поне 2 килавата. Климатика все пак си има голям пусков ток. Иначе това е решението. Виш за колко ще ти струв арегулатора. след това климатика е лесно работа. Ако напрежението постоянно е под 190 волта може и да си сложиш едно трансоформаторче без регуалатор.

  12. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #10

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Постоянно е 185-190в. Енергото дори и да искат не могат да ми решат проблема. Най-близкия трафопост е на 6км и тока ни идва от там. Доволен съм и на това, че другия вариант на слънчеви панели и перки ... Ужас.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    това е малко и шега,но щом е 190 волта,не е ли по добре да си сложи японски? на моя пише 200 волта(по близко е) - или някой токоизправител-май така се казваше

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #12

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    White, това до колкото виждам от снимката е сървърна стая.

    Много внимателно трябва да си сметнеш отдаваните BTU, защото може мнооого да съжаляваш!
    В случай, че Rack-а от ляво на снимката е пълен с техника, тия 7-ци 9-ки дето ти ги предлагат няма да вършат нищо!!! Бил съм свидетел на такива изцепки

    Те пичовете ти казват спрямо квадратурата ти, само дето никой не се съобразява, че вътре имаш включени "печки за отопление". А остава някое Cisco или сървър да издаде багажа заради подобна дивотия.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    биос, къде ги видя тези печки? Ей, ма не спря да говориш на изуст. Това, което се вижда в барачката, по никой начин не се нужрае от повече от 4500 BTU/h

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #14

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Точно за сървърни зали не ми обяснявай че говоря на изуст...

    От снимката не се вижда какво има в 2-та Rack-а отляво, а май са и 3.
    Ако не ти допада израза "в случай че...", си е твой проблем. Ако не си виждал Rack 42U пълен от долу до горе, със свободни 1-2U, отново си е твой проблем. А ако пък въобще не знаеш какво е U... иди си слагай климатиците в други помещения.

    Единственото което казах е, че пича трябва да си направи сметките.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Климатик за охлаждане на 4кв. м помещение

    Ако напрежението непрекъснато е в диапазона 180-190 волта си поръчай един тороидален трансформатор да ти ко качва на 230 волта. За всеки случай може да сложиш изключвател за максимално напрежени за да не стан гаф. Така май ще е най-евтино, освен ако автоматичните регулатори не са много скъпи. Скоро не съм проверявал как им вървят цените, но си спомня, че в Жеравна магазинчето на центъра беше с AVR.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 221 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе