Резултати от 1 до 5 от общо 5

Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #1

    Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления

    Здравейте,

    Собственик съм на Nocria 14-ка от няколко месеца и мога да споделя впечатления от поведението на климатика през изминалите студени дни.
    Машината отоплява стая 90 куб.м. 35кв.м. с изолация и се справя чудесно, работи на температурата, която му е зададена (между 21 и 24 гр). Преди известно време когато температурите бяха -15, -20 гр. не съм спирал климатика въобще и си работеше безпроблемно. При по-нормални температури - около нула или до -5,-6 го спирам през ноща.
    Нямам възможност да засека консумацията на електричество, но плащам нормални сметки, даже бих казал добри, имайки предвид останалите уреди в къщи и изениците от EVN, по което съдя, че е достатъчно икономичен.
    Вътрешното тяло работи тихо, което е много важно за мен, не пречи с работата си, въпреки че винаги държа вентилатора на Auto. За шум от външното тяло въобще не става дума, не съм чул нищо.
    Полезна функция е самопочистването на филтрите на всеки 150 часа (или 200ч - по избор). Наскоро, след около 5месеца работа му чистих кутиите в които се събира праха, беше се събрало доста, а по самите филтри нямаше прах, освен малко по края.
    В упътването пише функцията COIL DRY да се пуска достатъчно често, но аз не се сещам да го правя. Дали е важно да се пуска и колко често да го правя?
    Единственото което не ми харесва е, че при минусови температури навън (и малко над нулата) много често се включва функцията defrost, което е дразнещо, тогава климатика спира за около 5 мин, а след това вдига малко оборотите за да навакса. Но мисля че това е нормално, нали?
    Препоръчвам горещо Fuji RJZ-14LB.
    Благодаря за вниманието.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Fuji Electric RJZ-14LB - впечатления

    Coil Dry ще го включваш след използване в режим охлаждане. Сега не е нужно. Всичко останало е нормално и чудесно, климатикът е прекрасен.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Fuji Electric RJZ-14LB - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от morten
    Здравейте,

    Собственик съм на Nocria 14-ка от няколко месеца и мога да споделя впечатления от поведението на климатика през изминалите студени дни.
    Машината отоплява стая 90 куб.м. 35кв.м. с изолация и се справя чудесно, работи на температурата, която му е зададена (между 21 и 24 гр). Преди известно време когато температурите бяха -15, -20 гр. не съм спирал климатика въобще и си работеше безпроблемно. При по-нормални температури - около нула или до -5,-6 го спирам през ноща.
    Нямам възможност да засека консумацията на електричество, но плащам нормални сметки, даже бих казал добри, имайки предвид
    Мортен имам един въпрос:

    Когато бяха студовете пуска ли го да затопля помещението до 26градуса(задавал ли си 26 градуса с други думи и какъв беше резултата?

    Това е въпроса и постигнатия резултат който ме интересува.Благодаря ти предварително за отговора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    27
    #4

    Re:Fuji Electric RJZ-14LB - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Coil Dry ще го включваш след използване в режим охлаждане. Сега не е нужно. Всичко останало е нормално и чудесно, климатикът е прекрасен.
    Благодаря deian, между другото избрах този модел след твой съвет.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Когато бяха студовете пуска ли го да затопля помещението до 26градуса(задавал ли си 26 градуса с други думи и какъв беше резултата?
    justify, никога не съм задавал 26 градуса на климатика, обикновенно задавам 23, понякога 24 и един-два пъти съм задавал 25. Може би защото на 25 вече прави по-топло отколкото ни е комфортно, а имаме и дете на година и половина. Определено и в студовете достигаше това което съм му задал, пак повтарям, задавал съм максимално 25градуса.
    Поздрави!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #5

    Re:Fuji Electric RJZ-14LB - впечатления

    Яка машина е Нокрията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  2. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  3. Разлика между nocria на Fujitsu и Fuji Electric.
    От perlovec във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-12, 09:57
  4. Nocria 14LB или 2 х ASHA12LGC или Daikin FTX50GV ?
    От sashooRS във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-05-10, 19:59
  5. Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-10, 17:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе