Резултати от 1 до 14 от общо 14

Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #1

    Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    вибрации във външното тяло

    Имам следния въпрос:имам климатик Fuji electric dc inverter 12,досега вече два месеца работи без никакъв проблем,но от два дена когато му се включва компресора се получава шум или по точно шум от вибрация,доста силно се чува и усеща в цялото жилище.До този момент почти не се чуваше как работи.Доста е неприятно,какъв е проблема и ивентуално решение за него?Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Ако е ФУДЖИ ЕЛЕКТРИК не е за този раздел.Ако е само ФУДЖИ, за тук е.Уточни марката, защото това са различни марки.Възможно е да е събрал лед в тавата, ако на дренажа е закачена пишката от комплекта /ако е там, махни я, макар, че вече сигурно е замръзнала/.Възможно е да работи над номинала, поради по-големи топлозагуби.В какво помещение е, как е направен дренажа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #3

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ако е ФУДЖИ ЕЛЕКТРИК не е за този раздел.Ако е само ФУДЖИ, за тук е.
    Точно за този раздел е - виж му заглавието...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    edi1 - май бъркаш Дженерал и Дженерал Електрик

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Възможно е, ама преди време имаше едни китайски KFR, дето ги бяха кръстили ФУДЖИ ЕЛЕКТИК, с едни зелени лепенки, затова си помислих да не ги е объркал.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #6

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    При ниски външни температури на Fuji, Fujitsu и General може да им се вкоравят тампоните на компресора и оттам идват вибрациите. Става само на някой климатици. Май и при мен на Банско е така. Като тръгва се чува и след това утихва и се успокоява. Иначе вътре бълва жега

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Шумовете може да се появат поради 100 причини извикай си техниците дето са го монтирали не се прави на майстор за да не стане по зле работата.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Здравей edi,предварително благодаря за мненията но мисля че за 1300лв трябва да е истинско FUJI 12-ка.Така идваха монтажистите които го поставеха,казаха че не са виждали точно такъв досега замръзнал,размразиха го и поставиха гумени тампони на външното тяло.Посаветваха ме през деня като няма никой в стаятя да го оставям на 20гр.,а през вечерта на 23-24гр. по този начин нямало да се заледявя и от там и да идват вибрациите за които споменах.Стаята в която е е:3.70м на 3.70м изолирани външни стени със стериупор,прозорец PVC-кам.таван изолиран с вата и "хънтар"пода е с лам.паркет с подложка.Когато навън са такива студове на колко градуса триабва да е нагласен за да се намали евентуалното заледяваня на външното тяло?Въобще правилната експлоатация?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Те онези ги продаваха преди доста години - 5-6, надали твоя е такъв, аз се заблудих.Моето LDC си работи само на 20 градуса /понякога само го вдигам до 22-23, когато жената се къпе / - отоплява хола и спалнята.До сега никога не е замръзвал или запушвал отвор.Според мен машината е големичка за тази стая.Явно изключва компресора и тогава по-рядко дефроства.Махни му щуцера и дренажите отдолу, ако има такива.В общи линии правилно са ти казали, че трябва да си работи постоянно, а температурата е според потребителя.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #10

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Много благодаря за полезните съвети.Ас не съм много запознат с климатиците но както споменава"edi1" да му махна на моя климатик дренажите(това да не са едни гумени тапи отдолу на дъното на външното тяло???)защото освен 1-по голям отвор и 2-по малки,маи има и още няколко които са затапени с такива тапи???Ако е така пишете,ще ги отстраня.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    6
    #11

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    проблем със заледяване дъното на външното тяло

    Hi,на всички.Вече разбрах от къде идваха вибрциите и шума от външното тяло на моя климатик:Fiji 12-ка инвертор.Просто беше се натрупал лед на долната част на външното му тяло,след дефрост и не оттичане на част от водата.Въпроса ми е следния:защто като прави дефрост водата не се оттича нормално ами замразва по дъното?климатика е поставен правилно,нивелиран,големия отвор отдолу е без пластмасовия накрайник,има и още три по малки отвори,но докато изтича част от водата явно замръзва и се натрупва и запушва отвора.И като краен резултат климатика се заледява.Какво е решението на проблема,начини на отстраняването му?Предварително благодаря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #12

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Решението е нагревател на тавата и отвора

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    В големия студ под -15 на по малките климатици им замръзват тавичките няма как все пак отвора е твърде малък и се запушва въпроса е ,че по евтинките трупат и нагоре а твоя не би трябвало да го прави, както ти казаха въпроса се решава с нагревател + регулаторче около 100-на вата който да включва само при по ниски температури.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #14

    Re:Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му

    Сложи му един стиропор или фибран за топло изолация от долу , естествено като не запушваш дупката за отичане. Така долната тенекия няма да е лед студена от околния въздух и може да се намали ефекта от почти моменталното замръзване на водата когато капне върху нея. Ся ако ме питаш от къде ми е дошло тва на ума хахахха, просто ми хрумна като идея, и чакам да бъда анатемосан щото нито съм видял нито съм чул някои да прави така ама пък що да не, ко му пречи. Аз също имам фуджи 12ка верно лед е хващал в големи студове ама чак да му се запуши дупката за отичане не е било моя хем си е с чучура там. Лелеее тя темата била малко стара Сори за другата зима да знаеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  2. Климатик "FUJI ELECTRIC" DC INVERTER -12ка
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 32
    Последно: 10-12-11, 16:22
  3. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 23:04
  4. Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления
    От morten във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-10, 17:44
  5. Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър
    От rostis във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 25
    Последно: 28-01-10, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе