Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 99 от общо 99

Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #91

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Остава да питаме инженерите на ДЖЕНЕРАЛ. сигурно само те са наясно з подробностите, ние само можем да си гадаем.В сервизните, които ти пратих, в началото има табличка само за максимално топлоотдаване и КОП при -7.За номинал няма нищо.Остава да се премери с уред консумацията, когато се доближи до номинала топлоотдаването.
    Съгласен - за тия марка информацията е доста непълна. За меренето - лесно ще измерим консумацията - само как да разберем дали климатика отдава номиналното количесто топлина...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #92

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Това вече никой не го знае, затова честно казано вече не обръщам внимание на машинните, да си работят и да топлят.В Ямбол започна да стяга студа, слънцето се скри.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #93

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Това вече никой не го знае, затова честно казано вече не обръщам внимание на машинните, да си работят и да топлят.В Ямбол започна да стяга студа, слънцето се скри.
    Съгласен на 100% - дали е икономично има значение до -7 градуса (80% от зимата е с тази температура) - от там насетне е важно да топли.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #94

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Съгласен - за тия марка информацията е доста непълна. За меренето - лесно ще измерим консумацията - само как да разберем дали климатика отдава номиналното количесто топлина...
    два термометъра - на вход и изход на вътрешното тяло + вентилатор на max за да си сигурен в дебита на въздуха + калкулатор + една формулка от термодинамиката. Не забравяй като изчисляваш да превърнеш обемния дебит в масов дебит, щото и такива случаи има.
    Това е лесният домашен вариант.

    Ако имаш мерак, средства и доста познания можеш да реализираш следното: Два термодатчика с аналогови изходи 4-20mA + контролер + SQL сървър + софтуер който да ти чете базата данни и да визуализира. Упс...забравих електромера, а без него накъде, няма да определим COP-а. Айде заехме още един цифров вход на контролера. Във форума един господин е реализирал нещо подобно, но така и не успях да разбера подробности. Обаче реализацията му е добра.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #95

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Луд умора няма
    Реших да се опитам да сметна какъв би трябвало да е КОП-а при номинална работа на климатика ми при -15 градуса...
    Като за начало сметнах КОП-а при +7 на максимум - 6700/2410 = 2.78 КОП (по сервизно го дават с по-малка консумация 2300 - при който КОП-а е 2.91 но ако се погледне как се изменят нещата при +5 (6270/2370) е ясно че има някактв номер за +7 та затова му свалих КОП-а като вдигнах консумацията чрез екстраполация). Та тия от Генерал са "излъгали" за КОП-а и той е 0.95% от този който твърдят за +7 (2.78/2.91 = 0.95)
    След като са "послъгали" за максимума при +7 - най вероятно са направили същото и за номинала при +7 (всеки иска да изглежда добре при +7) ... така че от 4800/1220 = 3.93 го "редуцирам" до 3.73 (95% от сервизното инфо от 3.93)
    Така... оказва се че ако климатика работи на максимум вместо на номинал то той е 74% по неефективен (2.78/3.73=0.74) - това е при +7 градуса.

    Какво става при -15 градуса = КОП-а при максимум е 3570/1810 = 1.97 КОП но вече видяхме че компресора е с ефективност 74% така че 1.97 / 0.74 (защото е по ефективен като работи на номинал а не на максимум) = 2.66 КОП за работа при номинална мощност при -15 градуса. т.е. при номинално топлоотдаване от 2530 вата (макс 3570 *0.71%) то консумирания енергия е 950 вата.

    Което горе долу се "връзва" със спада на максималната консумация - от 2410 при +7 спада на 1810 при -15 - т.е. имаме спад от 1.33 в консумираната мощност
    за номинала имаме подобно съотношение от 1280 вата при +7 спада на 950 вата при -15 градуса - отново спада е 1.34 в консумираната мощност



  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #96

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Стига сте писали разни имагинерни предположения.Всичко за консумацията е невярно
    Прочетете какво е писал БОРД МЕН, неговите изследвания са професионални.
    Климатиците фуджи/фуджитсу/дженерал не могат да бъдат измерени точно за моментна консумация и от там и невярна цялостна консумация поради V-PAM управлението на компресора и на целия климатик, които ушашкват измерващите любителски прибори. прибори.Съфорумци бяха засекли с уреди(потребителски контролен електромер) закупени от Конрад и тези електромери бяха "полудели" и отчитаха около 1/3 по -висока консумация от действителната отчетена от електромера за отчитане на EVN особено при начално пускане на климатика до достигане на зададента температура, след дефрост и при задаване на по-висока температура от зададената.Според мен точно тогава се включва в действие V-PAM модулирането.Възможно е обаче и климатика да работи с часове и дори дни с V-PAM -например в началото на тази година -януари когато бяха -8 -10 градуса навън бях забравил климатика цяла нощ да работи на 26 градуса(бях заспал след като се бях изкъпал) и едва на сутринта когато се събудих го намалих на 21 градуса.Доколкото разбрах от коментарите това се дължи на преобразуването на напрежението и на горепосочената функция.Така, че вашите % -тни хипотетични пресмятания особено за 12LD са невярни.Прочетете какво е писал Борд Мен, той поне знае какви уреди да използва за получаване на максимална точност на неговите изследвания.Имах някакви спомени от Борд мен за 3390 вата мощност при -10 градуса .Максималната консумация на 12ЛД е 1.998 квч и отдава 6.7 квч.Няма как да консумира 2.300 вата на час, защото дайкина подова 50-ка има максимална консумация от 2640 вата на час при отдавана мощност от 8.1 квч.При -10 градуса от мощността на подовата 50-ка остава 3.69квч при консумация от 1.56квч .Изобщо вашите правопропорционални, обратно пропорционални и линейни зависимости са невярни, особено за фуджитсу, защото последният не се подчинява на тази логика и зависимости.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #97

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Ми те от фуджтсу са си виновни - като не дават информация човек почва да си измисля...
    Иначе "ша ма извиняваш ама по сервизна документация при +7(+20) максимума му е 6700 при консумация 2300" - просто погледни документа към който съм дал препратка 5-6 поста по нагоре.
    Ако и на тази оскъдна документация не можем да вярваме то вече нищо не ни оства освен да хвърляме боба...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #98

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Прави сте, и то не само за ДЖЕНЕРАЛА.И за другите машини всичко е само хипотези и някакви приблизителни стойности за да си запълва човек времето.Затова и не им вярвам много, чного на сервизните, с изключение на няколко модела, по-точни според мен са независимите тестове, които си правят на Север.Аз затова съм се отказал много отдавна да ги мисля машините, след като ме топлят добре.До сега вече няколко години ме топлят без проблеми, без значение знам ли, или не знам колко отдава и консумира.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #99

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    След като изкара първата си зима, правя равносметка на моето 12LGC. Разход на ток- неочаквано нисък- между 20 и 30 лв. месечно, защото поддържаше около 20 гр. През голяма част от зимата работеше он-офф, явно идва голям за 45 м3. Външното тяло така и не се напъна и бе изключително тихо, без тампони е. Дефрости- много рядко. Вътре- засега, дано и занапред без паразитни шумове, освен фреона при старт и стоп. Вентилация- авто- въртеше на слаба скорост с поносим шум.Като цяло съм доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC ---- РЕШЕН
    От milenk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 24-06-11, 15:28
  3. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  4. Fujitsu ASYA12LGC или Hitachi RAS/RAC-E14H2 ?
    От иванвас във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 24-08-10, 19:24
  5. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе